|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
20.12.2009 14:17:51   
Anushka
и мојата Мила е како твојата Мила. Ама кога ми кажа блиска пријателка дека нејзините ќерки ваделе заби со глодање стракче праз (од средишниот дел, каде не е ни бело, ни многу зелено), мислев дека „дувала“ нешто.
Ама, маката ме натера и јас да прбам. ДА НЕ ТИ СЕ ВЕРУВА! Кога и го дадов празот на Мила, како едвај да го чекаше! Си го изглода, а потоа убаво јадеше (што не беше случај последнава седмица). Еве веќе трет ден сме на праз и конечно сме спокојни.
Напомена: само добро измијте го стракчето и постојано надлгедувајте го бебето кога глоде.
Лекот стварно бил пет пари!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Првото запче
31.12.2009 8:37:52   
Iva
Конечно Тео го извади првото забчеuser posted image user posted image user posted image . Со тешки маки вчера вечер горе десно излезе. Температура сеуште има, пак цела вечер гореше и мислам дека и другата единица горе ќе излегува. Важно го скршивме мразотuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Првото запче
31.12.2009 8:40:44   
caci20
Bravo za prvoto zapce. Ne se sekiraj nie site gi vadevme so temperatura. Posebna prikazna bea 4ti, site cetiri odednas.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Првото запче
31.12.2009 8:40:57   
profesorica
user posted image user posted image user posted image за Тео

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Првото запче
31.12.2009 8:50:04   
Еца
Леле сонце мало убаво, душа мила, подоцна ке го ѕирнамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Првото запче
4.1.2010 10:50:12   
mami
нека му се нижат бели како бисери..и нормално, да не ги вади сите со толкава макаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Првото запче
4.1.2010 11:55:28   
mis.
Ива со здравје да го носиuser posted image Вие 2 во 1 и проодивте и запче извадивте.изгледа нова година сте ја чекалеuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Првото запче
11.1.2010 8:46:20   
Iva
Од нова година до сега Тео извади 3 забчиња. Не сме наспани 10 дена. Многу тешко ги вади, со многу плачење и со многу не проспани ноќи. И што било ова работава само ноќе заби да се ваделе, па нели и ние треба малку да поспиемеuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Првото запче
11.1.2010 8:49:24   
profesorica
леле и ние сме така деновиве Ива.

Дамјан ги извади двете горни четворки а и долните му се набабрени.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Првото запче
11.1.2010 8:52:04   
Iva
Моиве ептен се различни во тој поглед. Веруваш јас за Михајло не приметував кога ги вади забите. Случајно ке отвореше уста ќе се насмее  и јас тогаш ќе приметам дека има нов заб. Ама затоа Тео ми наплаќа и за Михајло.user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Првото запче
11.1.2010 8:54:19   
profesorica
кај меме Дамјан е многу нервозен кога вади заб и помалку јаде, а инаку вчера случајно му приметив дека горните четворки пробиле и потоа одвај ми даде да му зирнам во уста.но приметив дека уште ќе вади.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Првото запче
11.1.2010 9:11:27   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image браво Тео..Ива, да не те плашам, ама обично викаат ако првото е мирно второто наплаќа и за нео- така било и кај мене и сестрами, а и од многу случаи што ги слушам и гледамuser posted image се чудам само што ме чека мене. Лука ги извади горните 4ки целосно,а долните стојат до пола, гледам сега дека 3те горе му се некако набабрени па ке видиме кога ке излезат

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Првото запче
11.1.2010 14:55:59   
Mammy
Ајде да се пофалам и јас со две запчиња на Арман..Првото му излезе на 02.01 кај баба и дедо во Загреб..а второт баш на Бадник..и сега баш ме грицка кога цица..значи на неполни 5 месеци сме веќе со две бисерчиња..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Првото запче
11.1.2010 14:58:10   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image нека му се множат бели и здрави само...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Првото запче
11.1.2010 15:02:17   
mis.
Мамми кај вас порано излеглеuser posted image user posted image нека се бели и здрави.
Мами имаш прано едното дете надоместува и за двајцат.И кај моите деца беше така.Мартин вадеше запчиња со 39 температура и неспиење а Стефан баш пред 2 дена ја приметив двојката долу а нема ништо невообичаето.Јаде,спие нема температура ништо.Од една мајка и еден татко две различни деца.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Првото запче
11.1.2010 15:03:13   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Арман да се редат како бисерчиња без проблеми и да не ја гриза мама зошто многу боли user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Првото запче
11.1.2010 15:05:55   
Mammy
А, после колку време отприлика би требало да излезат и горните заби? Тој веќе доста се лигави.
И да..фала за честитките, многу сум среќна..user posted image

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Првото запче
11.1.2010 15:07:10   
mami
може за една недела, може за два дена..секое дете е различно..Лука ги вади во пар по две или четири...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Првото запче
11.1.2010 15:10:58   
mis.
Кај нас горните забчиња излегоа после отприлика 2 месеци но се е индивидуално.Мислам дека кај вас порано се појавија долните кецови па за горните ќе почекате.Оваа е само моја претпоставка.user posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Првото запче
11.1.2010 15:18:30   
Mammy
Ќе ги чекаме..па ќе ви пишам..user posted image

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Првото запче
16.1.2010 12:41:01   
Sasoxp
Kaj moeto malecko na 6 meseci dolnite kecovi mu probija. Sega e 11 meseci i uste nema drugo zapce.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Првото запче
30.1.2010 15:22:26   
Bile
Dragi moi mnogu sum sreknauser posted image .
Vcera i primetiv na Stefani zabce dolu desno prvoto vcera bese kako tocka bela denes ubavo pipnav i kako vrvce grebe na dopir. Ne veruvav deka tolku rano ke iskoci ama ete se sluci.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Sasoxp)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Првото запче
30.1.2010 15:37:58   
mis.
user posted image user posted image user posted image биле за првото запче па нека се нижат како бисерчиња.А колку е стара Стефани?

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Првото запче
30.1.2010 19:38:44   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

user posted image user posted image user posted image биле за првото запче па нека се нижат како бисерчиња.А колку е стара Стефани?


Draga mis. Stefani ima 4 meseci i edna nedela. Zatoa pisav deka ne ocekuvav tolku rano zabce ama izgleda ne bilo taka.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Првото запче
30.1.2010 19:42:50   
mis.
Рано навистина но нека и бидат здрави и бели друго не е важно.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?