|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 16:16:53   
Viktori
Мацо 6 дена беа во Охрид оваа година. Брзо пројдоа во право си user posted image
Уште сега прашуваат дали може пак да одат user posted image дури ми кажаа и да не им се јавувам оти жал им станувало кога ќе им се јавам, а инаку супер им било user posted image
user posted image user posted image user posted image
Ме откачија бе....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 16:26:50   
Тања РР
user posted image user posted image user posted image Срцки бе, веќе си направиле план за догодина.user posted image user posted image
И ти Виктори па, не им се јавувај на децата, ги растажуваш самоuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 20:25:02   
Палешка РР
Луѓе незнам што ми е...во депресија сум начисто user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 20:33:18   
Bitolcanka
З'ш така Палче? Гледај некое филмче - комедија и касни си чоколатце - веднаш ќе се расположиш user posted image Јас само да ве ѕирнам, па одам да се спремам. ќе излегувам со либето - долго време не сме излегле в центар, а неколку дена и од дома немав излезено - и мене како да ме фаќа некое негативно расположение. Ќе сменам малку. Инаку гледам некако и на форумот слабо е денес, може и тоа да влијае user posted image Убава вечер, ќе ми недостигате user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 20:59:59   
Julie1
Здраво и од мене... со вртоглавици сум цел ден, незнам што ми е user posted image

Инаку се обидувам да пишувам на тезата со надеж дека летово ќе ја завршам...

Палешка зашто во депресија...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 21:08:08   
nadica
еве ме и мене само да се пријавам ќе ја бањам па заспивам надица па ќе ве подружам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:37:45   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Луѓе незнам што ми е...во депресија сум начисто user posted image


Aко ти треба муабет, тука сум а тука е и РР. Зависи што ти тежи на душата.  Не сум некоја позитивна личност, и мене ме мава некоја депресија ама сепак кога ќе кажеш некому ...олеснува.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:43:37   
Палешка РР
Фала Тања user posted image
нерешен стамбен проблем, несовесност на родителите на мм која трае повеќе од 15 години...промена во однесувањето на мајка ми, наталожени проблеми со имот кои мм не ги решава оти сака да е во добри односи со сите, додека тие се бркаат во куќи од по 100 квадрати по двајца, ние четворицата живееме во 60 квадрати. Не сум љубоморна но малку ми е доста од неправди user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:45:28   
mama26
abre zeni kako sram da vie.samo se zalite.preku leb pogaca barate.mazmi nesum go videla neznam od koga neskam da navleguvam.neznam dali ke se vrati dali se kurva.a jas pod kirija so 4 godini dete i majka koja nema da e so mene uste dolgo.si mislev guska sum,ama vie izgleda maka ne ste videle.ajde tamu nejkam da cujam depresiii.pijte apcinja nesto mislete na ubavo.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:48:13   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Фала Тања user posted image
нерешен стамбен проблем, несовесност на родителите на мм која трае повеќе од 15 години...промена во однесувањето на мајка ми, наталожени проблеми со имот кои мм не ги решава оти сака да е во добри односи со сите, додека тие се бркаат во куќи од по 100 квадрати по двајца, ние четворицата живееме во 60 квадрати. Не сум љубоморна но малку ми е доста од неправди user posted image

imas braka?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:49:17   
Martins mom
ааа мама26..и ти ме изнервира сега...па затоа постои РР да си кукаме кога ни е тешко и кога нема кој да не сослуша
секој си има тежина, не ти е на тебе само најтешко...
а некој не може да пие апчиња...во случајов Палешка дои...така да кога тебе ти е тешко, слободно пиј си што сакаш, ама не мора да нудиш на другите


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:49:19   
nadica
палешке мила user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
се надевам дека се `е ти се среди во најблиска иднина

ама луѓе свеки моја претерува и реков дека ќе ја заспивам надица а таа пушти правосмукалка цела куќа во вис ја кренаuser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 22:51:37   
Палешка РР
мама26, ако сакаш таков живот и ако ти е убаво, уживај си, а остави ги другите да се искажат.
Овде секој, ама баш секој има право на глас.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:05:17   
Тања РР
Oф Палешка, мила, гледам дека не ти е лесно. Таквите проблеми обично се обидуваме да ги занемаруваме се додека еден ден не ни прелие чашата и пукнеме. Не се воздржувај, кажи им што мислиш, време е да се покрене иницијатива. Ако продолжиш да молчиш нема ништо да се смени. Само, те молам за твое добро и доброто на твоите деца пробај да не се нервираш. Помисли дека имаш две прекрасни и здрави деца и сопруг кој те сака. Тоа е најважно од се. Тоа е најголемо богатство. Сигурна сум дека многумина (со куќи и викендици) би се менувале со тебе.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:10:53   
Martins mom
Се сложувам со Тања...разговарај со мт да се покрене иницијативата, па сигурно вашата среќа му значи повеќе отколку да сочува со сите добар однос
Не се секирај, најмалку ти треба сега тоа дури доишuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:12:27   
mama26
paleske i jas nemam ubav zivot ama ako se zalam mislis ke mi pomogne nekoj?osven so razgovor neli?ama nas mnogu poveke ni treba neli?

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:13:59   
mama26
a za apcinjata se izvinuvamuser posted image ,skros zaboraviv deka dois.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:15:17   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

палешке мила user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
се надевам дека се `е ти се среди во најблиска иднина

ама луѓе свеки моја претерува и реков дека ќе ја заспивам надица а таа пушти правосмукалка цела куќа во вис ја кренаuser posted image


свеќи твоја ноќе чисти со правосмукалкаuser posted image user posted image user posted image арна е???

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:16:38   
mama26
pijam maco apcinja.i neznam koj nepie neli?i pak ke se napijam ako mi e tesko.ama ne.gledam sekogas da se nasmeam.i posto izbegavam da ne se otrujam ke se napijam chasha vino.i toa poveke me smiruva od obicen razgovor

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:27:20   
elle
Значи мм откачува на 34г. на човекот му текна да се тетовира ццццццц

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:29:54   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

Значи мм откачува на 34г. на човекот му текна да се тетовира ццццццц
ostavi go.mojot isto ima edna tetovaza.ama nejkel mala.pa na pola raka so ramo.sto da ti kazuvam?merakot e golem.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:34:49   
elle
се чудам што чекал до сега имал време да се тетовира, баш сега во ова кризно време на него му текна тетоважа,си ги исполнува сите каприци
кога се породив му текна да си купи пушка и си купи човекот а за тие пари колку работи ќе купев за user posted image , сега ова


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:37:38   
Тања РР
Ел ти некоја скапа желба немаш?
Е па изрази си ја. Ќе се подразмислиuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:38:49   
mama26
draga elle kazimu ok moze tetovaza ama i jas sakam ova.obicno baram za dete ako mi treba nesto.ako imas sve za dete togas baraj za tebe nesto.pa taka ste ednakvi.e sega moze ne vo ista cena.ama makar malo nesto ama i jas si barav

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: Муабетчилница:-)
10.7.2010 23:39:45   
mama26
hahaaha eve ni ja tanja.vo isto vreme.podobra li si tanja?

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?