|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 14:15:00   
mama26
tanja dali pies sumeci ovie tableti sto se?multivitamini?jas pred da rabotam moram da se napijam inace i jas sekoj den sum so nizok.bez niv nisto.sreka sekogas imam.a koga ke se napijam?mozam i na komsikite da im sredam ne samo kaj meneuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 14:39:56   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Во Америка со наполнувањето 18 години младите добиваат станови и се осамостојуваат. Кај нас ... - со векови сме назад и којзнае дали некогаш ќе се мрдниме од оваа точка user posted image user posted image


За ова малку те излажале, поготово во Америка. Во америка јадни 3 рабботи работат за кусурот на европејците и + никакви здравствено осигурување немаат, за разлика од кај нас, имаш барем какво такво. Животот во Америна не е серијана Беверли Хилс и Мелроуз Плејс. Ама тоа ти е...Пола мислат ако отидат јабана аир ќе видат.
Можеби кога оделе со договор во Шведска или Австралија порано да. Денес ретко кој отишол така и се снашол. Поготово вие две години кога цел Детроит без работа остана и уште куп огромни грдадови... па пукнале они и Балканци да прибираат....
Животот не е филм.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 14:44:51   
Bogdancanka
еве сум и јас ги чувам внучињата,малиот заспа големиот гледа цртан а јас малку да ве дружамuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 15:44:00   
penelopa
И јас само да ве поздравам, ме немаше деновиве шеткавме во природа а денес ептен топло па останавме домаuser posted image . Додека ми се крчка ручекот да видам што има ново user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 15:56:39   
Martins mom
поздрав до сите жениuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 16:40:22   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

поздрав до сите жениuser posted image user posted image user posted image


потписuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 16:50:49   
Martins mom
ајде нека се пофали некоја нешто...што се случува, има ли нешто ново??

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 16:54:37   
MamaOhrid
Еве јас да кажам дека утре почнувам на работа. Ми заврши породилното, го искористив и одморот од 2010 и од утре на работа. Се враќам по 11 месеци отсуство. Леле, долг период незнам како ќе биде. Син ми ќе го чувааат бабите, јас на работа од 8-16 со тоа што детето нема да си го гледам од 7-17, нели додека се спремам. Незнам како ќе му биде без мене, се надевам дека нема да ржи, вришти и пишти по мене.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 16:57:47   
agnes77
уф нешто ново .. нема ништа ново али у нашом случају no news is good news, значи још увјек има наде ... седим пред компјутор , слушам музика на youtube http://www.youtube.com/watch?v=VaHFTLxenog&feature=related и чекам дјевојчице, денес је неки супер оптимистичан денuser posted image


(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 18:49:01   
Rossana
Helo ima li nekoj? kako ste? 

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 18:50:17   
Rossana
што се случува овде? ми недостигате како сте? што има ново? Гедам има многу нови членови. Јас неможам повеке да писам се цитаме некој друг ден. 

< Поракaта ја уредил Rossana -- 11.7.2010 18:51:39 >

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 19:09:09   
Martins mom
ееее Росана...ни недостигашuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 19:13:43   
agnes77
Росана, мислам на тебеuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 19:19:22   
Anushka
другарици мои, дали и вие го имате синдромот "I hate Sundays"?
Значи, коку и да ми е убав денот, колку и да ми се оди утре на работа, во неделите (особено попладне) се чувствувам празно, бесцелно... понекогаш и тажно.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 19:36:32   
Bitolcanka
Така имам слушнато, не тврдам и немам доказ. Во секој случај во секој дел од светот работата и работникот се ценети, се бара труд и квалитет, кај нас само дебели врски ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 19:39:47   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

другарици мои, дали и вие го имате синдромот "I hate Sundays"?
Значи, коку и да ми е убав денот, колку и да ми се оди утре на работа, во неделите (особено попладне) се чувствувам празно, бесцелно... понекогаш и тажно.


Да, Анушке, и јас го имам тој синдром. Некако глупаво се чувствувам тој ден - последниот од неделата. Инаку како неколкугодишен пензионер секој ден ми е ист - празничен/неработен, право да ти кажам ...

Поздрав и бакнежи за Росана, многу ни недостигаш другарке user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 11.7.2010 19:41:16 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 20:44:10   
Палешка РР
Како сте мили другарки?
Јас цел ден кај мама, се наспав, одморив и ми се врати расположението. Најмногу од се ми е мило што на мм малку му се подотворија очите, па можеби и нешто ќе биде, а ако не, не е важно. Подобра сум user posted image

Росана, ни недостигаш.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 20:52:12   
arh_diz
Ako bide zadovoen od vecesasnata utakmica moze nesto ke ima user posted image user posted image user posted image . Ili ako zaspie Mila porano.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 21:11:35   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image

Можеби...па да почнеме да одбројуваме на другата рака, шест пати, седум пати user posted image user posted image user posted image user posted image
хахахахаха... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 21:40:57   
Тања РР
Леле жени ова мое дете погласно од вувузела станува. Не беше таква досега.user posted image
Ми ја пукна главата дури заспа, толку викање истури user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 21:56:50   
Палешка РР
Нормално Тања и Миа завива како лав и вика леле мајко user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 21:59:24   
Martins mom
ete i jas go prijavuvam Martin vo horotuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 22:04:12   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Rosana ni nedostigas !!!

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 22:07:29   
melody
eeee pa da vi kazam nikoj ne e kako moja Melody koga ke fati da vriska.ako jademe vo restoranot site se vrtat da vidat koj e,a doma cela zgrada vo vozduh ja diga.Se gleda uste od sega deka ke gi sledi moite stapki i ke si peeme zaedno,a na tato kosata ke mu se diga na glavata i ke mora da ne brani od siteuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: Муабетчилница:-)
11.7.2010 22:09:43   
Maca25
Жени што правите? Јас само што ја заспав нина, уставри сама си заспа со млекото, уморена беше ептен, денес се изнашетавме. Цел ден дома не се прибравме, па јас и мм пред пола саат ручавме user posted image .
Мила палешке не се нервирај, и ние сме го имаме истот проблем, со роднините, има свеки голем плац ама сестрите не даваат да се гради на него. У кuser posted image ц се!!! Ние инаку живееме под кирија. Ама јас и мм го кривам многу, што е мрзлив и остава се некој друг да му ја врши работата, или воопшто не се замара. Како да му е арно секој месец кога оди да даде кирија?!? Ич не го разбирам. Треба да ги земам јас сите коци во рака.user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?