|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вагинален исцедок во бременоста...
24.2.2011 15:11:37   
aleksandra90
Zdravo dragi mamicki.. Bremena sum 29 nedela i veke 2 nedeli imam vaginalen iscadok,, Nekogas e poveke transparenten, nekogas e samo belo, i non stop gakjite mi se mokri user posted image sakam da ve prasam dali nekoja od vas imala takov problem, dali e toa normalno ili.. vi blagodaram odnapred i so netrpenie ke ocekuvam vase iskustvo i milsenje..

< Поракaта ја уредил Палешка -- 24.2.2011 20:14:39 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Vaginalen iscadok vo bremenosta..
24.2.2011 15:14:45   
AUMAMA
I jas go imam istiot problem,ginekologot mi rece da stavam Neopenotran na 10 dena,ama nemam bash nekoj efekt.Bev na promivka kaj nego i podobro e ama samo 2-3 dena posle pak isto...Stvarno neprijatna rabota

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Vaginalen iscadok vo bremenosta..
24.2.2011 15:25:21   
rina13
i jas imam zgolemen vaginalen iscedok osobeno posle 26 neela ali se e toa normalno si koristam sekojdnevni zasto veke mi se smaci po 6 7 pati menjanje gaki dnevno

(Одговор на членот AUMAMA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Vaginalen iscadok vo bremenosta..
24.2.2011 15:47:24   
aleksandra90
lele fala vi mnogu, sega malce mi olesni. Previse bev zagrizena, i kako sto non stop mi se mokri gakjite sekogas pomisluvam na najlosoto, mislam deka ispustam od plodovata voda user posted image sega vo ponedelnik sum na kontrola pa ke vidime sto ke mi kazat. user posted image user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Vaginalen iscadok vo bremenosta..
24.2.2011 15:56:48   
*mika*
Jas seuste ne znam dali sum trudna, pa ne sum imala slucaj kako da mi se vodeni gakite, no koga stavam vaginaletki ili sl, sekogas koristam pamuk, onakov obicen bel pamuk, i mi e epten prakticen, eftin e, menjam kolku pati sakam na den, ne me poti (kako sekojdnevni), nekako ubavo ventilira user posted image  i mnogu prijatno mi deluva , sekogas suvo :)) edninstvena maana mu se parcencata ili vlaknencata sto se lepat, ama toa lesno se izmiva. Ne sum sretnala nekoja da koristi vakvo nesto (barem na forumov), a cesto se zalat od sekojdnevite i sl... pa eve jas da pisam, da si probate :))) moze ke si gi skratite makite (barem so perenjeto :)
se najubavo... pozdravce ..user posted image

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
24.2.2011 18:55:05   
blond
Јас сум 23 недела и јас го имам истиот проблем. Постојано се влажнам без причина, си имам проѕирна, а понекогаш и бела течност. Ама ми рекоа нормално било ова во бременоста.

< Поракaта ја уредил Палешка -- 24.2.2011 20:14:19 >

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
11.5.2012 12:50:00   
meU87

Женски, од почеток на бременоста имам исцедок , цело време е како вода, знам дека тоа е нормално.
Денес кога бев во вц, кога се избришав имав исцедок како во плодни денови, онака како мрсул.
Дали е ова нормално??

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
11.5.2012 14:31:34   
eni
Lele i jas cela bremenost imam, a sega sum 29-ta nedela user posted image Nekogas e potecno, nekogas pogusto. Pravev brisevi vo 13-ta nedela i se bese ok, pa doktorot mi kaza da ne se sekiram mnogu mnogu.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
11.5.2012 16:19:39   
Annet
koja nedela si?
ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87


Женски, од почеток на бременоста имам исцедок , цело време е како вода, знам дека тоа е нормално.
Денес кога бев во вц, кога се избришав имав исцедок како во плодни денови, онака како мрсул.
Дали е ова нормално??


(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
11.5.2012 17:36:00   
meU87
16н, бев на лекар, ме гледаа на ехо со бебушот е се во ред,а наредна недела прв пат ќе ми зимаат брис, па ќе видиме што ќе бидне user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
11.5.2012 17:49:03   
cleo
Dusicke i jas go imam odvreme-navreme bas takov obilen kako vo plodni denovi (ovulacija). Do sega tri pati imam praveno brisevi i sekogas se negativni site do eden. Sto znaci deka toa e normalno vo nasata sostojba, barem kaj mene taka se dokaza ti velam ovie tri pati. Se nadevam nekako ti pomognav. Pozdrav

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
12.5.2012 11:05:13   
meU87
cleo ме смирува твојот коментар, се надевам дека нема да има проблем. До сега сите брисеви ми се негативни, но нормално во бременост не се знае што може да излезе. Нареднава недела ќе зимам брис, па искрено се надевам дека се ќе биде во ред.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
24.5.2012 16:36:21   
ana_banana
Istata maka i jas ja imav.Iscedok nonstop so bela boja,nekolku pati dnevno smenuvanje na gaki,site brisevi mi se negativni,maticnata mi prepisa edni vaginaleti od cajno drvo za kandida.Nemam kandida no barem sekretot mnogu se namali.Tie vaginaleti bile za vo rana bremenost. (jas sum 12 ned i nekoj den).Pozz do site

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
22.6.2012 0:38:57   
straslivka
zdravo mamicki jas sum vo 17 nedela i imam iscedok a i pocna da me cesa,pa doktorkata mi kaza ako ne mozam da izdrzam da stavam edni vaginaleti,pa me interesira dali nekoj gi staval FLUOMIZIN vaginaleti i kakvo iskustvo ima?dali vginaletiti voopsto stetat na bebeto posto se miev so kamilica a ne pomina pa sega se mislam dali da gi stavam.inaku ovde sum vo stranstvo i ne znam ovie vaginaleti kakvi se i dali gi ima vo mk,dali se nekoj jaki?pozzuser posted image

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
22.6.2012 1:04:26   
aleksandra90
Zdravo straslivka eve odma da ti odgovoram deka nema potreba da se sekiras. Znaci jas cela bremenost ja pominav so takov iscedok, ceshanje, i razni neprijatnosti.. No ako si bila kaj genikolog i ako nemas nekoja infekcija koja bi stetela na bebeto, togas ne treba voopsto da se sekiras. Iscedok moze da imas do krajot na bremenosta no toa ne pretstavuva nikakov problem dokolku redovnite kontroli pominuvaat vo red. Pisa deka si vo stranstvo? Kade ako ne e tajna? Pozdrav

(Одговор на членот straslivka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
22.6.2012 10:22:42   
mmbucko
Mamicki site koi imate negativni brisevi i sekretot ne mirisa a imate iscedok i neprijatno cuvstvo obidete se so eden star i mikrobioloshki izdrzan lek koj vprocem i na sebe go imam isprobano nekolku pati. Imeno na vloshka stavete jogurt i stavete si ja vloskata preku nok. Do sabajle ke pocuvstvuvate vistinsko olesnuvanje. Postapkata mozete da ja povtorite nekolku pati. Sabajle ke se izmiete samo so topla voda. Vo jogurtot ima mnogu bakterii Lactobacillus koi se normalna mikrobioloshka flora vo vaginata i koi ja odrzuvaat kiselata pH. Obicno pri bremenost nastanuva poremetuvanje na mikrobioloshkata flora vo vaginata. So stavanje na jugurt na vloshkata pomagame vo normaliziranje na prirodniot balans na mikroflorata. So toa se namaluva iritiranosta na vaginata i neprijatnostite koi se cuvstvuvaat. Probajte i javete. Mene mi pomagalo da se resham duri i od Candida koga ke zakacam...

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
22.6.2012 10:25:29   
mmbucko
A ako sakate da frlate pari ima i gotovi takvi preparati so bakterioloshki kulturi na Lactobacillus kako na primer Acidosalus koi funkcioniraat na istiot princip.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
5.7.2012 18:14:28   
Gwendolin
mmbucko баш ќе пробам, не гледам некој да напишал дали имало ефект, ама ете јас ќе пробам неколку дена (и онака јогурт имам 24/7 дом) па ќе напишам како делувало. А верувам дека ќе успее зашто познавам една која си ставаше тампони натопени во јогурт (не беше бремена) за да се реши од кандидата зашто веќе 100 пати користела секакви креми и вагиналети. Ај ќе ве известам каков ќе биде резултатот user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
22.7.2012 20:24:10   
mmbucko
Gwendolin funkcionira li????

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
23.7.2012 20:03:12   
Gwendolin
Ич не сум дисциплинирана user posted image . Резил, знам, се срамам, ама ставив 2-3 пати, па фатија пеколни горештини и јас како што не можев да спијам, ко сум фатила све сум соблекла од мене, тоа влошки се исфрлив од мене , едни жештини...ама пробав пак, нередовно де, ама пак ќе си ставам сега овие дена. Инаку реално немам некој секрет сега голем, ни мирис ни ништо, а и брисевите сите негативни ми беа. А и пијам јогурт секој ден. Јас мислам дека функционира, а тоа што си сум забушантка си е мој проблем user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
15.10.2012 17:33:54   
zajche
jas sum vo 8ma g.n. i strasno mi tece belo zoltenikav gust sekret.koga bev na doktor i mu kazav toj mi rece deka najverojatno e kandida no sega ne smeeme da ja tretirame so nisto a duri posle tretiot mesec ke lekuvame.mi rece nema strasno za bebeto nemoze da mu nasteti no jas sepak malku se grizam.ponekogas mnogu me cesa i cudno mirisa.pa se prasuvam nesto na prirodna baza dali so caevi ili nesto slicno moze da pomogne. ajde ve molam ako ima nekoj vakvo iskustvo da spodeli ili ako ste si nasli priroden lek da probam i jas zosto mi e na griza.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
15.10.2012 22:11:00   
aklif

ИЗВОРНА ПОРАКА: zajche

jas sum vo 8ma g.n. i strasno mi tece belo zoltenikav gust sekret.koga bev na doktor i mu kazav toj mi rece deka najverojatno e kandida no sega ne smeeme da ja tretirame so nisto a duri posle tretiot mesec ke lekuvame.mi rece nema strasno za bebeto nemoze da mu nasteti no jas sepak malku se grizam.ponekogas mnogu me cesa i cudno mirisa.pa se prasuvam nesto na prirodna baza dali so caevi ili nesto slicno moze da pomogne. ajde ve molam ako ima nekoj vakvo iskustvo da spodeli ili ako ste si nasli priroden lek da probam i jas zosto mi e na griza.
еве има нешто пишано се надевам дека ке ти помогне


ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Mamicki site koi imate negativni brisevi i sekretot ne mirisa a imate iscedok i neprijatno cuvstvo obidete se so eden star i mikrobioloshki izdrzan lek koj vprocem i na sebe go imam isprobano nekolku pati. Imeno na vloshka stavete jogurt i stavete si ja vloskata preku nok. Do sabajle ke pocuvstvuvate vistinsko olesnuvanje. Postapkata mozete da ja povtorite nekolku pati. Sabajle ke se izmiete samo so topla voda. Vo jogurtot ima mnogu bakterii Lactobacillus koi se normalna mikrobioloshka flora vo vaginata i koi ja odrzuvaat kiselata pH. Obicno pri bremenost nastanuva poremetuvanje na mikrobioloshkata flora vo vaginata. So stavanje na jugurt na vloshkata pomagame vo normaliziranje na prirodniot balans na mikroflorata. So toa se namaluva iritiranosta na vaginata i neprijatnostite koi se cuvstvuvaat. Probajte i javete. Mene mi pomagalo da se resham duri i od Candida koga ke zakacam...


јас ја немам испробано а ако се решиш да ставаш пиши крајни резултати :)

(Одговор на членот zajche)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
27.12.2012 2:12:14   
saki.sk
Здраво нассите јас сум нова на форумот и ве моламза помош 5недела сум бремена пр
ед неколку дена дознав и бев на лекар имав кафеаво крварење.
Ми ставија инекција прогестерол и ми дадоа угестан од 200, но крварење престана само ден два
Сега повторно се појави. Има ли некоја од вас што го имала овој проблем .

(Одговор на членот aklif)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
27.12.2012 11:19:42   
dostickage
Trk na doktor i sekako teraj si ja terapijata sto ti ja dale. Vo vakvi slucai pomaga doktor a ne tugju iskustva i muabet.
Kje bide se dpbro samo treba vednas da se reagira.

(Одговор на членот saki.sk)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
28.12.2012 0:44:43   
Simona_k
Kako rasteme taka se poveke se "podmocuvame" samo dobri sekojdnevni ph sapuni i gelovi i toa drug spas nemauser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Poubavo ime :D
elenaile

Poubavo ime :D

Emilija (58%)

Ilijana (42%)


Број на сите гласови: 135

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!