|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

За Дану Филантропија ЈИЕ


Порталот  Рингераја.мк од самиот почеток се стреми кон помагање онаму каде е потребна помош. Поради поголема професионалност и организација на добротворните активности, се основа Дану Филантропија ЈИЕ (Југоисточна Европа), која преставува подружница на Словенечката Дану Филантропија. Дану Филантропија ЈИЕ го користи интернетот како медиум и помага таму каде е потребна помош, притоа дејствувајќи брзо и ефикасно и опфакајќи поголем дел од целната група. Филантропските активности се локални и интернационални. Помош се нуди на поединци, друштва, организации, пред се на бремени жени, деца во претшколска возраст, како и нивни старатели и родители. За остварување на своите цели и задачи Дану Филантропија ЈИЕ остварува соработка со организации и институции кои имаат за цел да придонесат за среќно и здраво детство и родителство.Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?