|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Народни поговорки - Ж

Детско катче, 5.12.2010
Народни поговорки

image
/11


Жалај со тие што жалаат, а радуј се со тие што се радуаат.


Жал и радос од кај му се раѓа на чоекот, никој уште не знаит.


Железото железо трие, а збороите умо.


Жена, коњ, пушка, не се даат на туѓа рака.


Жена работница ноќе е светит куќата..


Живот и здравје и добра мисла кога има у чоека, не му треба многу стока.


Животот од чоека е помил од стоката.


Живот со пари не се купуат, оти дар од Бога се дават.


Жена што се боит од Бога, секој ја милуа.


Железото дури е топло се чукат.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
3
Македонци за паметење: Блаже Конески
Втемелувач на македонскиот литературен јазик
3
Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2
Зборувај ми, мила мамо
Песнички за најмалите
2
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?