|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 14:23:29   
majka 79
lele i drug bil denes kako mene.
od sabajle mi trgna denot so placki , nervozi i karanici
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 15:09:28   
arh_diz
majka 79 sto ti e mila koj te razocara tebe

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 15:53:37   
Rossana
user posted image


Pozdrav od mene i Sara user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 15:55:42   
Martins mom
lele masala kolku e porastenauser posted image user posted image user posted image Kako e Rosana, sto ima novo kaj vas?

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 15:57:42   
Тања РР
Поздрав и од нас до вас Росанаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 16:23:37   
ananikol
Masala,masala kolku e slatka Sara na Rossana srcuska malecka user posted image

Inace kako ste mi dragi moi rr-ki,eve na kratko dodeka bucko moj nana ama stalno e toa na kratko....eeehhhhh

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 18:31:11   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image


Pozdrav od mene i Sara user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ooooooooo убавина user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 18:39:57   
Maca25
Добар ден? Како сте ми пријателки? ме немаше два дена, мртва уморна од раб ќе дојдам, нина одма сака надвор и одиме да ја истрчаме и после и јас со неа заспивам. немам време за ништо. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 18:46:48   
agnes77
не е лошо али могло би да биде подобро ...
јао досадна сум знаем али како да престанам user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 19:45:00   
arh_diz
Rossana preslatka e Sara
Maca ti treba malku vreme da se prilagodis na rabotata i domasnite obvrski

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Муабетчилница:-)
13.7.2010 21:11:04   
Bitolcanka
Поздрав Росана, Сара многу пораснала за ова време што си отсутна. Гушки до двете user posted image user posted image user posted image Поздрав Маца - гледај си ја Нина и одмори - тука сме ние user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 0:08:34   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image







srce malo prekrasna euser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image do vas mila


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 0:21:09   
samarce

zdravo na site i pozdrav.
bi sakal da mi kazite nekoj link  za kako mozi ili koi se uslovite za emigrirajne vo kanada oti ne mozam da najdam i kako da se stapi vo kontakt so nekoja sigurna agencija ili slicno ako voopsto ima ovde vo makedonija bez da te izlazat ili izmanipuliraat oti od toa vejke stanav imun so se veli

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 10:14:28   
Палешка РР
Тешко дека ќе добиеш кај нас такви информации, самарче. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот samarce)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 10:18:34   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: samarce


zdravo na site i pozdrav.
bi sakal da mi kazite nekoj link  za kako mozi ili koi se uslovite za emigrirajne vo kanada oti ne mozam da najdam i kako da se stapi vo kontakt so nekoja sigurna agencija ili slicno ako voopsto ima ovde vo makedonija bez da te izlazat ili izmanipuliraat oti od toa vejke stanav imun so se veli



Самарче постов во неколку теми го видов, единствено што можам да ти кажам е да се обидеш тие информации да ги добиеш во Канадска амбасада, ако ја имаме. На форумов мислам дека немаме никој што отишол таму.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот samarce)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 10:20:44   
nadica
жени интересни дебати се почнат иутрово ама има ли некоја домаќинка по едно кафе да направи пред да ме избркаат од пред пц user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 12:17:45   
Twins
надица , гледам векете избркале од пред пц user posted image ама  ај да не ти е мисла , повели едно убаво кафенцеuser posted image
user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 13:02:52   
Bitolcanka
Здраво девојки и момци user posted image Не му текнува на некој од машките членови да се вклучи во муабет user posted image Како сте? Жежок ден и денес. Јас доцна, т.е. рано легнав, до 4:30 не можев да заспијам user posted image зошто - само се превртував во креветот. Ова ретко ми се случува. Денес ќе ми биде поубав денот - ќе одам на козметичар, а таму - не може човек лошо да се чувствува - пријатна атмосфера, пријатни луѓе + салонот се вика "Трач" - можете да замислите user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 15:22:01   
nadica
eве ме мене да се пеијавам и да ве поздравам и пак ме нема
чистам по дома, перам, пеглам, бришам,...
спремаме
на 1 стигнува девер ми со фамилијата па се да биде под конец тип топ user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 16:11:02   
agnes77
јас сум овдје со низок птитисок испред пц ... мојата работа денес не е успешна user posted image
треба ми кафеееееееееееееееееееееееееее да не полудимuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 16:25:32   
Anushka
драга Агнес, ме мрзи да ти пишувам е-меил. Вчера ми се јави пријателката да ми каже дека оној вчера натписот во весник за Странските посвојувања е многу добра работа за вас. Полиција веќе на големо ги претресува случаите за посвојување. Дека кругот околу луѓето одговорни се стега...
знам, знам, те убива сето тоа, ама јас видов зрак светлост во тунелот...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 16:35:48   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ама јас видов зрак светлост во тунелот...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 17:32:38   
Twins
еве кафе  повели агнес77 , јас денес сум задолжена за кафенцаuser posted image
user posted image

уште некој да не има  додека сум расположена за правење кафенцаuser posted image

< Поракaта ја уредил Twins -- 14.7.2010 17:34:51 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 17:51:49   
Martins mom
е ај да манам и јас едноuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 17:54:02   
agnes77
твинс ти правиш најдобро кафеuser posted image  ... мммм како нова сумuser posted image

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?