|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Листа на машки имиња

Изберете ја првата буква на името:

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш 

Звонимир >>66% (987)
Злате >>51% (779)

Последно додадено толкување на името

Тео >>Сотир >>
Слободан >>Михаил >>
Мартин >>Дејан >>
Гордан >>Горан >>
Бојан >>Анѓел >>

Најомилени машки имиња

Филип >>88% (4402)
Самоил >>85% (2865)
Дамјан >>84% (6351)
Бојан >>83% (7128)
Марко >>80% (4987)

Најмалку омилени машки имиња

Звонимир >>66% (987)
Анѓел >>55% (1339)
Цветан >>53% (772)
Сотир >>52% (928)
Страхил >>52% (731)

Женски имиња

Пребарајте ја листата на женски имиња!

Погледајте ја листата >>
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?