|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
4.9.2012 8:55:14   
Mala Jovana
Najprvo pozdrav do site ringerajki ! Inaku da vi kazam deka prviot obid za zabremenuvanje posle histeroskopija ne uspeavme :(( ,no odime so novi sili,vo novi akcii ! se nadevam deka ke bide uspesno.

Lina123,bi sakala da slusnam do kade si ti? Kako stojat rabotite kaj tebe? Se najdobro do site vas !!

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 4.9.2012 11:25:59 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Хистероскопија
19.9.2012 11:52:33   
@bebe
Devojki, pred 2dena gi napraviv intervenciite za histero i laparoskopija na klinika, kaj d-r Trajkovski i sum epten zadovolna, rezultatite pokazaa deka kanalite se proodni i matkata e vo odlicna sostojba, neobjasliv sterilitet, sega se odmaram i sledno nesto e invitro postapka, se nadevam deka ovoj pat ke dobijam bidejki mi gi baraa ovie dopolnitelni ispituvanja, a dali ste slusnale dokolku naodite se vakvi kako moite. pa potoa da se sluci bremenost ili pa mozi i IVF postapkata da mi bide sigurna 100%, jas veke 6 godini ne mozam da zabremenam..... pozdrav i se slusame


(Одговор на членот Mala Jovana)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Хистероскопија
19.9.2012 12:12:02   
Melanija RR
@bebe супер што се заврши и што е се во ред,овие документи мора да ги имаш за ифв преку фонд.И мене ме оперираше др.Трајковски и ми рече следните 6 месеци се со најголема можност.Јас имам други проблеми и дијагнози ,но ти сега имаш големи шанси и за природно.
Со среќа

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Хистероскопија
19.9.2012 12:45:15   
@bebe
i posle kolku vreme moze da rabotam na zabremenuvanje bidejki sega mi pocuvaat plodni denovi ili od sledniot ciklus, kazete mi stomakot mi e potecen i tvrd , koga da ocekuvam se da si dojde vo normala

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Хистероскопија
19.9.2012 16:10:45   
@bebe
Fala Melanija RR i na tebe so lesno i so sreka da ti se ostvari ovaa naj, najgolema zelba, se slucuvaat cuda, eve i kaj mene e ova cudo na nekoj nacin jas barem taka mislam site krevaat ramenici, zosto ne se slucuva bremenost se e vo red so naodite, e toa e da puknes od maka, zatoa i nevozmoznoto e vozmozno i obratno, imam prijatelki okolu mene so ginekolski problemi pa eve gi po dve deca imaat i toa bez problem zabremenija, treba da bideme hrabri, se najubavo




(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Хистероскопија
20.9.2012 0:12:22   
Melanija RR
@bebe фала на желбите user posted image
Тој месец не се обидувавме зошто беше многу скоро,нели неколку денови.Си добив на време без посебни задоцнувања ,прилично со исти болки,баш се беше исто.Одна штом ми заврши почнав со терапија и правев инсеминација.Така и ми кажа др.Трајковски.
Следниот месец може ќе биде вашиот месец user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Хистероскопија
26.9.2012 13:06:28   
Elena27
Ve molam koj znae da mi kaze ili posovetuva okolu cenite za histeroskopija vo Remedika i na klinika. Kolku sto citav , edna cena kazuvaat vo Remedika ali moze da bide i povece od toa. Kako e procedurata za vo klinika i dali e skapo zasto vo Rem. e uzasno skapo?Koj doktor go preporacuvate od klinika i dali iako pregledite se vo Remedika sepak zaradi cenata histero da se napravi vo klinika? Fala Vi

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Хистероскопија
26.9.2012 14:31:51   
@bebe
ELENA 27 pred 10 dena gi napraviv dvete intervencii znaci histeroskopija so laparskopija na klinika , nemav dijagnoza nekoja znaci samo proverka bidejki mi baraa od fondot, eve deneska bev da si ja zemam otpusnata lista i plativ samo 1700 denari, a samo za histeroskopija e pomalku mi se cini od 500-700 denari so plavo kartnoce, mi gi napravi d-r Vladimir Trajkovski i e odlicen doktor, USLOVITE SE ODLICNI, KE TE ZADRZAT SAMO DENTA NEKOLKU SAATI I SI ODIS DOMA popladne okolu 17 casot BIDEJKI PRAVIS SAMO HISTEROSKOPIJA, a vo remedika se mnogu skapi cenite , veruvaj nema potreba od tolkavi trosoci, , a intervencijata e ista kade i da ja pravis, se pravi so prethodno zakazuvanje, ti treba bolnicki upat, pap test, krna grupa, tamu ke ti napravat krvna slika koga ke otvaras istorija odnosno koga ke te pripremaat za priem vo bolnica itn, mene mi napravija priem 3-4 dena pred operacijata, bese cetvrtok, a operacijata vo ponedelnik, znaci administrativno se se sreduva a, vo ponedelnikot sabajle samo si dojdov i nekade okolu 9 casot me zemaa i so celosna anesteztija mi ja napravija, nisto strasno, drugiot den mozes normano da funkcioniras , normalno blagi bolki sepak e cepkano vnatre, nisto strasno, mnogu se fini, personalot e super, ne se trosi, od iskustvo ti kazuvam, pisi mi ako nesto ti e nejasno za sto bilo
I moite pregledi bea nesto vo remedika, nesto na klinika, ama toa nema vrska, znaci histeroskopija se pravi od 7-11 den od ciklusot, mora da vnimavas, zatoa zakazi si na vreme

< Поракaта ја уредил @bebe -- 26.9.2012 14:40:16 >

(Одговор на членот Elena27)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Хистероскопија
27.9.2012 9:09:44   
Elena27
fala ti bebe za odgovorot. Pa stvarno se skapi 15.000 den sigurno samo histero, a dokolku ima potreba od otstranuvanje ne se znae kolku ce kosta.Samo se mislam zasto vo Remedika mi rekoa vednas po dobivanje menstruacija da se javam kaj niv , trebalo da pijam nesto pred intervencijata . E sega i Petanovski mi kaza sto i kako da se ispituva posle povtoruvackite spontani.Pa na kraj iskreno ce mu kazam deka mi e skapo i sto e tuka e , se nadevam deka ce razbere pa ce prodolzime ponatamu.

Isto i za vo Klinika se pie nesto? I ako moze da mi kazes na koj broj i kako da prasam i zakazam za vo Klinika? Fala

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Хистероскопија
27.9.2012 10:03:14   
@bebe
Ke se javis na 3/147-422 toa se naoga na 3 sprat ginekologija( odel za steriltet i neplodnost) i mene mi rekoa da se javam den dva pred da mi pocne ciklusot za da se dogovoris za operacijata, da im kazes kolku vreme ke ti trae ciklusot, koga ke ti zavrsi, mene mi napravija koga mi bese 9 den, znaci mora da bides cista, mora da vnimavas ni porano , ni podocna 7-11 den. Den pred operacija se pijat apcinja za procistuvanje, se sto imas vo tebe hrana se ke izleze od tebe, tie ke ti gi dade sestrata i ke ti kaze do kolku saat smees da jades prethodniot den i koga da gi ispies( mene mi rece do 13 casot smeam da jadam, a veke vo 15 casot da gi ispijam) za na operacijata sledniot den da bides gladna, izprazneta i zedna. So sreka... ako treba nesto, pisi.

(Одговор на членот Elena27)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Хистероскопија
28.9.2012 8:46:27   
Mala Jovana
Elena 27,jas pravev histeroskopija operativna ,odnosno otstranuvanje na septum vo matkata,vo Remedika.Zafatot me cinese 31.0000 denari,navistina e mnogu skapo,no jas tamu pravev bidejki sakav da mi ja pravi hosteroskopijata isklucivo dr.Dimitrov,i poradi toa se odluciv za Remedika.No slusam i deka na klinika sekako ima dosta strucni doktori na pr.Tofoski,Trajkovski i drugi.Inaku interven.bese vtor den otkako mi zavrsi menzisot,taka mi rece Dimitrov,i taka i napravivme,ne bese nisto strasno,po nekolku saaati si odis doma,so celosna anestezija e,nemav nikakvi bolki posle toa,kako nisto da ne bilo.Sega rabotime na slucajot zabremenuvanje,pa kako bog nikoj ne e ! Pozdrav i mnogu uspeh na ova pole.

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Хистероскопија
28.9.2012 12:09:27   
Melanija RR
Elena27 се убаво ти објасни @bebe ,баш се е така и јас правев лапаро и хистеро кај др.Трајковски. Горе на 3 спрат барај ја сестра Боркица. Жена ,сестра за се ,јас и инсеминации правам таму и секогаш се консултирам со неа.Не се секирај се ќе биде во ред.
Само ќе надополнам дека условите се да неречам ама екстра по 2 кревети во соба и вц.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mala Jovana)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Хистероскопија
28.9.2012 14:25:05   
Elena27
Fala Vi na site. Se javiv i mi rekoa , "duso ima 60 pred tebe , ne znaeme sto da ti kazeme- moze da ti se javime vednas, moze i posle 2 meseci" , boze kolku se neorganizirani. Ne znam samo dali treba pregled pred intervencijata ili direktno na histero.
A vremeto si pominuva , plus kako sto imam neredovni menstruacii , moze i Januari da me fati. A sin mi sladok samo mi vika, mamo koga ce imam bratce?

i plus zenski , imam pap od juni ovaa godina posle spontaniot . ce bide validen ?

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.9.2012 23:49:18 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Хистероскопија
28.9.2012 23:51:43   
Melanija RR
Папот ти е валиден,и не се работи само за неорганизираност на ГАК туку навистина има доста интервенции, може 20 жени да добијат во ист ден а само 3 дена има во текот на циклусот кога може да се направат операциите и која попрво ,затоа прават список.
Верувај видов јас чекав исто 2 месеци.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Elena27)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Хистероскопија
23.10.2012 20:21:06   
lina123
mala jovana izvini mila sto duri sega ti pisuvam, inace kaj mene edinstven nacin da stigneme do bebence e in vitro, pa i taa procedura sega e vo tek pa so gospod napred se nadevam deka ke uspeeme.....a i ti nemoj da se otkazuvas, koga togas site nie ke uspeeme samo so pozitivni misli i se ke bide vo red.....pozdrav i sekoe najdobro do site vas

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Хистероскопија
19.3.2013 14:09:12   
cacisk
Devojki moze da mi kazete kolku cini histeroskopija ama na GAk i kolku vreme treba da se ceka za zakazuvanje? Dali moze uste istiov mesec da se pravi? Mnogu mi e itno, ve molam toj sto pravel ako moze da pise.

(Одговор на членот lina123)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Хистероскопија
19.3.2013 23:52:38   
Melanija RR
Лапараскопија и хистероскопија пред точно една година на ГАК платив 2.200 ден,а незнам оделно само за хистероскопија.Зависи колкава е листата на чекање јас чекам 2 месеци и се прават и двете интервенции од 8 до11 ден од циклус.Побарај упат за во амбулантата или кај одередн доктор оди па тој ќе те препрати.
Мене ми правеше др.Трајковски и мислам дека е сега во амбуланта ординација број 1

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Хистероскопија
21.3.2013 18:20:17   
@bebe
caccisk, ke se javis na odel za sterlitet i ke ja pobaras sestra Borka ona se ke ti objasni se ke ja prasas, samo histeroskopija e okolu 700 denari ili nesto pomalku, a dvete intervencii histero so lapraskopija jas plativ 1700 denari, jas gi pravev sega vo septemvri 2012 godina isto kaj d-r Trajkovski


Модератор:броеви преку пп

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 21.3.2013 18:30:12 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Хистероскопија
8.5.2013 13:32:07   
Clea
Zdravo devojki
Me nemase odamna,pa sega resiv da si ja olesnam dusata.Na 12ti april pravev histeroskopija mi otstranija septum od 5mm.Pominav super bez nikakva maka.Ovoj mesec trebase da dobijam na3ti a seuste nemam,a simptomi custvuvam osobeno mali grcevi vo dolniot del na stomakot i po nozete.Neznam sto da mislam ?????Dali ima nekoe poremetuvanje na ciklusot od terapijata sto ja piev (cikloproginova i estrofem) zatoa sto ciklusot mi e tocen ko saat,ili nesto se slucuva vnatre??Dali e rano da kupam test?Mesto ne me faka...Pozdrav do site


Модератор:Забрането е пишување со големи букви

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.5.2013 19:35:27 >

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Хистероскопија
8.5.2013 19:37:38   
Melanija RR
Немаш пишано дали после хистероскопијата доби редовен циклус,и ако да кој ден ти е денес.
Од таа терапија неможе да ти касни ,тоа е за ендометриумот.
Ако немаш добиено од тогаш ,тогаш консултирај се со гинеколог

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Clea)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Хистероскопија
8.5.2013 20:05:04   
Clea
ZNACI VOOPSTO NE DOBIV POSLE HISTEROSKOPIJATA, TREBASE NA 4MAJ DA DOBIJAM USTE CEKAM AMA NIKAKVI ZNACI..MOZNO LI E DA IMAM OSTANATOuser posted image VO MEGUVREME??? OH LELEEEEE POZDRAV


Модератор:Забрането е пишување со големи букви

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.5.2013 20:19:56 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Хистероскопија
8.5.2013 20:19:07   
Melanija RR
Секако после хистероскопијата си крварела,но зависи и на кој ден си правела па ако било повеќе денови може да се брои и како циклус.Но секако може и да има нешто user posted image
Не се мачи во вакви случаи најдобро е тест преку крв со плаво картонче е 100 ден, семи упат од матичен општ лекар до било која лабараторија пример адриалаб и ќе бидеш на сигурни.
Со среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Clea)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Хистероскопија
8.5.2013 21:57:20   
Clea
POSLE HISTEROSKOPIJATA KRVAREV AMA MNOGU MINIMALNO. PA NEMASE NI DVA SAATA MISLAM. VO APRIL DOBIV NA 5TI A OPERACIJATA BESE NA 12TI APRIL. ZNACI NA SEDMIOT DEN. KE KUPAM UTRE EDEN TEST ILI PREKU KRV KE PROVERAM,,AKO MOZAM DA IZLEZAM OD RABOTA. POZDRAV

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Хистероскопија
9.5.2013 21:41:23   
Clea
NISTO NE NAPRAVIVuser posted image SAMO STO OTIDOV DA KUPAM TEST, DOBIV.EPTEN SE CUVSTVUVAM BEZVEZNO!

(Одговор на членот Clea)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Хистероскопија
9.5.2013 22:07:24   
mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: @bebe

ELENA 27 pred 10 dena gi napraviv dvete intervencii znaci histeroskopija so laparskopija na klinika , nemav dijagnoza nekoja znaci samo proverka bidejki mi baraa od fondot, eve deneska bev da si ja zemam otpusnata lista i plativ samo 1700 denari, a samo za histeroskopija e pomalku mi se cini od 500-700 denari so plavo kartnoce, mi gi napravi d-r Vladimir Trajkovski i e odlicen doktor, USLOVITE SE ODLICNI, KE TE ZADRZAT SAMO DENTA NEKOLKU SAATI I SI ODIS DOMA popladne okolu 17 casot BIDEJKI PRAVIS SAMO HISTEROSKOPIJA, a vo remedika se mnogu skapi cenite , veruvaj nema potreba od tolkavi trosoci, , a intervencijata e ista kade i da ja pravis, se pravi so prethodno zakazuvanje, ti treba bolnicki upat, pap test, krna grupa, tamu ke ti napravat krvna slika koga ke otvaras istorija odnosno koga ke te pripremaat za priem vo bolnica itn, mene mi napravija priem 3-4 dena pred operacijata, bese cetvrtok, a operacijata vo ponedelnik, znaci administrativno se se sreduva a, vo ponedelnikot sabajle samo si dojdov i nekade okolu 9 casot me zemaa i so celosna anesteztija mi ja napravija, nisto strasno, drugiot den mozes normano da funkcioniras , normalno blagi bolki sepak e cepkano vnatre, nisto strasno, mnogu se fini, personalot e super, ne se trosi, od iskustvo ti kazuvam, pisi mi ako nesto ti e nejasno za sto bilo
I moite pregledi bea nesto vo remedika, nesto na klinika, ama toa nema vrska, znaci histeroskopija se pravi od 7-11 den od ciklusot, mora da vnimavas, zatoa zakazi si na vreme


abe sto zboruvate za ovie ceni jas 2009g se pravev laporaskopija i histeroskopija vo remedika se laserski plativ 1000evra ramno i seuste mislam deka e tolku eve pak mi se pojavi cistata i pak treba da se pravam ali ne prifakam sega bidejki ne mozam jas sekoja 3 4 god da davam tolku mnogu pari i da me busat sekoja 4 god.A vo drzavna kako e laserski ili so rez od karj na kraj ,jas vo 2009g koga se pravev prasav si pravev se vo remedika bidejki se si tamu pravev i pregledi i ispituvanja se ,a prasav bas i vo drzavna mi rekoa so rez od kraj na kraj.


(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?