|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Плод во 28. неделаМалото човече за кое сега сте сигурни дека е талентиран фудбалер, весело расте, удира и боксува, а при тоа согледува дека неговиот базен станува се помал. Да, има се помалку простор.

Очите сега се потполно развиени, мускулната маса се зголемува, додека под кожата се собираат се повеќе маснотии. Сега таа изнесува 2-3% од неговата телесна тежина. А тежината на детето изнесува веќе приближно 1 кг. Ура, ја надминавме магичната граница! Сепак не заборавајте дека во наредните недели ќе додаде уште цели два килограми.

Белите дробови и понатаму се развиваат, сега веќе можат да земат воздух, иако плодот кога би се родил сега, ќе има многу проблеми со дишењето. Белите дробови всушност сеуште се недоволно развиени.


Прочитајте уште


>>  Мама во 28. недела
>>  Тато во 28. неделаАнкета

Баланс?
Тања РР

Дали понекогаш занемарувате или одложувате некоја домашна обврска заради седење на интернет (Читај РР:))

Никогаш (7%)

Можеби понекогаш (37%)

Ретко (16%)

Доста често (40%)


Број на сите гласови: 87

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!