|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Народни поговорки - И

Детско катче, 15.10.2010
Народни поговорки

image
/11


И арамијата знаит оти од тоа што го крадит, аир не ќе видит.


Иди коло на тркало


И итриот се лажит, како будалата што се лажит.


Имај си кротко срце, ако сакаш да живееш поеќе годиње.


Инат праит како магаре на мос.


И пес од сој се бират, камоли чоек.


Исповедан грев не ет грев.


И тоа што ми го даде низ нос ми го изваде.


И улаиот бега од пијаниот.


И опулил очите како некој мачор.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Народни поговорки - Ж
Народни поговорки
3
Брзо брзо збори!
Брзозборки
3
Брзозборки од Кавадаречко
Збирка на nadica
3
Македонци за паметење: Блаже Конески
Втемелувач на македонскиот литературен јазик
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?