|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   ФБ страна „Здрава бременост“
14.11.2014 18:11:39   
lolla RR
Ајде ваши мислења за странава на фејсбук. Мене ептен ми се свиѓа, има убави совети за неискусни ко мене и плус во рок од 1 ден одговараат на прашања во приватна порака.

Знам дека сигурно не сносат лекарска одговорност за одговорите, но добро е да ги има.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ФБ страна „Здрава бременост“
14.11.2014 18:57:22   
Melanija RR
Ја видов страната денот кога ја промовираа.Сега кога ја видов новава тема се сетив и од она што читнав прилично добри совети.Незнам кој е принципот ,се поставува прање во Инбокс а тие во одреден рок одговараат?Има и поставени јавно прашања.

А за тие што немаат ФБ?Дали е потребен ваков начин на комуникација и информирање на трудниците?

lolla одлична тема user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ФБ страна „Здрава бременост“
14.11.2014 20:52:53   
Mihaela 2010
Jas postaviv vo inbox prasanje, i da vi kazam iskreno go dobiv posle 5-6 saata sto e ok, no odgovorot bese sto da vi pricam.konkretno prasav za utrogestenot sto mi bese daden so 35 mm grlo na matka , a tie prepisale od upatstvoto na vaginaletite i apsolutno nisto konkretno.me iznerviraa i im vrativ deka ocekuvav postrucen odgovor i deka seto toa sto mi go pisale go znaev.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: ФБ страна „Здрава бременост“
14.11.2014 21:01:27   
Ki4iko
Еве јас поставив исто доста прашања деновиве и добив доста опширни одговори.Првиот ден ја начекав др.Хаџи Лега ,е таа најдобро ми одговори,најконкретно,сепак мислам дека многу значи кој лекар го прашувате,нели не се сите лекари зборлести user posted image .И уште ќе си прашувам , хехе имам милион прашања иако ми е втора бременост user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: ФБ страна „Здрава бременост“
14.11.2014 21:04:01   
Mihaela 2010
E da zavisi koj odgovara i koj kolku znae i e strucen..neznam moze moevo prasanje im bese komplicirano pa pisale kolku da me otkacatuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: ФБ страна „Здрава бременост“
15.11.2014 8:36:38   
lolla RR
Јас некако мислам дека ако се постави прашање ептен специфично за пациентката, валда е потешко да се одговоризатоа што ем ние може не знаеме да објасниме што сакаме дапрашаме ем може одговорот е различен од жена до жена.

Како и да е, ова е дополнителна обврска на тие таму што работат, и валда ке треба време да легне, се надевам ке продолжи со исто темпо и нема да згасне брзински. А може и од ова да испадне добра брошура прашања и одговори за бременоста. Плус на овој начин и тие од ГАК се изложени на јавни мислења, па може ке се подобри односот на сестрите бабиците и сите по ред таму кон пациентите сега кога можат и јавно вака да бидат поткажани за тоа како се однесуваат.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: ФБ страна „Здрава бременост“
19.11.2014 19:54:45   
Ki4iko
Јас би сакала да ги искритикувам ,мислам дека треба да ги објавуваат прашањата,анонимно нели ,на зид ,за да можеме сите да се запознаеме со вистинските одговори,некогаш и тие ќе се поштедат од исти прашања,user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?