|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:20:15   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

Марко знае да брои до шест и да каже на која улица и во кој град живее!user posted image паметњакович на mother !user posted image


Bravo za Marko mamin sinuser posted image user posted image user posted image user posted image
Mother na tikerov ne pisuva kolku ima Marko?


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:21:57   
profesorica
Браво за 26 месечниот паметњакјович-Марко!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:30:02   
Еца
user posted image за Марко! Ова децава денес многу се паметни.

И јас морам да ја пофалам Мартина. Слушајќи ја англиската азбука на youtube ја научила целата ја кажува. И пронашла песничка со броевите до 10 и тоа научила.

КЛИК ТУКА


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:32:01   
ripce
Ние ептен покажуваме музикалност user posted image user posted image user posted image ... кога ќе ги слушне омилените песнички на BabyTV се фаќа за оградицата и се клати де на едната де на другата страна, а само што ќе му речеме опа опа почнува да клекнува и станува... сонце мамино... и да... за што и да се фати му служи како предмет за чукање со рачињата, па мм му зема и детско тапанче на кое нон стоп чука.
Еве една слика од таков момент
user posted image


< Поракaта ја уредил ripce -- 7.12.2009 9:34:33 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:33:37   
Iva
user posted image user posted image user posted image user posted image за Мартина. Снашкава значи ептен ми била памента. Убава таа и умна. Цела на мајка и user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:36:37   
profesorica
user posted image user posted image user posted image  за синчето на рипче-баш е сладок.мало музичарчеuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:41:39   
Еца
Рипче син ти тапанар ќе стане.Ако убаво, само така.user posted image за него

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:47:40   
ripce
Леле а заборавив да кажам како пее, само што ќе ја слушне зелката има кошули триста, секоја бела секоја чиста... се прилепува до мојот образ и почнува да вика ееееее, ааааааа, ооооооооооо.... е тогаш ми иде да го изедам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:55:30   
big_mama817
син ми зне да брои до десет сам исто сам си бара нокшир сам си јаде и сл. навистина е паметен и бистар а да и сам си чепка по компјутеротuser posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 10:00:26   
mother 29
СЕ паметни дечиња!user posted image   user posted image   user posted image   за нашите најмили!
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA





Bravo za Marko mamin sinuser posted image user posted image user posted image user posted image
Mother na tikerov ne pisuva kolku ima Marko?



Бебица , на мојот тикер се бројат деновите до роденденот!

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.12.2009 5:48:05   
sunchips
Kerka mi od pred 1 nedela pocna da mavta so raceto za "cao" ako vidi deka nekoj drug i mavta, prvin mislev deka samo taka nesto slucajno ispadnalo, no sega veke na golemo imitira.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.12.2009 8:18:03   
mami
Лука вчера прв пат сам пиеше јогурт од обична чашка, и не се направи ломuser posted image

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.12.2009 8:59:55   
profesorica
Дамјан деновиве почна ептен да кажува зборови-повторува по нас, некако нагло се пуштиuser posted image user posted image user posted image

вика: жижели(живели)


< Поракaта ја уредил profesorica -- 16.12.2009 9:00:18 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.12.2009 21:50:28   
Еца
Мила сега на 22 ќе наполни 5 месеци, а пред некој ден почна да се превртува од грб на стомак и обратно. Колку ми е смешна кога ќе се преврти на меше и се одгурнува со нозете како прасенце ми е user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 9:41:08   
profesorica
Дамјан почна да збори леле одвај чекам муабет да си правиме!!!

освен дај, на, и некои такви од порано што почна да ги кажува тој вика и кај??.....кај??? демек каде е на пр дедо мраз и ги шири рацете user posted image user posted image user posted image

дадилката ја вика беби (бети), после вика шал, капа, џиш(за кафето и за печката).

за бегај вика-бе...бе!!! и те буткаuser posted image user posted image user posted image

може ова не е ништо за некои деца што веќе зборат ама мене ми е битно бидејќи до сега ништо не збореше а сега се пушта, срце тоа!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 9:53:40   
Mila na mama
Мила прво броеше ено пет, па после ено тли пет сега брои ено де тли  пет сест најсе десетuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 10:07:38   
lilit
    pametnica na mama!Bravo i za site drugi deca.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 18:26:39   
Tanja K.
Moram da ja pofalam mojata Elena,na uciliste(sega neli sme veke vtoro)nosime samo bravo so zvezdicka i potpis.Atoa e cista petka.Ovie tri dena imase tri testa.I site tri i bile 5.Imalo i podobruvanje kaj nea odkako se prefrli.Sonce na mama.Da si docekate site taka.Duri sega pak mi idat solzi.Kolku prekrasno cuvstvo.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 18:30:48   
ikipp
DEANA  BROI DE I PET,MNOGU RAZBIRA AMA USTE NE KAZUVA UBAVO STO SAKA,A KOGA KE TI DAVA NESTO VIKA ALA,DEMEK DA I RECES FALA

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 18:37:06   
Maria
Ilija osven sto broi na makedonski do deset,pocna i na angliski.user posted image A da go slusnete samo kako ja pee:site devojcinja mamo se mazija...user posted image user posted image user posted image I toa cela.user posted image Baba mu' mu ja pee i eve ja zapomnil.user posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.12.2009 19:05:03   
mother 29
Марко ја пее песната од томица и пријатељи по еден до два збора и на крајот ...маје влахове(мале влахове)user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.12.2009 19:14:30   
Iva
Морам да си го пофалам Тео, почна да вика мама, и кога ќе му кажам браво веднаш плеска со рачињата.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.12.2009 19:17:40   
Еца
user posted image за Тео, душа милаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.12.2009 19:19:49   
mami
сонце убаво...браво Тео...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

а морам да го пофалам Лука, колку му беше лошо синока, и му ставив далерон во млекото, му спадна темп и заспа и некаде кај 7 сабајле дури стана за второ млеко и откако го испи си заспа кај мене на перница..јас стојам и му викам (ама шепкајки) ај синко малку да се потргнеш, па јас кај ке спијам, и луѓе како да ме слушна- отвори очи, ме погледна и се помести на страна и тапка со рачето каде да си легнам..сонце убаво...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.12.2009 19:21:39   
Iva
Леле бе колку се мили да ги изедеш, user posted image за Лука.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?