|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

НОВА ГЕНЕРАЦИЈА на препарати за здравје на зглобовите

Helios Medical, 1.3.2021
Уникатна колекција на протеини и аминокиселини, кои се градежни блокови неопходни за здравјето на зглобовите. Формулата за биоактивен колагенски пептид е научно поддржана за обновување на 'рскавицата без интеракции со лекови или несакани ефекти

image
/11


CH-Alpha PLUS содржи Биоактивни колагенски пептиди

уникатна колекција на протеини и аминокиселини, кои се градежни блокови неопходни за здравјето на зглобовите. Формулата за биоактивен колагенски пептид е научно поддржана за обновување на 'рскавицата без значителни интеракции со лекови или несакани ефекти.

Активните состојки во CH-Alpha PLUS се наградуваниот со Gelila, колаген хидролизат (CH), хијалуронска киселина, селен, екстракт од витамин Ц и шипинка. Во клиничките студии се покажа дека овие безбедни и природни додатоци се корисни, особено колаген хидролизат (CH) кој е прикажан во истражувачки студии за да помогне во зголемување на дебелината и обемот на 'рскавицата на зглобот.

 

alpha

 

Што е шипинка и каква корист има од неа?

Со нивните меки ливчиња и бодликавиот трн, розите се симбол на убавина и здравје. Тие припаѓаат на родот Роза од семејството Розацеа, кои ги има повеќе од 100 видови, меѓутоа, еден помалку познат дел од видовите на розасе кружните луковици исполнети со семе познати како шипинки, кои се наоѓаат под ливчињата на розата.

Богати со хранливи материи и својства за борба против болести, шипинките привлекоа внимание заради нивната улога во здравјето и убавината.

 

sipinka

 

Тие се исто така богати со антиоксиданти кои се борат против болести, како што се витамин Ц, катехини, кверцетин и елагична киселина. Исхраната богата со овие соединенија може да помогне во намалувањето на воспалението и оксидативниот стрес во вашето тело, дополнително, витаминот Ц игра клучна улога во синтезата на колаген и имунитетот.

Шипинките се користат со векови во традиционалната и народната медицина заради нивните антиинфламаторни својства и својство на ублажување на болка.

 

-     Својства против стареење

-     Може да ги намали болките предизвикани од артритис

-     Може да помогне при снижување на мастите во организмот

-     Може да го подобри здравјето на срцето

 

Шипинките може да се додадат во исхраната како подобрувач на вкусот или преработени во масло или прав за употреба како додаток.

CH Alpha PLUS не предизвикува алергии, нема холестерол и глутен. Според медицинските студии, не се познати интеракции со други лекови или храна. Дури има и подобар вкус од класичната CH Alpha, без вештачки засладувачи.


Содржи

Вода, колаген хидролизат, фруктоза, екстракт од шипинки, Л-аскорбинска киселина, хијалуронска киселина, натриум селенат, киселина (лимонска киселина), арома, конзерванс (калиум сорбат), засладувач (стевиол гликозиди)

 

helios

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

На кафе кај Захарули Спасеска
"Пред се, Ви благодарам за оваа дружба, ова е голема чест за мене. Поздрав до сите читатели, поздрав до сите мои пријат...
13
Новогодишни кекси (Gingerbread cookies)
Рингераја Ви го открива рецептот за светски познатите Новогодишни кекси Gingerbread cookies
6
Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
3
Совети за распукана кожа на рацете и нозете
Кога кожата станува многу сува, може да испука. Испукана кожа е честа по рацете и стапалата, особено на прстите, палците...
3
Анкета

Na kolku godini?
Jana9

Na kolku godini stapivte vo brak?

18-20 (25%)

20-25 (50%)

25-30 (0%)

30-35 (0%)

35-40 (0%)

40... (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!