|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
21.8.2009 11:55:57   
mis.
Стефан на 8 ипол месеци ги извади и горните кецови и сега има две горе и две доле.Немаше температура само беше плачливо цело време. 

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Првото запче
1.9.2009 0:01:14   
garfild
Кога најрано може да излезе запче?Знам дека кај секој е индивидуално,ама според вашите искуства кога може најрано да се очекува.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Првото запче
1.9.2009 0:15:48   
jovanka
Nema pravilo licen primer moeto prvo zapce od kazuvanjata na majka mi mi izleglo na 3 1/2 meseci a na moite dve deca kerka mi na 6m i 10 dena a na sin mi koj e 9m i 4 nedeli 3 dena pred da napolni 6 meseci.Eve ovie denovi maka macime so dvojkite vo petokot mu probi prvata a denes e so mala temperatura ja ocekuvame i vtorata. No so pomos na cicanjeto koe mu e kako sto velam bedoksin do sega i so dvete deca ne sum imala nekoj poseriozen problem. Samo vnimavaj apetitot vo tie denovi moze i da se namali so toa i kilogramite.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Првото запче
1.9.2009 0:31:23   
nutelizza
Најрано мислам дека на 3 месеци.

На мојот син му излезе точно на 6 месециuser posted image едно и одма другиот ден почна и другото до него долу да белее.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Првото запче
1.9.2009 7:32:33   
profesorica
Дамјан извади прво запче на 6 месеци.Поеден месец излезе и второто.После четирите горе му излегоа на 10 месеци а на 11 долните 2ки.ЕВЕ СЕГА МУ РАСТАТ ГОРНИТЕ ТРОЈКИ.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Првото запче
1.9.2009 14:19:53   
Maca25
Нина пред неполн месец го извади првото запче, а одма следниот ден и другото се појави. Значи немаше ни 6 месеци кога се појавија. Сега и се многу набабрени непцата горе ама и доле двојките. Се чеша, се лигави и пика се живо во уста.
Нели се многу слатки со запчиња?!? Посебно ако се долните 2!!! Срцки убави

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Првото запче
1.9.2009 14:27:17   
koalicka
Mamicki mojata mala uste nema zapcinja pa me interesira ako kreni temperatura kolkava moze da bide, blago pokacena ili visoka i kolku otprilika ke ja drzi, inaku se ligavi od treti mesec i stava se i sesto vo usta, a sega sme 6 i pol meseci pa mislam deka ni se blizi i prvoto zapceuser posted image . Pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Првото запче
1.9.2009 19:00:03   
ripce
на 27ми август наполни 6 месеци и еве баш вчера го забележавме првото запчето, долу десно, а и она од лево се забележува кај и да е ќе излезе и тоа

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Првото запче
1.9.2009 19:01:50   
ripce
инаку немаше некои посериозни проблеми, како температура, дијареа и сл. единствено што се буташе во уста и многу лигавеше... баш сум среќна што без многу мака го извади првото запче, дај боже да биде така и со наредните запчиња.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Првото запче
1.9.2009 20:06:59   
mami
првите 4 запчиња ги извади без проблем, ни температура ни ништо..горните двојки беа со малку температура,и сега ги чекаме долните две- кај нас се излегува во парuser posted image , и нешто ми забушава, еве цел ден кревал до 37 темпи му тече носте, па се мислам да не е од тоа

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Првото запче
2.9.2009 13:36:19   
STRUMFETA
filip na tocno 3 meseci izvadi dve zapcinja, i ete nemavme problem so temperatura ama mnogu e nervozen i racete ne gi vadi od usta.Samo kolku e interesen koga so prsteto gi cepka, kako so cackaliciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Првото запче
2.9.2009 13:41:23   
mother 29
vie nogu ranouser posted image masala.....nie na 6 mec.go izvadivme prvoto...sega gi vadime prvite katniciuser posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Првото запче
2.9.2009 14:02:08   
STRUMFETA
sekoe dete e razlicna prikazna za sebe.Nekoi vo nesto prednicat ama koga ke vidis na godina dena site si tuka negde.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Првото запче
4.9.2009 10:05:42   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Лука вчера го извади 7то запче..долна 2ка и кај и да е и другата ке избие денес или утре најдоцна, оти ние се така во пар си ги вадиме

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Првото запче
4.9.2009 10:12:51   
profesorica
значи од тоа темп.качувалuser posted image ај честитоuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Првото запче
4.9.2009 10:21:21   
mami
изгледа е тоа...ене вчера цел ден прстето му беше во уста си го грепка запчето и се смее..ѕверка на мама

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Првото запче
4.9.2009 10:25:39   
big_mama817
nie golema so golema maka gi vadime zapcinjata i sekoe so temperatura po 2 dena user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Првото запче
4.9.2009 10:25:49   
Bile
Kerka mi prvoto zapce go pojavi na 9 meseci ama do togas maka macevme so placenje i cesanje na zlebinite.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Првото запче
25.9.2009 14:58:10   
mis.
На Стефан му белее непцето горе изгледа ќе ги вади двојките.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Првото запче
25.9.2009 15:00:25   
Maca25
Нина денес го извади петото запче user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

За 5 дена извади 3 запчиња. Сега има доле 2 и горе 3. Гризе се што ќе стигне.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Првото запче
25.9.2009 15:03:08   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Нина..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Првото запче
25.9.2009 15:07:21   
barbi
Angela sega ima cetiri godini i prvo i izlegoa dolnite seski i toa na godina i ppol i bez nikakov problem.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Првото запче
25.9.2009 15:09:48   
profesorica
Ние моментално ги вадиме 9 и 10то (горни тројки) и многу касамеuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Првото запче
25.9.2009 15:13:05   
mis.
user posted image user posted image user posted image user posted image па 3 запчиња за 5 дена.Како поминавте имавте ли температура?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Првото запче
25.9.2009 15:14:39   
mis.
Барби како тоа прво и излегоа шеските ме збуниuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?