|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Знаци на бременост II
3.4.2014 12:54:47   
LoveableMe RR
E па девојки, нека ни е честито, ги поминавме првите 100 страници на Знаци на бременост и сега продолжуваме во второ поглавје. На сите ви посакувам да споделувате знаци на бременост и заедно да се радуваме на новите бебиња. Среќно!

За сите оние кои сакаат да прочитаат за знаци на бременост онака по книга, КЛИК тука.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 3.4.2014 12:59:07 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Знаци на бременост II
3.4.2014 13:35:04   
Melanija RR
Новата тема да донесе нови знаци и многуууууу нови user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2014 17:51:57   
kapina
Devojki sakam da ve prasam nesto menstruacijata mi zavrsi zavcera piev za vreme ciklusot caj od ajducka treva neven I kopriva posle od vcera pocnav da pijam caj od zalfija I vecerta imav odnos so mm I sabajleto I posle toa mi se javi krvarenje onaka pomesano so belo pranje porucokta. a vcera vecerta I hemoroidite pak mi se pojavija I staviv hepatrombin mast I pominaa neznam prv pat mi se pojavi vakvo krvarenje ispanicena sum celata na net pise oti toa e znak za anovulatoren ciklus a jas ovulacija nemam veke nekolku mesecI od spontani navamu nesakam da se molam po doktori da dosaduvam oti e praznik

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2014 20:18:48   
LoveableMe RR
Капина, ако крварење било кратко и завршило, не е страшно, ако трае повеќе дена или не дај Боже ако е обилно, тогаш мораш на лекар. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Знаци на бременост II
24.4.2014 8:55:18   
Dreamline
Kapina, jas koga zabremeniv minatiot pat piev caj od ajducka treva i jas imam anovulatorni ciklusi. Toa krvarenjeto i beloto pranje ti e sigurno ovulacija. Stom ste imale togas odnosi togas ste ja fatile ovulacijata pa mozebi ke se sluci bremenost :-). meri si bazalna temperatura pa ke znaes poz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Знаци на бременост II
6.5.2014 22:58:55   
Lilja Maria
Таман почнав да си се спремам психички за наредната инсеминација и еве овој месец ми касни 4 ден малку невообичаено user posted image
си викам дали има некои шанси од инает да се фатило,мерам температуура не ми покажува ништо повеке од 36.6,и сега ме интересира дали мора да е повисока температурата ако има бременост,јас до душа никогаш досега и не сум мерела базална ама денеска ми текна и мерев неколку пати.Од симптоми интересно е што немам мозолчиња кои ги имам секогаш пред да добијам,инаку се си е нормално за добивање болки во стомак од време на време и болки во градите на допир.Сакав да земам тест прегеска и срце не ми даде и ќе чекам до сабота ако не добијам ќе правам тест ама многу ми е чудно ептенuser posted image

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Знаци на бременост II
6.5.2014 23:44:26   
kapina
Bazalnata temperatura se mere nasabajle pred da stanes od krevet

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Знаци на бременост II
7.5.2014 10:49:13   
LoveableMe RR
LiljaMarija, навиваме за user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Знаци на бременост II
7.5.2014 13:33:26   
Lilja Maria
user posted image user posted image за сите девојки кои чекаат user posted image Ве гушкамuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Знаци на бременост II
7.5.2014 19:20:20   
Felly RR
Ајде Лилја Мариа, навиваме за user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Знаци на бременост II
8.5.2014 21:28:50   
Lilja Maria
Епа неможев да издржам и го направив пред два саати првиот тест кој беше негативен user posted image Позз

И незнам оти не стигна цела порака user posted image инаку си имам и резерва тест ако не добијам до понеделник ќе го правам резервениот тест user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.5.2014 22:03:07 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Знаци на бременост II
19.5.2014 9:41:44   
Ki4iko
Деновиве се чевствував раздразливо,поспано и имам болка во градите,имам уште 2 дена до месечен циклус,но утрово направив тест за бременост,по 10 минути на него се појави бледо розева линија,превозбудена сум,но сепак ќе чекам уште некој ден за да направам контролен тест,сепак секогаш постои сомничавост на почетокот.user posted image

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Знаци на бременост II
19.5.2014 19:25:53   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Деновиве се чевствував раздразливо,поспано и имам болка во градите,имам уште 2 дена до месечен циклус,но утрово направив тест за бременост,по 10 минути на него се појави бледо розева линија,превозбудена сум,но сепак ќе чекам уште некој ден за да направам контролен тест,сепак секогаш постои сомничавост на почетокот.user posted image


navivame za user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Знаци на бременост II
20.5.2014 11:43:28   
Ki4iko
Ви благодарам од се срце, се надевам дека е така, штом забележав и некаков слузав исцедок во кафена боја,се надевам дека е бременост user posted image , месечниот циклус сеуште го нема user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Знаци на бременост II
21.5.2014 12:44:13   
Ki4iko
И даааа, денес тестот покажаuser posted image ,пресреќна сум, еве како најпресна јас да ги кажам моите први знаци на бременст user posted image
Прв показател ми беа градите,болни и отечени,брадавиците знатно потемни и поголеми.Малаксаност и раздразливост, и особено поспаност ,овие неколку дена веќе и изостанок на месечниот циклус.user posted image
Најинтересно од се е што сеуште ги имам предменструалните болки во стомакот и мозолчиња на лицето user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Знаци на бременост II
29.5.2014 10:18:04   
sky diver
Zdravo devojki,
deneska mi e 34 den od ciklus, odnosno mi kasni 5 dena posto dobivam na 29-30 dena . vo mart pravev in vitro koe za zal ispadna nesupesno. Znaci sega bi trebalo da mi bide 3 ciklus posle in vitro. Gradite me bolat, ne mozam da spijam na stomak, cuvstvuvam tapa bolka vo jajnicite kako za dobivanje, stomakot mi e poduen i imam golema zelba za slatki raboti ama taka mi e sekogas pred dobivanje. Ne sum se testirala za da ne se razocaram po koj znae koj pat , se obiduvame veke 4 godini da dobieme bebe. Se cuvstvuvam kako sekoj moment da ke dobijam i nisto .
pozdravce

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Знаци на бременост II
29.5.2014 10:20:53   
LoveableMe RR
skydiver, дај Боже да не добиеш, овие месеци организмот сеуште е стимулиран после ИВФ и можно е да сиuser posted image , тоа им се случило на многу парови. Ајде, очекуваме да ни пишеш убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Знаци на бременост II
2.6.2014 9:19:22   
sky diver
e pa moi ringerajki, jas dobiv vo petokot, tolku od iscekuvanjeto, ne stignav ni test da napravam. Poveke sreca naredniot pat


(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Знаци на бременост II
2.6.2014 10:27:46   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

e pa moi ringerajki, jas dobiv vo petokot, tolku od iscekuvanjeto, ne stignav ni test da napravam. Poveke sreca naredniot patТака е, пробувајте, не знаете кога ќе се фати. user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Знаци на бременост II
2.6.2014 19:30:08   
sunnyday
драги рингерајки би сакала да ве прашам нешто во врска со симптомиве веке недела дена имам болни гради а лицето ми е нафрлано со ситни брункички а ова со лицево ми се случува само некој ден пред да ми дојди user posted image а кај мене тоа трае уште од последниот циклус и воопсто не ми се повлекоа. е сега со оглед на тоа дека ми е рано за тест(датата за недобивање ми 14.06) мозно ли е ова да се некои знаци на бременост мозе ли некој да ми казе да бил во слична ситуација

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Знаци на бременост II
2.6.2014 19:41:57   
sunnyday
знам дека некој ке мисли дека ми е рано за симптоми бидејки имам цели 12 дена до доаѓањето на user posted image user posted image но мене несто друго ме копка со оглед на тоа што во првата бременост си го добив првиот циклус со мало закаснување веќе две недели по завршувањето јас имав болни гради направив тест откако ми каснеше вториот циклус излезе позитивен па бев на гинеколог и тој ми потврди дека сум 8 недели бремена е сега нешто ме мава психа да не ке е некоја таква работа повторно никогаш не ме болеле вака градите

(Одговор на членот sunnyday)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Знаци на бременост II
4.6.2014 12:37:11   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sunnyday

знам дека некој ке мисли дека ми е рано за симптоми бидејки имам цели 12 дена до доаѓањето на user posted image user posted image но мене несто друго ме копка со оглед на тоа што во првата бременост си го добив првиот циклус со мало закаснување веќе две недели по завршувањето јас имав болни гради направив тест откако ми каснеше вториот циклус излезе позитивен па бев на гинеколог и тој ми потврди дека сум 8 недели бремена е сега нешто ме мава психа да не ке е некоја таква работа повторно никогаш не ме болеле вака градите


Се е можно санидеј, ајде ако сакаш user posted image , навиваме за тебе.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sunnyday)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Знаци на бременост II
10.6.2014 22:56:53   
sunnyday
секако дека сакам user posted image во последно време дури и синчето почна да си бара друштво вели сакам бебе ах душичка се надевам дека за кратко време ке ни се исполни желбата а што се однесува до симптомиве градите сеуште ме болат и брадаваците ми се набрекнати ареолите ми се поголеми и стомакот ми е подуен имам запек ама ке чекаме уште 4 дена па ке видиме user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Знаци на бременост II
11.6.2014 11:12:52   
LoveableMe RR
ајде sunnyday, те очекуваме со убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sunnyday)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Знаци на бременост II
1.7.2014 20:13:53   
sale86
zdravo devojki me nema podolgo vreme bidejki nekev da se optovaruvam so ova,no pak dodjde toj moment.veke cel emsec mi kasni ciklusot nemam nekakvi posebni simptomi.neznam sto da mislam mi se slucuva da mi kasni po nedela dve,no po mesec odamna se nema sluceno.inace pred godina i pol skoro imav kiretaza(nemase srceva reakcija)i togas nemav nekoi posebni simpomi.se nadevam deka utre ke se izrdauvam ve molam drzete mi srekauser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?