|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.1.2010 0:13:54   
nadica
благодариме

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.1.2010 0:15:13   
Mamicka3
user posted image user posted image user posted image за Надица...еве каде ќе јадеме постапалчиња..со среќа и  за убавоо

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.1.2010 0:16:30   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

многу сум среќна надица доби нозе од вечерва оди сама user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 


Да е жива и здрава...Убавини...Вакви вести сакам...user posted image user posted image user posted image  за малата кукла......

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.1.2010 22:10:05   
caci20
ajde mamicke vreme e za postapalcinja

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.1.2010 22:25:28   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Nadica neka i ziva i zdravo i samo da trckara a mama da nemoze da ja stigne.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nemoj pogresno da me svatis.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.1.2010 22:57:10   
Еца
БРАВО за Надицаuser posted image Сега мила диета нема да ти требаuser posted image ќе имаш тренинзи по дома.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 8:15:51   
profesorica
Дамјан ноќеска само еднаш стана, али ние и онака бевме разбудениuser posted image user posted image user posted image

му го бутнав шишето со млеко и продолжиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 8:21:19   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Damjan.Gledas profesorice, se ke se sredi pooooleka i mnooogu trpenie.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 11:07:16   
mami
сепак и тој е наше дете

Деветгодишниот Марко Чаласан успеа да ги положи и последните потребни испити, со што се стана најмладиот Мајкрософт систем инженер во светот. Последниот испит деветгодишниот Марко го положил вчера во Словенија.
user posted image

Веста за најмладиот систем-инженер предизвика голем интерес и во светските медиуми,   а денеска е главна вест на американскиот електронски медиум CNET www.news.com, кој се смета за еден од најмоќните и највлијателни светски електронски медиуми.  

Предизвик за Марко во моментов е проектот за HD (High Definitition) видео продукција за едукација, на кој работи веќе една година и е заинтересиран да го промовира на некој од поголемите светски IT саеми и собири. Станува збор за продукција на висококвалитетни HD лекции во Full HD формат, како и дизајнирање на систем за нивно емитување на мрежна дистрибуција. Продукцијата е на англиски јазик и е наменета глобално за сите заинтересирани ученици од целиот свет.

Марко се надева дека за неговите проекти ќе добие конкретна поддршка од заинтересирана компанија или институција во Македонија.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 11:43:31   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

браво за марко само така се гордееме со него

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 14:33:09   
Еца
Морам да си ја пофалам мојата среќичка Мартина, учителката ја пофали ептен била умна, си јадела убаво, си играла, многу слушала, и најважно спиела без никаков проблем, за прв пат денес,Легнала демек да одмори и си заспала. Јас сум среќна мајкаuser posted image Ех ќе се растопамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 14:35:16   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Мартина..сончка убава па таа порасна веќе...среќна си мамоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
20.1.2010 14:37:42   
Еца
молчи мамиuser posted image подобро сега да не ме видите зошто сум се надула како паун,хаха, вака шетам низ дома
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.1.2010 14:11:50   
mis.
Стефан сабајлето испи цела шоља со млеко со цевка,допар почеток на одбивање од шише.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.1.2010 14:13:06   
mother 29
user posted image  user posted image  user posted image user posted image За Стефан и Мартина..........умни на мајкаuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.1.2010 14:13:55   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image Стефан...само така...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.1.2010 14:20:45   
Еца
Одлично Мис, не постои дете кое не може нешто да научи, постојат родители кои не се доследни во своето, па детето се враќа на стари навики.user posted image Биди  упорна и резултатот е веке видлив.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.1.2010 14:21:05   
mis.
За првото до скоро пиеше од шише а за второво сега се оди како подмачкано.И вистина дека вторите деца од нога се изгледуваат,вистина така било и затоа мамички немој да се мислите за второuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.2.2010 8:30:15   
mother 29
Marko e mnogu umen i pameten vo posledno vreme!
i pocna sve da zbori,taka odednas...sega svrzuva prosireni recenici user posted image
muabeti celo vremeuser posted image sega si imamm drustvo i koga sme samiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.2.2010 8:37:51   
Еца
user posted image За Маркоuser posted image

И јас морам да ја пофалам Мила, вчера жената што ми ја чува ја научила да плеска со рачињата на Таши, таши, тананаuser posted image и сега што ќе ја запеам, таа веднаш подготвена, многу е смешна, леле вчера и здосадив со песната на крај вчера вечер веќе беше уморна од мене, па штом ќе запеев таа само се смееше и ме гледа (сигурно си викала, бре што мајка оток, ќе бешеuser posted image )


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.2.2010 8:39:25   
mother 29
hehe Ecke ..ti ja probila sifrata heheh
Mila e pametna user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.2.2010 9:40:04   
zami
utorvo vo gradinka mi kazaa deka Mitko ke ucestvuva vo predstava sto ja spremaat za denot na Proletta (togas e patronat na gradinkata) i ima teska uloga so mnogu tekst ama bil zainteresiran da ucestvuva. Lele ke treba da ucime i vezbame, ama edvaj cekam

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.2.2010 9:52:48   
mis.
Е такви работи многу и недостигаат на градинката кај што оди син ми.Таму не организираат вакви претстави туку им доаѓаат театарски групи и тие се само пасивни гледачиuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 12:27:18   
profesorica
Дамјан вчера почна да кажува ИМА/НЕМА и СОНЦЕ!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 12:29:10   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца


И јас морам да ја пофалам Мила, вчера жената што ми ја чува ја научила да плеска со рачињата на Таши, таши, тананаuser posted image и сега што ќе ја запеам, таа веднаш подготвена, многу е смешна, леле вчера и здосадив со песната на крај вчера вечер веќе беше уморна од мене, па штом ќе запеев таа само се смееше и ме гледа (сигурно си викала, бре што мајка оток, ќе бешеuser posted image )



аууу Мила лудница user posted image user posted image user posted image


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?