Проблеми со забременување (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Nazli5 -> Проблеми со забременување (31.7.2018 11:11:45)

Zdravo Jas sum nova na forumot me interesira dali metforminot pomaga za polesno zabremenuvajne




Nazli5 -> RE: Проблеми со забременување (31.7.2018 11:22:51)

Dali ima nekoj da mi odgovori ve molam fala odnapred




Палешка РР -> RE: Проблеми со забременување (3.8.2018 8:09:25)

Метформин се употребува за третман на Дијабетес тип 2, особено ако е пропратен со гојазност и ако шеќерот во крвта не може да се регулира со диета и физичка активност. Кај возрасни, метформинот може да се применува како монотерапија или во комбинација со сулфонилуреа и инсулин.Кај деца постари од 10 години и адолесценти, метформин може да се применува како монотерапија или во комбинација со инсулин.

http://www.jaka80.com.mk/proizvodi/item/1-lekovi-so-recept/33-metformin




kapina -> RE: Проблеми со забременување (5.8.2018 2:15:28)

Jas go pijam zaradi insulinska rezistencija toa e eden vid pred dijabetna sostojba I blagodarenie na nego imav redovni ovulacii




Stefanoski -> RE: Проблеми со забременување (9.8.2018 9:28:22)

Vo ponedelnikot praev transver i me interesira koga najrano mozam da napravam test preku krv 😘 I mi dadoja utregostan200 tripati na den kako e podobro da gi koristam vaginalno ili dagi piam 😀




Leoo1 -> RE: Проблеми со забременување (25.9.2018 15:41:09)

Devojki pravev invitro Fala bogu iskoci pozitivno se e Sega mi ostanaa estrogen 2 kutivcinja I krinon gel 5 aplikatori gi Davam po simbolicna Cena ako na nekogo my trebaat





Naca -> RE: Проблеми со забременување (22.12.2018 11:18:53)

Zdravo na site me interesira vcera bev na kontrola mi rekoa deka sum 4 dena pred ovulacija pa dali nekoj moze da mi objasninpoveke od toa ve molam za sovet se obiduvame poveke godini za bebcefala vi




Страница: [1]