|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 12:29:12   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Damjan

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 12:31:05   
jovanka
vcera bev prijatno iznenadena od Matej kako si se prikluci vo igrata so decata bez mama samo odvreme navreme mama malku da go zeme i poguskauser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 12:32:29   
mami
Лука гледајќи ја емисијата на Ивце Пивце научил да игра Ден- Ноќ и многу е смешен и тоа никој не го учел, сам од што гледал си повторувал како прават децатаuser posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 13:14:49   
nadica
навечер на ќерка ми и текнува ајде на чао и јас и викам темно е сега сите спијат
утрово се буди и гледа низ прозорецот и ми вика „маме ден нана тао“ што би значело надвор е ден ајде надица да ја носиш на чао user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 13:15:57   
mami
user posted image user posted image user posted image леле неможам да им се изначудам на изумитеuser posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.2.2010 13:19:27   
mis.
надица а што мислеше ти дека вечно ќе се вадиш.Итри се тиа ќе не надитрат и насuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.2.2010 15:44:17   
Палешка РР
Миа синоќа спиеше цеееела ноќ user posted image  Изгледа немаше грчеви во стомачето, па задоволно си предеше user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.2.2010 17:09:28   
mis.
Палешка прекрасна вест,ај па да си продолжи така мирно да си спие.златце еuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.2.2010 17:16:54   
Еца
Еве да ја пофалам Мила, од вчера и денес сама седнува и на кратко, оп оп пак прилегнуваuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.2.2010 17:19:51   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

браво и за мила и за миа лепотици најмили

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.2.2010 17:27:00   
Maca25
нина денес изеден неколку лажички леќа user posted image user posted image user posted image фала богу почна по нешто да јаде, изгледа од витамините

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
15.2.2010 22:25:25   
pacuvce
Денес Андреј го носев на Клиника за стоматологија и на еден заб му најдоа кариес,па му го поправаа...А тој ни А не кажа...Туку се интерeсираше за се,си правеше муабет,се изнасмеаа со докторката и таа на крај му стави две петки...А до него имаше детенце што цело време плачеше и кога станавме да си одиме му вика на детево:Што викаш цело време,па ич не боли ова...user posted image user posted image user posted image ...user posted image user posted image user posted image за моето јуначе...

< Поракaта ја уредил pacuvce -- 15.2.2010 22:26:04 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 8:34:45   
profesorica
преспа цела ноќ до 6 без млекоuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 8:36:48   
natasha
Leon sam si zaspiva vo krevetceto,bez prethodno nisanje vo kolickata edno dobri 2huser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 8:40:58   
ripce
На неколку дена пред да наполни 1 година син ми почна ептен да покажува дека разбира, еве деновиве почна и да се пушта по малку да оди...
Цел ден покажува накај рамката со неговата слика со Дедо Мраз и вика дете, детеuser posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 8:42:09   
profesorica
user posted image user posted image user posted image за зоки.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 11:31:29   
candy

pogolemata kerka ke nastapuva na evrovizija vo revijalniot del.potocno ke igra na pesnata ,,angel si ti,, od tose.

odbrana e vo prvata postava vo nejzinata tancerska grupa.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 11:35:05   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: candy


pogolemata kerka ke nastapuva na evrovizija vo revijalniot del.potocno ke igra na pesnata ,,angel si ti,, od tose.

odbrana e vo prvata postava vo nejzinata tancerska grupa.user posted image



user posted image

(Одговор на членот candy)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.2.2010 11:48:54   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: candy


pogolemata kerka ke nastapuva na evrovizija vo revijalniot del.potocno ke igra na pesnata ,,angel si ti,, od tose.

odbrana e vo prvata postava vo nejzinata tancerska grupa.user posted image



Браво, одлично! Сигурно е многу возбудена и среќнаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот candy)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
26.2.2010 11:42:24   
zami
Do skoro sekogas koga ke go prasaa sto ke bides vikase majstor, ke pravel kuki, demek kako majka mu (arhitekt), e sega imame majstori doma i toj vika ,,jas ke im kazuvam sto da pravat i kako da rabotat deka ke bidam inziner,,, a mama kvasec, sto da vi kazam.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
26.2.2010 12:16:54   
Mila na mama
Вчера бевме во игротеката во Соравија кај Наташа. Мила беше жива среќна а јас имав можност  да се гордеам со нејзината самодоверба и борбеност. Јас секогаш ја потиснував својата попустлива природа и вежбав да сечам во корен ама сега гледам дека Мила нема да треба да вежба нејзе тоа и е природно.
Три деца се фатија за една количка и ќерка ми почна да им збори дади ја Мијата, земам, игам ( дај и ја на Милатаuser posted image да ја земела она да игра) и си го истера своето кај неа остана играчката. Мило ми е што не се откажува што не плаче и што не вика одма мама мама туку се бори.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
26.2.2010 12:18:21   
mother 29
user posted image user posted image user posted image  user posted image за нашата мала борбашкаuser posted image така треба,ами како?!

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
26.2.2010 12:22:47   
Iva
Михајло научи да игра "Не љути се човече". Сме ги нашле старите игри од мое време и толку многу му се интересни што по цел ден ги играме. Знае кога ќе ја фрли коцката дека треба да добие 6-ка за да почне да игра. И многу е интересен кога брои поле по поле во зависност колку фрлил со коцката.user posted image  

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.3.2010 10:48:05   
mami
Вчера Лука не сакаше да му облечам пелена после бањање и му викам- Сакаш сам? вика- Да..и му ја дадов пелената, си ја намести како што треба и легна врз неа и му покажуваше на мм каде да ја залепиuser posted image се утепавме од смеење со мм..Ѕверче, оно стигнало пелена само да си менува user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.3.2010 10:52:06   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за лука

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?