ФБ страна „Здрава бременост“ (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


lolla RR -> ФБ страна „Здрава бременост“ (14.11.2014 18:11:39)

Ајде ваши мислења за странава на фејсбук. Мене ептен ми се свиѓа, има убави совети за неискусни ко мене и плус во рок од 1 ден одговараат на прашања во приватна порака.

Знам дека сигурно не сносат лекарска одговорност за одговорите, но добро е да ги има.




Melanija RR -> RE: ФБ страна „Здрава бременост“ (14.11.2014 18:57:22)

Ја видов страната денот кога ја промовираа.Сега кога ја видов новава тема се сетив и од она што читнав прилично добри совети.Незнам кој е принципот ,се поставува прање во Инбокс а тие во одреден рок одговараат?Има и поставени јавно прашања.

А за тие што немаат ФБ?Дали е потребен ваков начин на комуникација и информирање на трудниците?

lolla одлична тема [sm=smiley20.gif]




Mihaela 2010 -> RE: ФБ страна „Здрава бременост“ (14.11.2014 20:52:53)

Jas postaviv vo inbox prasanje, i da vi kazam iskreno go dobiv posle 5-6 saata sto e ok, no odgovorot bese sto da vi pricam.konkretno prasav za utrogestenot sto mi bese daden so 35 mm grlo na matka , a tie prepisale od upatstvoto na vaginaletite i apsolutno nisto konkretno.me iznerviraa i im vrativ deka ocekuvav postrucen odgovor i deka seto toa sto mi go pisale go znaev.




Ki4iko -> RE: ФБ страна „Здрава бременост“ (14.11.2014 21:01:27)

Еве јас поставив исто доста прашања деновиве и добив доста опширни одговори.Првиот ден ја начекав др.Хаџи Лега ,е таа најдобро ми одговори,најконкретно,сепак мислам дека многу значи кој лекар го прашувате,нели не се сите лекари зборлести [sm=jezicek.gif] .И уште ќе си прашувам , хехе имам милион прашања иако ми е втора бременост [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: ФБ страна „Здрава бременост“ (14.11.2014 21:04:01)

E da zavisi koj odgovara i koj kolku znae i e strucen..neznam moze moevo prasanje im bese komplicirano pa pisale kolku da me otkacat[sm=smiley36.gif]




lolla RR -> RE: ФБ страна „Здрава бременост“ (15.11.2014 8:36:38)

Јас некако мислам дека ако се постави прашање ептен специфично за пациентката, валда е потешко да се одговоризатоа што ем ние може не знаеме да објасниме што сакаме дапрашаме ем може одговорот е различен од жена до жена.

Како и да е, ова е дополнителна обврска на тие таму што работат, и валда ке треба време да легне, се надевам ке продолжи со исто темпо и нема да згасне брзински. А може и од ова да испадне добра брошура прашања и одговори за бременоста. Плус на овој начин и тие од ГАК се изложени на јавни мислења, па може ке се подобри односот на сестрите бабиците и сите по ред таму кон пациентите сега кога можат и јавно вака да бидат поткажани за тоа како се однесуваат.




Ki4iko -> RE: ФБ страна „Здрава бременост“ (19.11.2014 19:54:45)

Јас би сакала да ги искритикувам ,мислам дека треба да ги објавуваат прашањата,анонимно нели ,на зид ,за да можеме сите да се запознаеме со вистинските одговори,некогаш и тие ќе се поштедат од исти прашања,[sm=smiley1.gif]




Страница: [1]