|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Правила на користење


Сопственикот  и модераторот на мрежниот портал Рингераја.мк (во продолжение портал Рингераја.мк ) НЕ одговара за содржината и точноста на огласите и објавите на форумот. Содржината на огласите и објавите на форумот е сопственост на корисникот и тие за нив сами одговараат. Малите огласи на порталот Рингераја.мк делуваат исклучиво како посреднички систем меѓу огласувачот и потенцијалнио купувач. Сите можни недоразбирања се решаваат меѓу тие две страни договарајќи се, или по судски пат. 

Корисникот се сложува дека за евентуалните грешки ќе го информира порталот Рингераја.мк. Корисникот одговара за веродостојноста на информациите. Исто така се обврзува да ги чува својата лозинка и корисничкото име и при евентуална злоупотреба да ги информира нашите модератори.

Порталот Рингераја.мк се обврзува да ги чува податоците на корисникот.

Порталот Рингераја.мк не одговара за никаква посредна или непосредна штета која би можела да настане со негово користење.

Порталот Рингераја.мк го задржува правото во случај на кршење на правилата, или поради други причини , да го банира корисникот и да ги избрише  неговите текстови. 
Порталот Рингераја.мк го задржува правото било кога да ги промени овие правила.

© Копирање на содржините на порталот Рингераја.мк без претходна писмена дозвола од модераторот не е дозволено.


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?