|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
26.7.2009 14:34:16   
mami
не мора да значи..ти реков- и мене првите два теста ми покажаа така :) почекај уште некој ден, па направи пак..ако не сега, тогаш не губи надеж, можеби веке следниот месец ке дојдеuser posted image

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Знаци на бременост
26.7.2009 14:39:49   
diana
mami jas sigurna sum deka imase dve crticki,kontrolna i drugata bese slabo rozeva i skroz dolu,sepak ke vidime za 2-3 dena ke pravam povtorno.pozdravce

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Знаци на бременост
26.7.2009 14:49:48   
mami
епаа штом имало значи дека има и user posted image , најсигурно ти е да одиш утре да им однесеш урина за анализа и да ти кажат..е тука чекањето убива-нели треба да чекаш едно 3 саати минимум ама барем ке си бдеш на чисто..ајде па пиши ни што си решила

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Знаци на бременост
26.7.2009 18:51:31   
Палешка РР
И јас мислам дека не може да се појави цртичка без да постои бременост. И кај мене беше многу слаба, но не се изгуби. Сепак диана повтори го тестот, а можеш и преку крвта да провериш ако не ти се чека. Ајде пиши ни, ние стискаме палци user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Знаци на бременост
28.7.2009 9:53:57   
diana
zenski jas deneska praev test i imase user posted image  ama vtorata bese skros bleda edvaj se gledase,znaci jas sum malce trudno.pozdravce

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Знаци на бременост
28.7.2009 10:26:18   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image леле миличка...честитки искрени..ајде сега под итно на гинеколог за да направи анализа на крв и да бидеш сигурна...аиии колку убава вест..ти пожелувам мирна и лесна бременост

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Знаци на бременост
28.7.2009 11:05:36   
Палешка РР
Браво за диана и за среќниот татко user posted image
Колку и да е бледа цртичката не може да се појави ако не си бремена.
Ти посакувам најубави девет месеци user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Знаци на бременост
28.7.2009 11:49:36   
mimicka
Diana i na mene mi bese sosema bleda da nerecam ne se ni gledase.  Kako sto ti vika Paleska ne moze da se pojavi vtorata crtka ako ne si user posted image .
Iskreni cestitki od mene user posted image user posted image user posted image   i uzivaj vo narednite devet meseci od bremenosta. 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 13:54:56   
diana
zdravo zenski jas deneska bev na ginekolog i si go vidov maloto "gravce" mnogu e mala no se gledase i presrekena sum za 1 nedela ke odam da mu go slusnam srcenceto.pozdravce i na site im posakuvam vakva radost

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 14:06:25   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image честитки мила...имај убава бременост и без стресови

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 14:09:07   
mimicka
Uste ednas cestitki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   za novata user posted image . Sega uzivaj vo bremenosta.

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 14:15:05   
Палешка РР
diana, уживај во најубавите девет месеци во животот на секоја жена user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 15:11:22   
big_mama817
a diana kog ti e terminot za da te stavim vo spisokot pisi i bas mi e milo za tebe uzivajuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 18:24:58   
diana
uste ne mi imat kazano termin oti spored poslednata menstruacija treba da sum 7 nedeli i 4 dena ama jas imam mn ne redoven ciklus a i bebenceto bese mn malo kako od 3- 4 nedela i zatoa ke odam za 1 nedela i togas ke mi kasi koga ke mi e terminot odma ke ve izvestam stom ke mi kazi.pozdravce

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 18:30:58   
Еца
Ајде мила, браво за тебе и бебето, се радуваме на секој нов член, се радуваме на секоја новаuser posted image , се радуваме на секое новоuser posted image Затое сме семејство, затоа постои Рингераја, да се радуваме и славиме за секоја убава вест, да се подржуваме и кога не ни е толку сјајноuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 22:14:01   
Aleksandra
Jas i za dvete deca nemav nikakvi simptomi osven sto mnogu mi se idese vo WC po mala potreva, ni pokrakanje ni gadenje nisto nemav od toa.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Знаци на бременост
10.8.2009 22:16:19   
Aleksandra
So sreka i so lesno na site novi mamicki, i na site drugi sto sakaat da bidat mamicki da dade gospod sto pobrzo da se izraduvaat so ednouser posted image user posted image  ili user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Знаци на бременост
19.10.2009 22:07:47   
barbi
Ve molam da mi dali nekoja od vas imala glavobolki za vreme na bremenost vo prvite meseci i dali ste piele analgin ili nesto drugo.Ako moze brzo zos ne se izdrzyva ne mozam da spijam!

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Знаци на бременост
19.10.2009 23:32:52   
niki
Барби за користење на било какви лекови па макар и за главоболка ќе се консултираш со твојот гинеколог, тој најубаво ќе ти каже што и како да правиш, немој на своја рака, посебно не аналгин, мислам дека не се препорачува за бремени.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Знаци на бременост
19.10.2009 23:36:21   
Палешка РР
barbi, никако немој аналгин. Јас пиев Парацетамол и Ц-витамин при главоболка, ако е неиздржливо.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Знаци на бременост
20.10.2009 1:11:15   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

barbi, никако немој аналгин. Јас пиев Парацетамол и Ц-витамин при главоболка, ако е неиздржливо.

исто и јас и си цедев лимон


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Знаци на бременост
20.10.2009 15:22:49   
barbi
Fala vi mnogu za sovetite prekrasni ste.Podobri i od dok. ste .Jas ne sum 100%sigurna deka sum bremena, uste nemam zemeno test .Ama mislam deka sum,imam mnogu obvrski okolu fakultetetot.Pa aj utre ce vidime sigurno?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:18:39   
samanta
imam mn grcevi vo stomakot i vo zeludnikot idam vo tojlet pocesto mislam deka sum bremena baram sovet??user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:21:31   
Палешка РР
Ти доцни samanta? И сакаш да си бремена?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:27:27   
none
ako ne ti docnelo do sega sigurno si user posted image i ajde bebceeeeeeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

koe ime vi e najubavo
Marina ILora (18%)

Lana (43%)

Lara (39%)


Број на сите гласови: 174

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!