Знаци на бременост II (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Сакаме нов член



Порака


LoveableMe RR -> Знаци на бременост II (3.4.2014 12:54:47)

E па девојки, нека ни е честито, ги поминавме првите 100 страници на Знаци на бременост и сега продолжуваме во второ поглавје. На сите ви посакувам да споделувате знаци на бременост и заедно да се радуваме на новите бебиња. Среќно!

За сите оние кои сакаат да прочитаат за знаци на бременост онака по книга, КЛИК тука.




Melanija RR -> RE: Знаци на бременост II (3.4.2014 13:35:04)

Новата тема да донесе нови знаци и многуууууу нови [sm=nosecka.gif]

[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




kapina -> RE: Знаци на бременост II (20.4.2014 17:51:57)

Devojki sakam da ve prasam nesto menstruacijata mi zavrsi zavcera piev za vreme ciklusot caj od ajducka treva neven I kopriva posle od vcera pocnav da pijam caj od zalfija I vecerta imav odnos so mm I sabajleto I posle toa mi se javi krvarenje onaka pomesano so belo pranje porucokta. a vcera vecerta I hemoroidite pak mi se pojavija I staviv hepatrombin mast I pominaa neznam prv pat mi se pojavi vakvo krvarenje ispanicena sum celata na net pise oti toa e znak za anovulatoren ciklus a jas ovulacija nemam veke nekolku mesecI od spontani navamu nesakam da se molam po doktori da dosaduvam oti e praznik




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (20.4.2014 20:18:48)

Капина, ако крварење било кратко и завршило, не е страшно, ако трае повеќе дена или не дај Боже ако е обилно, тогаш мораш на лекар. Позз




Dreamline -> RE: Знаци на бременост II (24.4.2014 8:55:18)

Kapina, jas koga zabremeniv minatiot pat piev caj od ajducka treva i jas imam anovulatorni ciklusi. Toa krvarenjeto i beloto pranje ti e sigurno ovulacija. Stom ste imale togas odnosi togas ste ja fatile ovulacijata pa mozebi ke se sluci bremenost :-). meri si bazalna temperatura pa ke znaes poz




Lilja Maria -> RE: Знаци на бременост II (6.5.2014 22:58:55)

Таман почнав да си се спремам психички за наредната инсеминација и еве овој месец ми касни 4 ден малку невообичаено [sm=zmeden.gif]
си викам дали има некои шанси од инает да се фатило,мерам температуура не ми покажува ништо повеке од 36.6,и сега ме интересира дали мора да е повисока температурата ако има бременост,јас до душа никогаш досега и не сум мерела базална ама денеска ми текна и мерев неколку пати.Од симптоми интересно е што немам мозолчиња кои ги имам секогаш пред да добијам,инаку се си е нормално за добивање болки во стомак од време на време и болки во градите на допир.Сакав да земам тест прегеска и срце не ми даде и ќе чекам до сабота ако не добијам ќе правам тест ама многу ми е чудно ептен[sm=jezicek.gif]




kapina -> RE: Знаци на бременост II (6.5.2014 23:44:26)

Bazalnata temperatura se mere nasabajle pred da stanes od krevet




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (7.5.2014 10:49:13)

LiljaMarija, навиваме за [sm=rozacrtici.gif]




Lilja Maria -> RE: Знаци на бременост II (7.5.2014 13:33:26)

[sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif] за сите девојки кои чекаат [sm=rozacrtici.gif] Ве гушкам[sm=sloncek.gif]




Felly RR -> RE: Знаци на бременост II (7.5.2014 19:20:20)

Ајде Лилја Мариа, навиваме за [sm=rozacrtici.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Lilja Maria -> RE: Знаци на бременост II (8.5.2014 21:28:50)

Епа неможев да издржам и го направив пред два саати првиот тест кој беше негативен [sm=smiley13.gif Ништо чудно па и не се изненадив многу.Сега ќе чекам да добијам ако не добијам до понеделник ќе го правам и другиот што ми е резерва земен [sm=jezicek.gif] Позз

И незнам оти не стигна цела порака [sm=zmeden.gif] инаку си имам и резерва тест ако не добијам до понеделник ќе го правам резервениот тест [sm=smiley1.gif]




Ki4iko -> RE: Знаци на бременост II (19.5.2014 9:41:44)

Деновиве се чевствував раздразливо,поспано и имам болка во градите,имам уште 2 дена до месечен циклус,но утрово направив тест за бременост,по 10 минути на него се појави бледо розева линија,превозбудена сум,но сепак ќе чекам уште некој ден за да направам контролен тест,сепак секогаш постои сомничавост на почетокот.[sm=smiley36.gif]




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (19.5.2014 19:25:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Деновиве се чевствував раздразливо,поспано и имам болка во градите,имам уште 2 дена до месечен циклус,но утрово направив тест за бременост,по 10 минути на него се појави бледо розева линија,превозбудена сум,но сепак ќе чекам уште некој ден за да направам контролен тест,сепак секогаш постои сомничавост на почетокот.[sm=smiley36.gif]


navivame za [sm=nosecka.gif]




Ki4iko -> RE: Знаци на бременост II (20.5.2014 11:43:28)

Ви благодарам од се срце, се надевам дека е така, штом забележав и некаков слузав исцедок во кафена боја,се надевам дека е бременост [sm=smiley36.gif], месечниот циклус сеуште го нема [sm=jezicek.gif]




Ki4iko -> RE: Знаци на бременост II (21.5.2014 12:44:13)

И даааа, денес тестот покажа[sm=rozacrtici.gif] ,пресреќна сум, еве како најпресна јас да ги кажам моите први знаци на бременст [sm=smiley1.gif]
Прв показател ми беа градите,болни и отечени,брадавиците знатно потемни и поголеми.Малаксаност и раздразливост, и особено поспаност ,овие неколку дена веќе и изостанок на месечниот циклус.[sm=jezicek.gif]
Најинтересно од се е што сеуште ги имам предменструалните болки во стомакот и мозолчиња на лицето [sm=smiley36.gif]




sky diver -> RE: Знаци на бременост II (29.5.2014 10:18:04)

Zdravo devojki,
deneska mi e 34 den od ciklus, odnosno mi kasni 5 dena posto dobivam na 29-30 dena . vo mart pravev in vitro koe za zal ispadna nesupesno. Znaci sega bi trebalo da mi bide 3 ciklus posle in vitro. Gradite me bolat, ne mozam da spijam na stomak, cuvstvuvam tapa bolka vo jajnicite kako za dobivanje, stomakot mi e poduen i imam golema zelba za slatki raboti ama taka mi e sekogas pred dobivanje. Ne sum se testirala za da ne se razocaram po koj znae koj pat , se obiduvame veke 4 godini da dobieme bebe. Se cuvstvuvam kako sekoj moment da ke dobijam i nisto .
pozdravce




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (29.5.2014 10:20:53)

skydiver, дај Боже да не добиеш, овие месеци организмот сеуште е стимулиран после ИВФ и можно е да си[sm=nosecka.gif], тоа им се случило на многу парови. Ајде, очекуваме да ни пишеш убави вести[sm=bravo.gif]




sky diver -> RE: Знаци на бременост II (2.6.2014 9:19:22)

e pa moi ringerajki, jas dobiv vo petokot, tolku od iscekuvanjeto, ne stignav ni test da napravam. Poveke sreca naredniot pat





LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (2.6.2014 10:27:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

e pa moi ringerajki, jas dobiv vo petokot, tolku od iscekuvanjeto, ne stignav ni test da napravam. Poveke sreca naredniot pat



Така е, пробувајте, не знаете кога ќе се фати. [sm=bravo.gif]




sunnyday -> RE: Знаци на бременост II (2.6.2014 19:30:08)

драги рингерајки би сакала да ве прашам нешто во врска со симптомиве веке недела дена имам болни гради а лицето ми е нафрлано со ситни брункички а ова со лицево ми се случува само некој ден пред да ми дојди [sm=hudicek1.gif] а кај мене тоа трае уште од последниот циклус и воопсто не ми се повлекоа. е сега со оглед на тоа дека ми е рано за тест(датата за недобивање ми 14.06) мозно ли е ова да се некои знаци на бременост мозе ли некој да ми казе да бил во слична ситуација




sunnyday -> RE: Знаци на бременост II (2.6.2014 19:41:57)

знам дека некој ке мисли дека ми е рано за симптоми бидејки имам цели 12 дена до доаѓањето на [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] но мене несто друго ме копка со оглед на тоа што во првата бременост си го добив првиот циклус со мало закаснување веќе две недели по завршувањето јас имав болни гради направив тест откако ми каснеше вториот циклус излезе позитивен па бев на гинеколог и тој ми потврди дека сум 8 недели бремена е сега нешто ме мава психа да не ке е некоја таква работа повторно никогаш не ме болеле вака градите




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (4.6.2014 12:37:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sunnyday

знам дека некој ке мисли дека ми е рано за симптоми бидејки имам цели 12 дена до доаѓањето на [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] но мене несто друго ме копка со оглед на тоа што во првата бременост си го добив првиот циклус со мало закаснување веќе две недели по завршувањето јас имав болни гради направив тест откако ми каснеше вториот циклус излезе позитивен па бев на гинеколог и тој ми потврди дека сум 8 недели бремена е сега нешто ме мава психа да не ке е некоја таква работа повторно никогаш не ме болеле вака градите


Се е можно санидеј, ајде ако сакаш [sm=duda.gif], навиваме за тебе.




sunnyday -> RE: Знаци на бременост II (10.6.2014 22:56:53)

секако дека сакам [sm=duda.gif] во последно време дури и синчето почна да си бара друштво вели сакам бебе ах душичка се надевам дека за кратко време ке ни се исполни желбата а што се однесува до симптомиве градите сеуште ме болат и брадаваците ми се набрекнати ареолите ми се поголеми и стомакот ми е подуен имам запек ама ке чекаме уште 4 дена па ке видиме [sm=smiley13.gif]




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (11.6.2014 11:12:52)

ајде sunnyday, те очекуваме со убави вести[sm=duda.gif]




sale86 -> RE: Знаци на бременост II (1.7.2014 20:13:53)

zdravo devojki me nema podolgo vreme bidejki nekev da se optovaruvam so ova,no pak dodjde toj moment.veke cel emsec mi kasni ciklusot nemam nekakvi posebni simptomi.neznam sto da mislam mi se slucuva da mi kasni po nedela dve,no po mesec odamna se nema sluceno.inace pred godina i pol skoro imav kiretaza(nemase srceva reakcija)i togas nemav nekoi posebni simpomi.se nadevam deka utre ke se izrdauvam ve molam drzete mi sreka[sm=smiley13.gif]




Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>