|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Научете го бебето да плива

Youtube, 30.7.2010
Бебињата имаат вроден инстикт за пливање и најдобро е тој инстикт да се развива од најрана возраст

/11


Надоградете го инстиктивното пливање на бебето. Но внимавајте! Никогаш не го оставајте само во и покрај вода!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Зошто доењето станува непопуларно?!
Негувањето на бебињата е нешто неразделно поврзано со сите видови во природата. Во праисториските времиња, доењето било...
151
Секс по породување - дали некогаш ќе биде ...
Можеби штотуку се породивте и се прашувате како по ѓаволите некогаш повторно ќе имате секс. Можеби веќе сте го минале ше...
55
Тато има обврска за правење на дете, a јас?
На сите жени кои раѓале деца низ главите им проаѓаат исти или слични мисли, а една мајка одлучила храбро да напише стату...
14
mamamegi: Светска недела на доењето
Извинете што немам моментална фотографија од тоа како го дојам своето дете да можам да ви го доловам тоа што ќе го напиш...
10
Анкета

име за машко
marija.rizovski

Кое име ви се допаѓа повеќе

Кире (5%)

Димитар (39%)

Јован (56%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!