|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Огласи на порталот


10 ДОБРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА СЕ ОГЛАСУВАТЕ НА ИНТЕРНЕТ МЕДИУМОТ РИНГЕРАЈА.МК

1. Рингераја.мк е најголем специјализиран веб портал за млади родители и трудници во Македонија

2. Рингераја е исклучително силна веб заедница, каде корисниците чувствуваат припадност и активно влијаат на содржината на порталот

3. На Рингераја и веруваат голем број деловни партнери

4. Месечно нашиот портал го посетуваат повеќе од 60.000 различни семејства (Извор: Google Analytics, 16 март -15 април 2010 година)

5. Рингераја ви нуди разновидни начини на огласување и технички совети за избор на оптимална форма на огласување и негово соодветно позиционирање со цел да се постигнат посакуваните резултати

6. Рингераја нуди огласување преку едукативни содржини

7. Рингераја нуди таргетирано огласување на популацијата меѓу 20 и 39 години со надпросечно образование

8. Огласувањето може да се одвива на неколку пазари истовремено (можност вашите маркетинг активности да бидат исти на следниве пазари: Словенија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина и Италија).

9. Статистиката на успехот ја мериме од првиот момент на објавување на огласот, па се до неговиот крај. По завршувањето на маркетинг активностите Ви праќаме извештај за успехот на огласувањето.

10. Важни факти за огласувањето на Рингераја се: верни корисници, брзи и мерливи ефекти и задоволни клиенти на кои за кратко време им се враќа инвестицијата.


НА КОИ НАЧИНИ МОЖЕ ДА СЕ ОГЛАСУВАТЕ НА РИНГЕРАЈА.МК?

· Нудиме разновидни начини на огласување, со кои се овозможува насочување на поединечни делови, како и соработка во форма на спонзорство

· Нудиме стандарден облик на класично огласување: Веб класик “A” (468 x 60), Leaderboard “B” (728 x 90), Голем квадрат “C” (320 x 250), Небодер“D” (160 x 600), Двоен небодер“E” (320 x 600).

· Нудиме огласување преку e-newsletters, со кој може директно да се допре до 10.000 корисници

· Нудиме огласување во рубриките на Рингераја.мк, како и огласување преку наградни игри

· Нудиме текстуални огласи, за оние кои сакаат да се обратат кон својата целна група но со пониски трошоци

· Новитет: Виде огласи и лебдечки огласи


ОГЛАСНИ ПАКЕТИ

Понудата на наши стандардни огласни пакети погледајте ја тука


ПОСЕБНИ ПОНУДИ

Доколку сакате, да ви подготвиме посебна понуда за огласување, која ќе биде направена според вашите желби и потреби, контактирајте не и со задоволство ќе ви се посветиме.

>Симона Тренчевска
E: simona.trencevska@danu.bizАнкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?