|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Проблеми со забременување
31.7.2018 11:11:45   
Nazli5
Zdravo Jas sum nova na forumot me interesira dali metforminot pomaga za polesno zabremenuvajne

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 8.8.2018 8:15:12 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Проблеми со забременување
31.7.2018 11:22:51   
Nazli5
Dali ima nekoj da mi odgovori ve molam fala odnapred

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 8.8.2018 8:15:43 >

(Одговор на членот Nazli5)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Проблеми со забременување
3.8.2018 8:09:25   
Палешка РР
Метформин се употребува за третман на Дијабетес тип 2, особено ако е пропратен со гојазност и ако шеќерот во крвта не може да се регулира со диета и физичка активност. Кај возрасни, метформинот може да се применува како монотерапија или во комбинација со сулфонилуреа и инсулин.Кај деца постари од 10 години и адолесценти, метформин може да се применува како монотерапија или во комбинација со инсулин.

http://www.jaka80.com.mk/proizvodi/item/1-lekovi-so-recept/33-metformin

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 8.8.2018 8:16:01 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Nazli5)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Проблеми со забременување
5.8.2018 2:15:28   
kapina
Jas go pijam zaradi insulinska rezistencija toa e eden vid pred dijabetna sostojba I blagodarenie na nego imav redovni ovulacii

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 8.8.2018 8:16:14 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Проблеми со забременување
9.8.2018 9:28:22   
Stefanoski
Vo ponedelnikot praev transver i me interesira koga najrano mozam da napravam test preku krv 😘 I mi dadoja utregostan200 tripati na den kako e podobro da gi koristam vaginalno ili dagi piam 😀

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Проблеми со забременување
25.9.2018 15:41:09   
Leoo1
Devojki pravev invitro Fala bogu iskoci pozitivno se e Sega mi ostanaa estrogen 2 kutivcinja I krinon gel 5 aplikatori gi Davam po simbolicna Cena ako na nekogo my trebaat


(Одговор на членот Stefanoski)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Проблеми со забременување
22.12.2018 11:18:53   
Naca
Zdravo na site me interesira vcera bev na kontrola mi rekoa deka sum 4 dena pred ovulacija pa dali nekoj moze da mi objasninpoveke od toa ve molam za sovet se obiduvame poveke godini za bebcefala vi

(Одговор на членот Nazli5)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali ste perfekcionista?

Da (0%)

Ne (50%)

Ponekogas (50%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!