|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
3.10.2013 14:48:56   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Mamicki site koi imate negativni brisevi i sekretot ne mirisa a imate iscedok i neprijatno cuvstvo obidete se so eden star i mikrobioloshki izdrzan lek koj vprocem i na sebe go imam isprobano nekolku pati. Imeno na vloshka stavete jogurt i stavete si ja vloskata preku nok. Do sabajle ke pocuvstvuvate vistinsko olesnuvanje. Postapkata mozete da ja povtorite nekolku pati. Sabajle ke se izmiete samo so topla voda. Vo jogurtot ima mnogu bakterii Lactobacillus koi se normalna mikrobioloshka flora vo vaginata i koi ja odrzuvaat kiselata pH. Obicno pri bremenost nastanuva poremetuvanje na mikrobioloshkata flora vo vaginata. So stavanje na jugurt na vloshkata pomagame vo normaliziranje na prirodniot balans na mikroflorata. So toa se namaluva iritiranosta na vaginata i neprijatnostite koi se cuvstvuvaat. Probajte i javete. Mene mi pomagalo da se resham duri i od Candida koga ke zakacam...


Ова не сум го прочитала до сега, а имам доста секрет. Сигурно ќе пробам. Ќе пишам искуства.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
16.10.2013 14:31:22   
tnade
ke probam so jogurtot, ama znaete li uste nekoj priroden lek protiv ovie cuda, aman...denes bev na kontrola i d-rot mi preporaca linex lady, bile kako jogurt da probam so niv, pa ako tie se na baza na jogurt, belki i vasiot sovet ke pomogne

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
16.10.2013 15:25:18   
AneLav RR
Не маора да е јогурт мислам дека е подобро кисело млеко и тоа овчо , со мал шприц поополека вбризгајте си во вагината и резултатите се видливи за неколку дена, навистина помага.А да заборавив да кажам овој лек е за кандида.Поздрав

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 16.10.2013 15:28:16 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
23.10.2013 22:51:05   
snowbool
Da ova e navistina lek za Candida jas potvrduvam , ako vi e polesno mozete i so tampon otkoga ke se natopi so jogurt, promivki so soda bikarbona *(malku soda bikarbona vo casa i so toa odnadvor vaginalna promivka) ili so jabolkov ocet edna mala lazica vo casa voda.Ama ova so jogurtot i kiseloto mleko epten e dobar i eftin lek user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
24.10.2013 1:25:58   
Lacrymosa
Cela bremenost negativni mi bea brisevite a na periodi vaginalen iscedok-poplava. Posebno posledniov mesec. Maticnata mi rece vaginaleti da stavam ama pred poroduvanje mi e rizik da pipam vnatre

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
24.11.2014 15:25:52   
blond
Brisevite mi se negativni, a jas imam iscedok. Ponekogas e pojacan, bez miris i bez nekoja specificna boja.
Prepisuvam na toa sto celo vreme se sum nesto so simptomi na nastinka, pa mozebi i sekretot e poradi toa. Posledno zab koga me bolese, mi se pojaca baagi sekretot, sega gledam denovive se stabilizira.
Ona so jogurtot go imam probano, no ne vo bremenost, efikasno e epten. Mene mi se pojavuvase kandida samo pred dobivanje, na bris sekogas negativno. I mesecot pred da ostanam bremena, so spric malku jogurt stavav vnatre, se preporodiv preku nok. E sega vo bremenost bi mozela da probam na vloska, bi stetelo?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
24.11.2014 19:19:33   
Ki4iko
blond ,јас цела бременост исто имам исцедок,скоро секогаш е безбоен и без мирис, сите брисови се негативни и јас одамна барав мислење тука ,ама не добив одговор.и си терам така еве 32 недела .на лекар докторката ме прегледа вагинално и ми рече дека е кандида.ако е кандида ,тогаш зошто не се појави на ниту едно испитување,или пак немам бел исцедок и чешање? не знам ,навистина. ништо досега не сум примала,а тоа со јогурт не знам ,мислам не е штетно,јас пијам по пола литар дневно јогурт и тоа доста помага user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
25.11.2014 11:43:59   
blond
Uf ne mozam mnogu jogurt da pijam, Ajran bez problem i 5l bi ispila user posted image moze da si go "zasladam" jogurtot so sol i taka da pijam?

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
25.11.2014 15:59:58   
Ki4iko
блонд, секако дека можеш.Јас во мојот јгурт цедам лимон,така ми е поубаво user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вагинален исцедок во бременоста...
25.11.2014 17:37:08   
Melanija RR
Во однос на кандидата таа се јавува и од конзумирање млечни производи ,од друга страна пак тие се препорачани во бременоста user posted image така што тој исцедок скоро сите го имаа и не е секогаш кандида

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?