Детска постелнина (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


mis. -> Детска постелнина (9.4.2010 14:17:08)

Во план сум купување на детска постелнина.Според вас која е најдобра,каква постелнина имате вие за вашите деца со кои димензии се и мотиви?Од каде ја купивте и по која цена?
nadica -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 14:24:03)

надица уште спие во креветче мало а постелнината (2 чаршави, 2 навлаки за перница, јорганче, и ограда) ме чинеше околу 3000 си ја порачав од продавница за постелнина не е некое звучно име ама е 100% памук се врие и супер е
еве слика да ја видите
[img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1090/56/32/1614506164/n1614506164_64650_5651.jpg[/img]
caci20 -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 14:37:47)

Mis., TAC imaa dobra i mislam deka se solidni. A isto i GONITEKS. Kaj OHIS imaat prodavnica i sega imaa proizvodi na popust.
lila30 -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 14:43:58)

Jas nasata ja kupiv od nuk(ogradicka,pernica,carsav i jorgance)za 2800den.
profesorica -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 15:04:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Во план сум купување на детска постелнина.Според вас која е најдобра,каква постелнина имате вие за вашите деца со кои димензии се и мотиви?Од каде ја купивте и по која цена?


За Дамјан имам неколку постелнини

имам од TAC со Бамби- Дамјан неа многу ја сака.Не избледуваат воопшто а стално се на вриење.

Имам со мечиња плава- од стружанка.и со ангелчиња плава.

+ имам посебни чаршави онакви со мушама одоздола, ги има во АНЖИ

оградица земав од стружанка за 800 денари.плава со фудбал.

морам да ја спомнам и постелнината останата од времето кога мм бил дете. бела е со црвени коли.сеуште е како нова.незнам од каде ја набавила свеки но многу е добра[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
elle -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 15:05:59)

И јас ја имам истата од продавница на нук но српско потекло мислам baby hit 2800 има ограда перница јорган и чаршав
Палешка РР -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 15:06:30)

Јас имам иста постелнина како надица[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Сега добив на поклон уште една, со пастелен дезен, мнооогу убава, на Babymax е[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
***Lide*** -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 16:03:34)

i jas kupiv t.e zolvami mi ja kupi kako poklon za bebeto srpsko poteklo so obikolka,carsavce pernice i jorgance koe se pravi i letno mnogu e ubava ama obikolkata e so 3 t.e na stranata sto se spusta krevetceto nema da ima a jas sakav da bidi so 4 pa sega cekam da donesat novi da gi vidam pa si velam da ja zamenam
mis. -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 17:13:38)

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Mis., TAC imaa dobra i mislam deka se solidni. A isto i GONITEKS. Kaj OHIS imaat prodavnica i sega imaa proizvodi na popust.

каде имаат продавница гонитекс?Гледав на саемот за мебел но прво сакав креветите да ги купиме па не гледав тогаш.Има уште попуст или заврши?
caci20 -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 18:57:01)

Kaj Ohis, na patot nakaj Bujoto. Za drugo mesto ne znam. Jas razbrav deka ti treba postelnina za detski kreveti, a ne za bebeski. Bas sega gledam imaat i Ben 10
goniteks.com.mk/
mis. -> RE: Детска постелнина (9.4.2010 19:33:52)

фала ти многу за адресата.
Да барам постелнина за единечен кревет не бебешки па пораснавме веќе.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
natasha -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 8:04:45)

Jas koistam detska postelnina na Tac i sum mn zadovolna
BILE.F -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 8:47:30)

Гонитекс има и кај мене во К.Вода, кај економското!
Јас купив постелнина од Анжи, немав потреба за страници зашто креветчето не ми е дрвено! Золва ми купува од таму постелнина и е доста задоволна!
А видов и дека во Гонитекс и во Tac има убава!
mis. -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 12:55:57)

Се јавив сега во гони текс и ми кажаа дека имаа три дуќани.Едниот кај охис другиот позади беко и трет карши веро во Чаир.Постелнината им се со димензии јоргански чаршав 160x220 а јорганот на мартин е 140x200 значи голем ќе ни биде за нашиот јорган.Плус немале спајдермен како што сака син ми.Знае ли некои кои се димензиите на постелнините на тач.Сега се разочарав целосно[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
mis. -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 13:01:51)

Многу ми се чудни димензиите.Еве што имам постелнина сега што ги употребувам за децата шарени само не се со детски мотиви супер си одговараат за двата јоргана[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Детската постелнина во гони текс 2500 ми се виде многу скапа па на тач се 2000.
Чаршав со ластик памучен единечен е 400 ден а фротир 300 ден.
Тања РР -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 13:15:40)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.


Чаршав со ластик памучен единечен е 400 ден а фротир 300 ден.Скапо е мис. јас во Струмица ги купив за 150 ден, фротир.
mis. -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 13:19:46)

Сега прашав и во сртужанка 190 се памучни втора класа а прва класа се 300 ден.Фротирните се 500 со навлака за перница комплет.Гледав и на зелен пазар ги има за 200-250 денари ама не знам дали се со тој квалитет.
Постелнина спајар мен во стружанка на Фортуна 950 ден со димензии на јорган 140x210.Ми одговара димензијата но не со квалитет како оние на тач.Јас изгледа сама си размислувам .......на глас[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mis. -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 13:59:43)

Еве најдов за тач,кликни тука
Има повеќе димензии зависи чии димензии гледаме.Треба да се отиде до некоја продавница за да се видии по чии димензии продаваат тука кај нас.Ако има некој дома нека измери па да ми каже.
mis. -> RE: Детска постелнина (13.4.2010 23:25:13)

Значи конечно шетав низ град и постелнина спајдермен не најдов во гони текс имаше само на тач а и во стружанка имаше 850 ден не ми текнува чија беше,ако ми текне ќе ви пишам.Ја гледав таа на тач имаше 2 со спајдермен и кога ги отворив чаршавот воопшто не ми се допадна,никаква шара што не се комбинира со јорганот и перницата.Наместо постелнина купив ќебе спајдермен на тач од гтц на попуст 1700 ден и 2 детски пешкири со спајдермен и cars за 350 на попуст.Ќе одам во гонитеск кај охис таму имало избор јоргански чаршав со навлака ќе комбинирам со чаршав со ластик и ќе му а купам и таа во стружанка и толку[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]ама се распишував.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mis. -> RE: Детска постелнина (15.4.2010 14:57:27)

Бев денес во гонитекс кај охис и купив постелнина спајдермен од тач 1200 ден outlet.Многу е убава.А од сружанка си купив памучни чаршави со ластик прва класа за 250 тегет и темно зелена.
nadica -> RE: Детска постелнина (15.4.2010 15:01:37)

сега да го сликаш малиот да видиме како спие со спајдермен [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
mis. -> RE: Детска постелнина (15.4.2010 22:08:32)

цел е во спајдермен,постелнина,ќебе,пиџами,чадор,пешкир за плажа...Од секаде само мрежа пушта[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
BILE.F -> RE: Детска постелнина (18.4.2010 18:14:24)

ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Гонитекс има и кај мене во К.Вода, кај економското!
Да се исправам: Тоа било Галантекс, а не Гонитекс!
mama26 -> RE: Детска постелнина (28.10.2010 22:58:19)

ova imav ama sega nesto ponovo nemam...koga ke kupam ke pisam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
sandravlae -> RE: Детска постелнина (29.10.2010 15:47:39)

mis stvarno se mnogu skapi ,vidi vo Struzanka mislam deka se dosta poevtini
a naj evtini se nekoi takvi prodavnici bez zvucni iminja na pr. stokovna gorgje
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>