|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Информации
24.11.2009 12:56:57   
Barbi30
Znam nekade na forum procitav ama nemozam da najdam sega za kantarionot deka e dobar za kakva i da e infekcija ili bakterija i deka se stava so tampon pa ako moze podetalno sto i kako i dali moze da mi kaze nekoj kade moze na pazarive da se najde diva krastavicka za sinusi bila dobra ? user posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Информации
24.11.2009 12:59:23   
Палешка РР
barbi, пази со таа дива краставичка, отровна е, има други лекови за синуси, не мораш баш тоа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Информации
24.11.2009 13:15:00   
Barbi30
znam se znam no ne e za mene za mm i uste toa ne sme probale

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Информации
24.11.2009 13:20:54   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbi30

Znam nekade na forum procitav ama nemozam da najdam sega za kantarionot deka e dobar za kakva i da e infekcija ili bakterija i deka se stava so tampon pa ako moze podetalno sto i kako i dali moze da mi kaze nekoj kade moze na pazarive da se najde diva krastavicka za sinusi bila dobra ? user posted image


за вагинаториите .....ги има во зегин,такви на природна база со кантарион,сега незнам точно како се викаа,ама воглавно ги има,побарај ке ти каже аптекарката!нема потреба ти да ставаш на тампон!

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Информации
30.11.2009 12:19:54   
Barbi30
dali znaete nekoj kalendar za ovulacija na internet vo koj moze da zapisuvas i bazalna temp i koga imas odnosi ednostavno da pratis sve i ciklus i ovulacija i da e tocno?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Информации
30.11.2009 12:21:54   
profesorica
Барби си го погледнала нашиот на рр??

КЛИКНИ ТУКА


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Информации
30.11.2009 12:24:15   
profesorica
 БАРБИ еве и овде има нешто прочитај КЛИКНИ ТУКА

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Информации
30.11.2009 12:26:21   
Barbi30
nemozev da se smajdam fala sega ke citam i ke zapisam

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Информации
7.12.2009 19:05:31   
arh_diz
Во познатиот музеј на Рипли - Верувале или не во Миртл Бич во американската држава Јужна Каролина, ќе бидат изложени две статуи на плодноста кои според организаторот, може да им помогнат на посетителките да добијат деца.
За само неколку месеци, 13 жени вработени во компанијата забремениле откако ги допреле статуите, пренесува МИА.
Оттогаш, статуите се изложувани ширум светот, а компанијата тврди дека повеќе од 2.000 жени забремениле откако ги допреле тие дрвени кипови. Статуите ќе бидат изложени во музејот на Рипли со порака: Ве молиме не допирајте ги експонатите, освен ако не сакате да имате бебе!
Дрвените статуи високи 1,5 метри се купени во 1993 година во Брегот на Слоновата Коска за да го украсат седиштето на компанијата Рипли во Орландо, на Флорида.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Информации
7.12.2009 20:55:23   
Bogdancanka
ех да ни ги донесат навака и ние да ги допремеuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Информации
7.12.2009 20:58:59   
denicka
ne ti e losa idejata. a da im predlozime na ovie od vlada? taman ke se poklopi so kampanjata za prosiruvanje na semejstvoto! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Информации
7.12.2009 21:02:37   
mami
срцки убави..па јас ви посакувам најмногу на светот што побрзо да си забремените...колку само ке бидам среќна кога ке пријавитеuser posted image овде на форумов..

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Информации
7.12.2009 21:30:31   
Bogdancanka
фала Мами и јас би сакала јас и сите други што поскоро да се пријавиме на рр какоuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Информации
8.12.2009 9:59:07   
arh_diz


Многу фактори влијаат на резултатите од гинеколошкиот преглед. Некои се вон ваша контрола, но постојат неколку врз кои можете да влијаете со неправилното однесување.

Не си создавајте грижи залудно. Доволно е што имате трема секогаш кога одите на преглед, а ви требаат и 15 дополнителни минути за да заспиете навечер. Затоа отстранете ги сите услови кои може да предизвикаат погрешни резултати. Научете како да се подготвите за преглед кај вашиот гинеколог.

За најпрецизни резултати одете на преглед рано наутро. Докажано е дека тогаш лекарите се најпрецизни во својата работа, додека пациентите лесно се прилагодуваат на упатствата.

Испланирајте прегледот да се случи после менструацијата, освен ако многу крварите и тоа ве загрижува. Менструалниот секрет може да влијае на лабораториските испитувања.

Два до три дена пред тестот избегнувајте сексуален однос. Течностите кои се разменуваат за време на сексуалниот чин може да ги затскријат абнормалните клетки на цервиксот.

24 саати пред прегледот избегнувајте употреба на било какви дезодоранси или други продукти наменети за нега на вагината. Одредени дамки може да се протолкуваат како мали тумори или да скријат некои нерегуларности.

Направете листа на прашања што сакате да му ги поставите на гинекологот. Не мора стручно да се изразувате и да барате термини, со свои зборови објаснете што ве загрижува и интересира.

Доколку ви е попријатно, замолете во собата да влезе и вашата другарка или партнер.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Информации
12.12.2009 14:52:26   
arh_diz
Масажата исто така помага при забременување.http://www.dwzone.co.yu/ погледнете го линкот

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Информации
17.10.2010 21:14:06   
velikadepolovska
dali nekooja od vas znae lek za visok fsh hormon se rabote za edna moja prijatelka so ima visok fsh i edinstven spas i e ivf so donacija na jajce kletki ako moze nekoj da mi kaze dali fondot gi pokriva i tie invitra i od kade moze da se najde jajce kletka da se nabave

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Информации
17.10.2010 22:32:04   
dafne1
zdravo jas sum nova na sajtot me interesira dali nekoj e cul za poskoitalni test i dali se ispituva vo nasite kliniki pisetemi ve molam

(Одговор на членот velikadepolovska)
Непосредна врска до пораките: 67
   Информации
26.12.2010 14:57:28   
babamraz
imam edno prasanje
Kolku e mozno da se zabremeni dokolku posleden pat sum imala odnos proshliot mesec odnosno 3 dena pred mesntruacija, posle tie tri dena imav menstruaija i ottogash ne sum imala odnosi ? mozno e ovoj mesec da mi kasni (iako sum nemala odnosi) i da ispadne deka sum bremena ?

ve molam za pomosh i shto e mozno pobrzo da mi odgovorite .


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.8.2013 21:55:40 >

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Информации
26.12.2010 15:07:08   
sandravlae
mojot ginekolog mi kaza od denot koga ke dobijes 13 den e ploden primer ako si dobila na prvi na 13 i 14 ti se plodni denovi neka bide den dva plus minus ,sega sepak kaj sekoja zena e individualno taka da najvise od srce ti posakuvam da ostanes bremena i da go pocustvuvas toj blagoslov ama mislam deka ne ,megutoa zemi si od apteka test i proveri tie se mnogu tocni.

< Поракaта ја уредил Тања -- 27.12.2010 0:44:34 >

(Одговор на членот babamraz)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Информации
26.12.2010 15:27:59   
babamraz
megjutoa jas ne sakam da ostanam bremena bidejki ovaa godina sum apsolventka i rano mi e pa poradi toa sakam da znam spored gorenavedenoto prasanje shto vi go postaviv dali e mozno da sum bremena ?

< Поракaта ја уредил Тања -- 27.12.2010 0:45:17 >

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Информации
8.2.2011 14:39:44   
zagrizena26
Здраво,сакам да ве прашам дали има некоја од вас одено кај др.Слободан Лазаревски во Систина.Имам одено кај многу др и секој од нив различна диагноза, а овој доста ми го препорачуваат.Мојот проблем е што неможам да забременам.Канали во ред,хормони и така и така и секој кај што сум била само хормонски апчиња и тоа.Па сакам и кај овој доктор да одам дали има некоа од вас било каква информација за него.Благодарам

(Одговор на членот babamraz)
Непосредна врска до пораките: 71
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?