|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породи турската актерка Бергузар Корел

Редакција Рингераја, 11.3.2020
Бергузар Корел се породи. Според информации од турските медиуми, познатата актерка роди момче тешко 3,5 килограми и долго 51 сантиметар

image
/11


Ова е второ дете на Бергузар и нејзиниот сопруг Халит Ергенч. Бебенцето го добило името Хан.

Бегрузар и Халит се едни од најпознатите актери во Турција. Тие заедно имаа глумено во повеќе серии, а кај нас најпознати се по улогите на Шехерезад и Онур од „1001 ноќ“ и Азизе и Џевдет од „Далеку од дома“.

Парот е во брак од 2009 година и има и 10-годишен син.

 

1

 

2

 

3

 


Вообичаени прегледи и анализи во бременоста
Пред Вас е список на вообичаени прегледи и анализи во бременоста, како и приближниот период кога треба да се направат.
4
Тестови за бременост
Дали сум бремена? Кога да направам тест за бременост? Кој тест за бременост е најточен?
3
Melanija: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
3
Херојот Лука, роден 720 грама, прослави 1 ...
Породилната приказна на Надица Ристова @mommyofonehero
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Cucla
AnMari

Dali so pregolemo davanje na cuclata na deteto mozhe deteto da ja odbiva ponatamu?

Da (50%)

Ne (50%)

Neznam (0%)

Mozhebi (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!