|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
13.10.2009 11:12:05   
Maca25
еве ја денес нешто само брмчи и не рекла мама. Инаку вчера рече и БАБА и мајка ми сега пука од среќа.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 12:24:13   
mother 29
Марко од овие денови почна и реченици да врзува!сега можам да кажам дека си правиме саг`лм муабет!user posted image  user posted image  

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 12:51:02   
Mila na mama
Мила веќе на 13 месеци почна да кажува кака, нока и еве веќе 2 месеци кака само во нокширче и дури е изненадена ако и речам да кака во памперс кога сме излезени па немаме нокаuser posted image . Ама мочкањето сеуште не го капира.
А за зборење да не ја фалам ама си е на мајка и, уста не затвора, многу е разбирлива се што сака знае да си го каже а доволно е некој збор 2-3 пати да го чуе од мене и мм и ведна ве изненадува со негова соодветна употреба.
Умница на мама.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 12:52:03   
profesorica
леле мотхер 29 блазеси ви и јас сакам така.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 12:54:50   
mother 29
user posted image и вика вчера пред излегување..мамо дека е далиното,мако гасе кимата!(сега тоа е негово задолжениеuser posted image  )user posted image  user posted image

ке биде проф.твојот е сеуште мал!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 12:58:53   
profesorica
мако гасе климата user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 13:00:36   
mother 29
 
user posted image   user posted image
мако дува уте секата!
(у превод Марко утре ке ја дува свекичката)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 13:02:36   
mis.
user posted image user posted image user posted image user posted image за Марко

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.10.2009 13:03:29   
profesorica
хахаха срце мало, хихихихиuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.10.2009 14:33:46   
mother 29
за прв пат ден , кога го оставав во градинка...не плачеше!user posted image   user posted image   user posted image  

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.10.2009 14:40:54   
Maca25
Нина почна викендов многу да збори (по нејзино нели). Права дрдорка е.
Каква промена за 2 дена, тоа е чудо. Од плачка и кенкавец стана мило бебе кое само си се заигрува. До пред некој ден не можевме да ја седнеме за да ја нараниме.
Почна сама да стои во креветчето, само мама многу се плаши да не се преврти user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.10.2009 14:49:37   
ripce
Дека мм е проф. по физичко ќе му каже ОПА и ќе клекне и стане син ми го повторува истото по него и невидено се кикоти, а јас ќе му кажам браво и ќе го бакнам по главчето, е тогаш е невидена радост.
А да го пофалам и мм за ова, пошто инаку не е многу ангажиран околу малиот, дежурна е мама за се', али ова покажува дека има надеж user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.10.2009 14:53:05   
Iva
И јас морам да си го пофалам моето поголемо синче, зошто секој ден него го фалат во градинка колку е умен и послушен и многу е смешен, тоа го прави и дома, што и да му дадеш он ти вика е фафа (во превод фала). Многу е воспитан значиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
23.10.2009 15:41:12   
mis.
Стефан толку беше умен,седеше мирно додека денес го шишавме што неможам да се изначудам кога ќе го споредам со пиштењето на брат му.Цело време се смееше.user posted image user posted image user posted image за моето златце.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
28.10.2009 13:07:41   
mother 29
сонцето мое,научи да се бакнува по два пати ..ке ме бакне на едниот образ и после вика дугото басче(другото обравче
) и ме бакнува по втор пат(ама за цело време ме држи со малите рачиња за главата) user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
31.10.2009 12:02:15   
BEBICA
Mili moi jas sum denes presrekna monika proode napravi 7-8 cekori sama.Se iznenadiv.Ja staviv pokraj maloto masice vo dnevna i da si igra a jas svrtena so grp i ona trgnala po mene koga se svrtev, sto ke vidam ona odi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image
i poradi toa sto ne e uste stabilna, normalno padna na kolena i se smeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Sto e najinteresno saka uste.Uste se pridrzuva no se pusta.A za 5 dena ke polni 13 mesec.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
31.10.2009 12:06:05   
profesorica
браво за Моника!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
31.10.2009 12:09:35   
mis.
user posted image user posted image user posted image за првиот чекор на моника.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
31.10.2009 12:09:43   
mother 29
 user posted image  user posted image   ајде во барот бебица да почестиш престапулчиња!user posted image   user posted image за Моника!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
31.10.2009 12:56:38   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image браво Моника..супер...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.11.2009 22:13:22   
biljanaM
Воислав знае да каже добра ноќ на англиски...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.11.2009 22:19:19   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Воислав..сонце убаво, па тој веќе почна и англиски..Браво, само напред

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.11.2009 23:10:11   
crveno
BRAVOuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:17:12   
mother 29
Марко знае да брои до шест и да каже на која улица и во кој град живее!user posted image паметњакович на mother !user posted image

(Одговор на членот crveno)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
7.12.2009 9:18:47   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ние знаеме само два и три да кажеме...колку е само смешенuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?