|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детска постелнина
9.4.2010 14:17:08   
mis.
Во план сум купување на детска постелнина.Според вас која е најдобра,каква постелнина имате вие за вашите деца со кои димензии се и мотиви?Од каде ја купивте и по која цена?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 14:24:03   
nadica
надица уште спие во креветче мало а постелнината (2 чаршави, 2 навлаки за перница, јорганче, и ограда) ме чинеше околу 3000 си ја порачав од продавница за постелнина не е некое звучно име ама е 100% памук се врие и супер е
еве слика да ја видите
user posted image

< Поракaта ја уредил nadica -- 9.4.2010 14:27:32 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 14:37:47   
caci20
Mis., TAC imaa dobra i mislam deka se solidni. A isto i GONITEKS. Kaj OHIS imaat prodavnica i sega imaa proizvodi na popust.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 14:43:58   
lila30
Jas nasata ja kupiv od nuk(ogradicka,pernica,carsav i jorgance)za 2800den.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 15:04:33   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Во план сум купување на детска постелнина.Според вас која е најдобра,каква постелнина имате вие за вашите деца со кои димензии се и мотиви?Од каде ја купивте и по која цена?


За Дамјан имам неколку постелнини

имам од TAC со Бамби- Дамјан неа многу ја сака.Не избледуваат воопшто а стално се на вриење.

Имам со мечиња плава- од стружанка.и со ангелчиња плава.

+ имам посебни чаршави онакви со мушама одоздола, ги има во АНЖИ

оградица земав од стружанка за 800 денари.плава со фудбал.

морам да ја спомнам и постелнината останата од времето кога мм бил дете. бела е со црвени коли.сеуште е како нова.незнам од каде ја набавила свеки но многу е добраuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 15:05:59   
elle
И јас ја имам истата од продавница на нук но српско потекло мислам baby hit 2800 има ограда перница јорган и чаршав

(Одговор на членот lila30)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 15:06:30   
Палешка РР
Јас имам иста постелнина како надицаuser posted image
Сега добив на поклон уште една, со пастелен дезен, мнооогу убава, на Babymax еuser posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lila30)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 16:03:34   
***Lide***
i jas kupiv t.e zolvami mi ja kupi kako poklon za bebeto srpsko poteklo so obikolka,carsavce pernice i jorgance koe se pravi i letno mnogu e ubava ama obikolkata e so 3 t.e na stranata sto se spusta krevetceto nema da ima a jas sakav da bidi so 4 pa sega cekam da donesat novi da gi vidam pa si velam da ja zamenam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 17:13:38   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Mis., TAC imaa dobra i mislam deka se solidni. A isto i GONITEKS. Kaj OHIS imaat prodavnica i sega imaa proizvodi na popust.

каде имаат продавница гонитекс?Гледав на саемот за мебел но прво сакав креветите да ги купиме па не гледав тогаш.Има уште попуст или заврши?

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 18:57:01   
caci20
Kaj Ohis, na patot nakaj Bujoto. Za drugo mesto ne znam. Jas razbrav deka ti treba postelnina za detski kreveti, a ne za bebeski. Bas sega gledam imaat i Ben 10
goniteks.com.mk/

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.9.2013 8:55:05 >


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детска постелнина
9.4.2010 19:33:52   
mis.
фала ти многу за адресата.
Да барам постелнина за единечен кревет не бебешки па пораснавме веќе.user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 8:04:45   
natasha
Jas koistam detska postelnina na Tac i sum mn zadovolna

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 8:47:30   
BILE.F
Гонитекс има и кај мене во К.Вода, кај економското!
Јас купив постелнина од Анжи, немав потреба за страници зашто креветчето не ми е дрвено! Золва ми купува од таму постелнина и е доста задоволна!
А видов и дека во Гонитекс и во Tac има убава!


< Поракaта ја уредил BILE.F -- 13.4.2010 8:49:41 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 12:55:57   
mis.
Се јавив сега во гони текс и ми кажаа дека имаа три дуќани.Едниот кај охис другиот позади беко и трет карши веро во Чаир.Постелнината им се со димензии јоргански чаршав 160x220 а јорганот на мартин е 140x200 значи голем ќе ни биде за нашиот јорган.Плус немале спајдермен како што сака син ми.Знае ли некои кои се димензиите на постелнините на тач.Сега се разочарав целосноuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 13:01:51   
mis.
Многу ми се чудни димензиите.Еве што имам постелнина сега што ги употребувам за децата шарени само не се со детски мотиви супер си одговараат за двата јорганаuser posted image
Детската постелнина во гони текс 2500 ми се виде многу скапа па на тач се 2000.
Чаршав со ластик памучен единечен е 400 ден а фротир 300 ден.


< Поракaта ја уредил mis. -- 13.4.2010 13:03:56 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 13:15:40   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.


Чаршав со ластик памучен единечен е 400 ден а фротир 300 ден.Скапо е мис. јас во Струмица ги купив за 150 ден, фротир.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 13:19:46   
mis.
Сега прашав и во сртужанка 190 се памучни втора класа а прва класа се 300 ден.Фротирните се 500 со навлака за перница комплет.Гледав и на зелен пазар ги има за 200-250 денари ама не знам дали се со тој квалитет.
Постелнина спајар мен во стружанка на Фортуна 950 ден со димензии на јорган 140x210.Ми одговара димензијата но не со квалитет како оние на тач.Јас изгледа сама си размислувам .......на гласuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 13:59:43   
mis.
Еве најдов за тач,кликни тука
Има повеќе димензии зависи чии димензии гледаме.Треба да се отиде до некоја продавница за да се видии по чии димензии продаваат тука кај нас.Ако има некој дома нека измери па да ми каже.

< Поракaта ја уредил mis. -- 13.4.2010 14:02:10 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детска постелнина
13.4.2010 23:25:13   
mis.
Значи конечно шетав низ град и постелнина спајдермен не најдов во гони текс имаше само на тач а и во стружанка имаше 850 ден не ми текнува чија беше,ако ми текне ќе ви пишам.Ја гледав таа на тач имаше 2 со спајдермен и кога ги отворив чаршавот воопшто не ми се допадна,никаква шара што не се комбинира со јорганот и перницата.Наместо постелнина купив ќебе спајдермен на тач од гтц на попуст 1700 ден и 2 детски пешкири со спајдермен и cars за 350 на попуст.Ќе одам во гонитеск кај охис таму имало избор јоргански чаршав со навлака ќе комбинирам со чаршав со ластик и ќе му а купам и таа во стружанка и толкуuser posted image ама се распишував.user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детска постелнина
15.4.2010 14:57:27   
mis.
Бев денес во гонитекс кај охис и купив постелнина спајдермен од тач 1200 ден outlet.Многу е убава.А од сружанка си купив памучни чаршави со ластик прва класа за 250 тегет и темно зелена.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детска постелнина
15.4.2010 15:01:37   
nadica
сега да го сликаш малиот да видиме како спие со спајдермен user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детска постелнина
15.4.2010 22:08:32   
mis.
цел е во спајдермен,постелнина,ќебе,пиџами,чадор,пешкир за плажа...Од секаде само мрежа пуштаuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детска постелнина
18.4.2010 18:14:24   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Гонитекс има и кај мене во К.Вода, кај економското!
Да се исправам: Тоа било Галантекс, а не Гонитекс!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Детска постелнина
28.10.2010 22:58:19   
mama26
ova imav ama sega nesto ponovo nemam...koga ke kupam ke pisam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Детска постелнина
29.10.2010 15:47:39   
sandravlae
mis stvarno se mnogu skapi ,vidi vo Struzanka mislam deka se dosta poevtini
a naj evtini se nekoi takvi prodavnici bez zvucni iminja na pr. stokovna gorgje

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?