|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ve molam za sovet
31.12.2018 12:56:08   
kukli4ka24
Zdravo ringerajki nova sum vo forumo ve citav vo.drugite temi i.prekrasni ste. Jas sum mnogu voznemirena pa imam edno prasanje. Eve edna godina se obiduvame so.mm da napravime bebe bidejki pred 1 godina go zagubivme duri 9.mesec. Eve za 2 dena bi trebalo da (ne)dobijam pa.moeto prasanje e dali koga sme bremeni pred ocekuvanata data na menstruacija bi trebalo da imame pojacan vaginalen sekret ili normalno.kako i sekogas Ve molam.za osgovor.i.mislejne.Mnogu sum VOZNEMIRENA 

Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ve molam za sovet
31.12.2018 14:43:50   
kukli4ka24
Ve molam za odgovor koj ima moznost vo neizvesnost sum 😐

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ve molam za sovet
3.1.2019 8:19:25   
Палешка РР
Здраво kukli4ka24
ТУКА можеш да прочиташ повеќе за вагиналниот секрет во бременост

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ve molam za sovet
3.1.2019 8:39:33   
kukli4ka24
ti blagodaram za pomosta Paleska no jas zasega nemam iscedok samo ako se izbrisam so toaletna a treba denes da mi dojde pa si pomisliv mozebi i bez vaginalen iscedok moze da sum bremena. Vo panika sum sakam sto pobrzo da zamine 😓

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ve molam za sovet
3.1.2019 9:23:15   
Палешка РР
Мислам дека нема толку голема причина за паника, сите имаме вагинален секрет, некогаш појак некогаш послаб. Се надевам дека во твојот случај значи бременост user posted image Пиши ни user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ve molam za sovet
3.1.2019 11:32:28   
kukli4ka24
Fala za podrskata draga obavezno ke pisam se nadevam deka nema da dobijam i ke vidam pozitiven test 😊

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ve molam za sovet
3.1.2019 23:34:15   
kukli4ka24
Jas seuste ne dobiv imam bolki vo jajnicite kako pred menstruacija a drug simptom nemam lele da ne e ova od Stres 😫 pa zatoa mi docni 😥

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ve molam za sovet
5.1.2019 22:11:04   
kukli4ka24
Zdravo Paleska povtorno jas 😅 napraviv test koj pred toa mi padna vo voda 😒 ama vednas go fativ vraka znaci ne bese natopeno so voda i go napraviv izleze edna bleda crta i edna poizrazena no jas nemam nekoj simptom na bremenost osven sto nemam dobieno eve 3 dena. Sto mislis bremena li sum 🤔

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ve molam za sovet
8.1.2019 8:21:54   
Палешка РР
kukli4ka24 штом тестот покажал бледа црта, бремена си. user posted image
Направи утре уште еден тест бидејќи тој паднал во вода, но мислам нема сомнеж. Пиши ни.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ve molam za sovet
8.1.2019 9:13:36   
kukli4ka24
Paleska go napraviv testot denes i BREMENA sum Lele nemozam da poveruvam premnogu sum mu Blagodarna na Boga za ova navistina ovoj mesec se molev i toj mi gi.prifati molitvite se nasevam na RR sto ocekuvaat bremenost ke se izraduvaat na 2 crtki Fala mnogu za podrskata Paleska 😘😘😘🤗🤗🤗

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ve molam za sovet
8.1.2019 10:10:08   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: kukli4ka24

Paleska go napraviv testot denes i BREMENA sum


user posted image user posted image user posted image Честитки kukli4ka24 и лесна бременост, живо и здраво бебенце.
Уживај си во најубавиот период од животот. user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ve molam za sovet
8.1.2019 10:13:28   
kukli4ka24


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: kukli4ka24

Paleska go napraviv testot denes i BREMENA sum


user posted image user posted image user posted image Честитки kukli4ka24 и лесна бременост, живо и здраво бебенце.
Уживај си во најубавиот период од животот. user posted image user posted image


Fala mnogu PaleskaPP ti si prvata sto znae za bremenosta sakam na mm da mu priredam iznenaduvanje 🤗🤗☺

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ve molam za sovet
9.1.2019 14:06:11   
Палешка РР
kukli4ka24 како помина изненадувањето?
user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ve molam za sovet
9.1.2019 14:31:13   
kukli4ka24


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

kukli4ka24 како помина изненадувањето?
user posted image


Seuste nemam pojdeno na eho sakam da zemam i slika i testot i na edna ubava vecera pa taka da mu soopstam fala za prasanjeto PaleskaPP🤗😘 inaku kaj nas mnogu vrne sneg pa toa malku me zapira 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета


mami

Да имате услови да бирате би се одлучиле за :

државна пракса (18%)

приватна пракса (82%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!