|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Првото запче
27.3.2009 19:47:59   
mis.
Мартин првото запце му го видов јас и тоа беше една недела пред на наполни 9 месеци.Стефан сеуште нема запче гледам дека му белее непцето долу а се лигави уте од 2 месеци.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Првото запче
27.3.2009 20:00:33   
Srculence
Hristijan prvoto zapce go istea eden den pred rodendenot znaci na 12 meseci <A Stefani na 7 meseci.Hristi imase golema maka dodeka da mi se pojavi prvoto zapce cesto temperatura kacuvae a malav ne se bese vo red.user posted image

_____________________________

[img]http://newtickers.bump-and-beyond.com/29/2925/292519.png[/img]

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Првото запче
27.3.2009 20:07:33   
Еца
Мартина првото забче го извади на 11 месеци,едно време си помислив леле ќе и пораснат ли веќе заби или не?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Srculence)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Првото запче
27.4.2009 10:15:06   
mami
Лука првото го извади на 7 месеци а второто после два дена :) е за третото малку почекавме па го извади пред три дена..инаку сите три му ги виде прва мајка ми, бидејќи она го чува преку ден:) а ги извадивме без никакви симптоми, е само за последново беше нервозен малку и стана сабајлето во 5 ама ништо страшно

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Првото запче
10.5.2009 14:44:56   
sweer mama
nie imame 7 i pol meseci i seuste nemame zapce.inaku e dosta nervozna,se stava vo usta,se ligavi pa mozebi denovive ke izleze nekoe user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Првото запче
10.5.2009 14:54:40   
biljanaM
Воислав првото запче му излезе на 9месеци, ама докторката ми рече дека кај сите деца е различно.

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот sweer mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Првото запче
18.5.2009 12:23:00   
mami
ете го и 4то запче дојде, ама нешто ме загрижува..бидејќи уште нема пробиено целосно, на тоа место има како малечка раничка, нешто црвенко..за другите три немаше такво, а ова сега? ке почекам уште некој ден да видам како ке биде ако не одиме на доктор.
имала уште некоја вакво нешто?

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Првото запче
18.5.2009 15:52:09   
niki
Nas prvoto ni izleze na 4 meseci, vsusnost dve odednas, na osum i pol i izlegoa 4 odednas i potoa edno po edno ispoizleguvaa i drugite, sega imame vkupno 16 zapcinja i uste 5kite gi cekame da se iskompletirame so mlecni zabi. Odamna ne sum proverila vo tabelite sto gi imam koga treba tie da izlezat. Inaku ne sme imale problemi osven koga ni izleguvaa trojkite, togas odese malku potesko, kaci malku temperatura i noseto i tecese.
Za ranicki sto prasuvas mami mislam deka kaj site se javuvaat koga probivaat zapcinjata, kaj nas gi imalo ama bile beli, a ne crveni. Neznam da ne ima nekoe vospalenie na nepceto posto se pika vo usta.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Првото запче
18.5.2009 16:02:47   
mami
па затоа и јас се мислам, бидејќи немаше за првите три ништо, сега ова му е ново..ке почекам уште малку па ке видиме што ке правиме

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Првото запче
20.5.2009 23:03:09   
mami
ете забарката ми рече дека раничка може да се појави бидејќи тешко избива запчето и се што можам да направам е да го мачкам со гелче за запчиња и да му ги четкам непцата со најмеката четка за заби два пати дневно и малку Далерон за да може мирно да спие...и така си купивме одма четка и почнавме- еве го запчето скоро излезеа раничкаа полека се губи и што е најубаво е што дозволува и дури се смее кога му ги четкам..уште малку па ке го учам сам да си ги четка

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Првото запче
26.5.2009 9:54:59   
mis.
Еве и ние да се запишеме во оваа тема.На стефан конечно почна да му грепка првото запче.Повеќе е нервозен и кенка но ништо страшно.Па ајде во барот да ве почестам да биде здраво и бело.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Првото запче
26.5.2009 9:57:46   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image честитки..да ви се редат како бисерчиња...пробај да му ги четкаш непцата како што кажав погоре, помага..Лука одма се смири а и полесно изби запчето...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Првото запче
26.5.2009 10:01:42   
mis.
Фала многу,ќе пробам со четка а каква имате вие,од каде ја купи?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Првото запче
26.5.2009 10:08:30   
mami
ја купив од супер маркет кај нас во Радишани, а е на Нук, малечка е и мекичка...а во веро видов на чико четка ама некако големка ми се виде, оваа е баш заоблена да можеш полесно да му ги исчеткаш...а има и додаток што се става на врвот од рачата за во случај да посака сам да мие заби да не ја голтне цела рачка туку само до некадеuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Првото запче
26.5.2009 18:54:38   
Палешка РР
А направивте ли кравајчиња и сутлијаш за првото запче?
И дали бебенцето доби чевли од тој што го пронајде запчето?

Еххххх, во мојот град адети колку ту душа сака.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Првото запче
27.5.2009 8:27:55   
mami
абе јас лично никогаш не сум знаела за тоа..на мм тетка му свари сутлијаш, ама не му дадовме некое големо значење...јас си направив наша традиција па сега за секое ново запче одиме и купуваме нешто новоuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Првото запче
27.5.2009 10:52:23   
mis.
Палешка јас прп пат слушам за такви адети.Кај нас се купува нешто бело гардероба за да му бидат бели запчињата.Па и ќе направам нешто таман и ќе си каснеме нештоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Првото запче
27.5.2009 17:04:17   
niki
Jas neznaev deka se kupuvalo nesto za prvo zapce, ama koga i izleze si izlegov i i kupiv cinice za jadenje i toa belo i koga dojdov doma edna komsika kaj nas, jas i se falam deka izleglo zapce i sto sum kupila, a ona mi vika da se kupuva nesto novo belo. Mi se pogodi slucajno da isteram nekoj obicaj iako ne znaev deka voopsto go ima.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Првото запче
27.5.2009 22:41:29   
mis.
Истиот ден кога му го забележив запчето му се затна носето а во моменти почнува да му тече.Некако сум во дилема дали е од запчето или е настинат.Кои се знаците кога расте запчето?Пролив,повраќање,температура или нешто друго?

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Првото запче
27.5.2009 22:47:29   
niki
Na kerka mi koga i rastea trojkite, digna temperatura i noseto i tecese, ja odnesovme na lekar i ni rekoa deka e od zabite, a so drugite zabi ne sme imale nikakvi problemi.
Za da bides sigurna deka ne e nastinat pojdete kaj vasiot pedijatar, neka go pregleda, moze da e od zapceto, no ne mora.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Првото запче
27.5.2009 22:57:20   
mis.
Фала ники во петок сме на вакцина па ако биде добар ќе почекам до тогаш не сакам многу да го носам по болници во спротивно ќе мораме што поскоро.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Првото запче
21.6.2009 10:46:50   
mami
луѓе абе ние заглавивме на 4, дај кога треба да излезат и другите? или кај секого различно?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Првото запче
1.7.2009 12:17:47   
mami
Лука извади 2 одеднаш, горните двојки...во неделата му ги видовме...неможев да му проверам и долните да не се извадени бидејки беше и уште е многу нервозен...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Првото запче
1.7.2009 12:36:04   
mis.
user posted image user posted image user posted image за Лука
Стефан и со второто запче почна да му тече носето и педијатарот ни кажа дена е од запчињата.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Првото запче
1.7.2009 12:57:42   
niki
Dvojkite cesto izleguvaat zaedno, cim si gi napipala gornite i uste e nervozen moze i dolnite da izbijat za nekoj den. Inaku kaj site deca razlicno izleguvaat. Eve edno devojce sto go znam ima petnaeset meseci, dolni dvojki nema izvadeno a cetvorkite sega i izlegoa i toa site cetiri.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali dorucekot go preskoknuvate?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!