|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
15.11.2009 19:52:55   
sunchips
Kerka mi vcera go dobi prvoto zabce na 5 meseca i 2 dena, pomina bez nekoi posebni problemi, so nesto dijarea i crveno gaze. Jas ja cuvam po cel den, slabo se gledaat so mm, a toj uspea prv da go vidi dodeka bevme vo edna prodavnica :)

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Првото запче
15.11.2009 20:21:55   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image нека и се нижат бели како бисери...

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Првото запче
15.11.2009 22:21:21   
mis.
user posted image user posted image user posted image user posted image нека и бидат здрави и бели.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Првото запче
16.11.2009 14:08:42   
bordan
Neka i bidat site beli kako biseri so lesno da gi i zvadi i drugite zapcinja.Nas na 8 meseci ni izleze prvoto po tri dena vtoroto i sega cekame drugi a uste edna nedela 9 meseci polnime

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Првото запче
16.11.2009 14:45:18   
nadica
првото запче на надица и излезе на 5месеци а две недели подоцна и второто на 11 месеци излегоа и горните едно по едно и 1 и 2 на 13месеци излегоа и долните 2 е сега на 14месеци и две недели ни излегоа горе 5-ките се најверојатно и се гризаме и сме нервозни а за спиење многу тешко user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Првото запче
24.11.2009 11:06:10   
profesorica
Дамјан има доле и горе по 4 запчиња, значи 8, ама многу ми се буди ноќе и плаче и нервозен е а има бели точки кај 3ките, ваљда ќе ги вади.негова братучетка има 14 месеци а веќе ги има извадено и 3ките и 4ките и тоа со мака, со пролив, темп, и нервозно плачење ноќе.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Првото запче
3.12.2009 2:02:07   
mami
значи денес излезе и последната 2ка долу лево..а како што му шетав по непцата приметив дека 4те сите му се набабрени пред излегување. Може да му излезат прво тие па 3те после?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Првото запче
3.12.2009 8:18:37   
profesorica
Да често се случува и имам слушнато дека прво излегуваат 4ки па потоа тројки.И на Дамјан му се набабрено ама никако д аму искочат, а нервозен еuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Првото запче
3.12.2009 8:21:04   
Mila na mama
На Мила и излегоа три четворки а со последната се мачим веќе 2 дена. Од тројките абер нема.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Првото запче
3.12.2009 8:26:54   
mami
леле нашиве се сите 4 набабрени до бесвест..вчера му рчкам по уста да видам 2ката до кај е и гледам никнала...и ај викам да видам како му се непцата кога сите 4 4ки им фали многу малку за пробивање, скоро да се излезени... Може и затоа му тече носето без врска, а брисевите чисти и нема други знаци на настинкаuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Првото запче
3.12.2009 8:31:13   
Mila na mama
Ништо чудно мами добро е што не дига температура. Мила има пролив по еден ден при секое излегувањето на секое ново запче и спие многу немирно. А со четворките ме шекна јас само зборам: Не тоа во уста, не ракаар во уста ... ама кој ме слуша цела тупаница бура во уста.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Првото запче
3.12.2009 8:36:41   
mami
аа па не кренал температура до сега..можеби малку проливче пред некое запче ама ништо посебно, а за спиење немирно- па он секогаш спие немирно, неможам да осетам дали е од запчињата или неuser posted image збори во сон, станува, се префрла д едно место на друго и така цела нокuser posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Првото запче
4.12.2009 17:16:01   
mis.
Детенцето на една моја другарка има 15 месеци а има само 2 запчиња.Првите запчиња се појавија на 9 месеци и сеуште нема други па е доста загрижена.Има некој со слична ситуација?

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Првото запче
5.12.2009 11:04:03   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

ve molam pisete dobra gumicka za zapcinjata.Filip ne faka koj znae kolku, no  kakva vie koristete?

Штрумфета што направивте со гумичка,за каква се одлучивте?Земавте од таа на нук,како сте задоволни?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Првото запче
5.12.2009 11:14:31   
mami
Мис..колку памтам Тео на Ива има 10 месеци и сеуште ниедно запче..се е тоа индивидуално според мене...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Првото запче
5.12.2009 11:20:24   
mis.
Добро почетокот може да се одложи на првите запчиња но веќе кога ќе се појават почнуваат да се нижат едно по едно.Но кај детенцето на другарка ми му излегоа првите и толку стагнација веќе 6 месеци.Нема доволно запчиња и мора храната да му ја пасира не може да ја гризе со запчињата.Има некој со таква ситуација?Таа е многу загрижена.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Првото запче
5.12.2009 11:43:41   
profesorica
Имам пријателка од болница, нејзиноито синче е колку Дамјан, на 10 месеци ги извади првите две запчиња а сега на 18 има само 4.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Првото запче
5.12.2009 12:16:26   
Mihaela
Михаела првите две истовремено ги извади на 4 месеци , а до 9 месец имаше извадено 13 заби.И ден денс кога ја гледам на слики од бебе така насмеана уста полна со заби а бебе,многу се смеам,а чудно не качи ни температура за сите заби ниту пак беше нешто нервозна,само се лигавеше

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Првото запче
6.12.2009 0:00:36   
garfild
Ние првото запче го извадивме на 6 месеци и 24 дена.Се кенкавеше,се лигавеше, се будеше почесто....сега го чекаме второто запче.

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Првото запче
8.12.2009 20:22:26   
mami
Добра вечер драги мои...ние цел ден бевме по гости, ама еве д се фалиме- излезе првата 4ка горе десно, а таа од лево веќе убаво грпка преку непцето...

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Првото запче
8.12.2009 20:24:38   
Iva
user posted image user posted image user posted image Леле кај нас уште ништо. Немаме ниту едно. Ај се надевам дека со лесно ќе ги извадиме

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Првото запче
8.12.2009 21:06:06   
Еца
Мила веќе недела дена се лигави ама многу, за 5 минути лигавчето станува мокро, и само ги бутка рачињата во уста, кој знае може во брзо време ќе ве известам за првото запче.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Првото запче
9.12.2009 16:23:22   
Sara
И мојов почна да ги бута рацете во уста мислам дека мноооогу го чешкаат непцињата, ако ми го начека прстот нервозно го гриза, се лигави по малку, и сега се мислам каква гума за непциња да му купам и ми рекоа да земам дентинокс, има некој користено?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Првото запче
9.12.2009 17:23:08   
sunchips
Ako ja ima vo MK najdobra igracka za zabcinjata e zirafata Sofi. Od francusko proizvodstvo e, izrabotena e od prirodna guma i prirodni boi. Bidejki e meka duri i najmalite bebinja moze da ja drzat. Kerka mi se macese so razno razni gumicki na 3 meseci uste ne znaejki kako da gi drzi i stava vo usta, no stom i ja kupivme Sofi vednas pocna sama da ja gricka. Se do deneska i e najomilenata igracka i ne pominuva den bez nea. Proizvoditelot e Vulli.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Првото запче
9.12.2009 17:25:50   
sunchips
ne mi uspea da stavam slika pa eve link
http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=2854311

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?