|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Да го пофалиме нашето детенце
20.6.2009 1:13:36   
biljanaM
Не видов дека ја има темата, доколку ја има го молам администраторот нека ја премести истата...

Значи Воислав уште неполн месец ке полни две години, ама толку е живо детенце многу памети и се зборува, ете денес ме изненади со тоа што, шетавме и поминуваме покрај едни поголеми деца, си седат на улица и тоа им вика Здраво....неможев да си поверувам што слушнав...душиче


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.6.2009 9:11:43   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image Воислав...супер..

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.6.2009 9:35:49   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image Леле децата ни се закон, а твој Воислав Биле уште од сега фраерчеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.6.2009 14:23:20   
biljanaM
стварно е фраерче....здраво им кажа бе....а децата го гледат и се чудат едно џивџурче вика здраво...баш се свртев накај нив за да им ја видам реакцијата..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.8.2009 14:41:26   
mami
Лука е многу смешен кога е во друштво со поголеми- пробува да биде колку нив, и да прави се што тие прават. Пред некој ден на лизгалки сакаше да се качува по едни коси скали како големите, абе луѓе се вцрвени од нервоза и кога му погнав и се искачи беше полн со себе како којзнае што да направил. И тогаш дојде едно детенце цели 6 месеци поголемо од него и го подбутна а мојов му се врти и со прст го кара и му раскажа нешто со строг тон, абе сме се утепале од смеење

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.8.2009 14:47:43   
Боцко
стефан беше многу интересен на одмор. првиот ден кога стигнавме викаше сакам дома. уште истиот ден фрлајќи камчиња го бутна бран и го избања па се плашеше да се бања.
по три дена не можеш да го извадиш од вода. се нешто де рацете му биле прљави, де песок имал на нозе, вода нема во кофичката, само за да влезе во вода.
претпоследниот ден заедно ја преодевме цела плажа пешко, низ вода, нему водата до мишки, само за да видиме дали работи вовчето на другиот крај од плажата.
на крајот некаде пред солун викаше врати ме, сакам на плажа.


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.8.2009 15:01:49   
Еца
Морам да ја пофалам Мартина дека премногу е ангажирана околу бебето.Дадичка има многу работа околу неаuser posted image и го брише газето кога и менуваме пелена(и тоа со две прстиња бидејќи и е грозаuser posted image user posted image user posted image )и става крема на газето и тоа ептен експресноuser posted image user posted image user posted image , ја мие со сапунче кога ја бањаме Мила, се да биде убава и чиста како дадаuser posted image user posted image user posted image Секој ден ми е се поинтересно домаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.8.2009 15:12:55   
Боцко
браво за мартина!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.8.2009 15:17:56   
mami
леле Еленче да ја снимаш и да ни ја пуштиш, тоа мора да се види. КОлку ти е тебе само весело дома, и уште колку повесело ке ти бидеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.8.2009 15:21:40   
big_mama817
user posted image user posted image user posted image bravo za golemata dada Martina

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.8.2009 13:36:15   
Еца
Еве пак јас да ја фалам дада Мартинаuser posted image Вчера Мила нешто кенка а дада Мартина трча и и вика:-Не пачи, не пачи, еве ја дада Матина доаѓа да ти чита коници, тука сум бе, не пачиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.8.2009 13:38:27   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image леле можам да си ја замислам какви се муабети и раскажува на Милаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image срцка убава..па дада за тоа е, да ја смирува

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.8.2009 13:43:09   
Bile
ne da se pofalam tuku da si kazam deka mojata kerkicka e zainteresirana za angliskiot jazik moze zatoa sto i jas i maz mi imame golemo poznavanje na angliskiot i imame sansa da go koristime pa deteto ne slusa a inaku i mnogu ubavo crta. koga imase dve godini pedijatarot n idojde na gosti i mu pokazavme se sto crta malat a toj ne veruva, koga si zema maloto negovotopisi-brisi koga pocna da crta covekot ostana bez zbor.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.8.2009 13:46:06   
Еца
Убаво што си приметила кон што покажува афинитети, затоа мој совет е да ја поттикнуваш да црта и почесто да и збориш и англиски(дури можеш и игра со неа да играш на зборови, англиско-македонски)Браво за Горанаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.8.2009 13:49:35   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image штом има афинитети да ја охрабруваш уште повеќе, и не само за англиски, туку за сите јазици- според истражувањата ако детето покаже заинтересираност за едне јазик и го совладува лесно тогаш многу лесно ке оди и со другите јазици, а то а може да му биде само предност

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.8.2009 13:50:46   
Bile
Elena da ti kazam pravo bidejki cesto sum otsutna ili nervozna namam vreme da i obrnam vnimanie pa i kupiv CD i si uci samata ke i tekne ke si sedne na kompjuter i toa na kratko vreme ke slusne nekoj zbor i za toj den i e dovolno. A crtanjeto nekako go zamenarivme bidejki toa go racuname veke kako stekanta vestina bidejki isto vo tekot nadenot obavezno ima po nekoj crtez na nejzinoto pisi-brisi.
epten mi e mafijaska

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.9.2009 13:00:17   
happy mommy
Децава денес се баш умни глави, син ми пред некој ден си седел со баба му и она нешто му раскажувала , а малиов фраер и рекол Бабо ај образложи , хахахаха на 2,5 год тој Ај образложи, не можев да се изначудам.
Вчера се јавувам дома да го слушнам и ми раскажува нешто ама слабо го слушав и неколку пати го препрашав и детево се изнервира ми вика Аман више и ми спушти :)

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.9.2009 13:06:50   
mami
морам да го пофалам Лука за вчера- имавме гости и братучетка негова кога е постара 15 дена од него..и седиме во соба, малава нешто збеснуваше и мајка и и вика- бегај таму, не те сакам веке.. и малава почнаа солзички на очи и се спрема да си ја викне и ете ти го Лука, дотрчува, ја гледа, па ја гушка, ја бакнуваи  накрај отидоа да си играат...

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.9.2009 14:25:03   
Палешка РР
Еххх, колку се слатки кога се мали.

Еве и јас да го пофалам син ми.
Најубаво вози ролери од сите деца, одличен е на училиште со сите петки, кај да е тука е ќе фати женска user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.9.2009 15:10:41   
Tanja K.
И јас морам да ја пофалам Елена,постојано ми помага.Штом ке заплаче Ева,таа веднаш трча и ја нишка количката и и пее песнички.Доколку е надвор а  е време за бањање,мора да ја викнеме и да ја чекаме зошто после има плачки дека и таа не ја бањала.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Од голема помош ми е најискрено,што ке и кажам веднаш ме слуша и ми носи што и да треба.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.9.2009 15:14:36   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за големите дади...баш ме интересира реакцијата на марио на Палешка како постар бато како ке биде??

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
1.9.2009 20:36:45   
Палешка РР
Ќе видиме, се надевам позитивна. user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 1.9.2009 20:37:04 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.9.2009 13:50:34   
mother 29
Marko pocna da mocka i kaka vo tute.Bravo sonce moe pametno.user posted image  
Te user posted image  mama,najveke na svet

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.9.2009 14:07:15   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Марко...одлична вест...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.9.2009 14:15:07   
Maca25
Нина денес цел саат си седеше сама во базенчето за играње и воопшто не закенка по мене. ЈАс имав време да се средам, облечам и да испијам кафе.

Браво за моето умно user posted image бебе   user posted image user posted image user posted image user posted image . Ова прв пат се случува user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?