|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Облека за трудници
17.9.2014 18:21:47   
Mihaela 2010
Obleka nesto i ne planiram da kupuvam posto vekje imam dva para pantaloni i edni farmerki i dosta mi se za da isteram.obicnive se uste me sobiraat bluzi djemperi kosulki imam pa ako nesto zagusti od drugarka mi ke pozajmamuser posted image ..edino vo plan mi e prslucinja da kupam posto ovie vekje nekako pocnuvaat da me stegaat.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Облека за трудници
30.11.2014 14:53:32   
kokicekokice
Si kupiv vcera dva para pantoloni od tc Bunjakovec, butik za trudnici Eva I ich ne zalam za parite(na popust gi zemav po 1600den)Ne mozam na rabota da odam bilo kako oblechena, so pododkopchani pantoloni, a bashka tolku se jaki modelite shto I posle bremenost ke mozam da gi nosam dodeka ne oslabam user posted image .Dodeka probuvav da znaete kolku zeni dojdoa shto ne se bremeni, a im trebaat pogolemi brojchinja pantoloni, zosto po buticive groto pantolonI se mali I cevka modeli. Mnogu e poteshko da si trudnica zimno vreme, shto radi garderoba, shto poradi obuvki.Ehh se bi dala sega da mozev da si isteram do kraj so baletanki,apostolki I shiroki letni fustanchinja.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Облека за трудници
30.11.2014 16:03:48   
lolla RR
И јас пред 2 месеца си купив од Буљаковец еден пар фармерки 1900 мислам беа, и терам со нив. Комбинирам со уште 3 фустанчиња и се мислам дали да си купам и една сукња или пак уште едни панталони. Мада најкомотно ми е во фустаните, ама па тој модел што ми треба слабо по продавнициве. Има облека и во Ваикики во сити мол, од таму зедов едни хеланки и фустанче. Си купив и 2 пара хулаопки труднички, ама ке ми трреба уште 1 сигурно.

Блузи не сум купувала, само како џемперче без копченца и тие на копчиња. Ама мислам за некое време здравје ке треба и тоа.

И јас сум да си бидеме убави и убавко облечени како трудници, не да се претерува нели ама пак да има човек секогаш чисто да си облече.

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Облека за трудници
30.11.2014 17:48:48   
blond
Jas na rabota sum vo uniforma, seuste me sobira, do kaj 6ti mesec da uspeam da odam vo nea, dobro ke bide. A posle kako ke odam vo civilka na rabota, ne znam ni jas :/
A inaku novo nemam nisto kupeno, osven od majka mi podarok edno dzempercence i lesna bluska, onaka ne e debela,

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Облека за трудници
30.11.2014 19:55:51   
Hopeful RR
Ова зимава ептен ме фати на препад, ај за облека не толку колку за капут. Се што имам ми е модел уз тело и сега веќе тесно па пука прво кај градите, а и кај стомакот. Морам да купам некој асален капут, ама да можам и после да го носам. Пробував некои, тие поголемите броеви ми се огромни во рамениците и лошо стојат, а стомакот прашање е дали ќе го соберат цела зима... Ми текна да барам модел на пелерина или пончо, но сега за сега сите се тенки.

А за друга облека, си комбинирам од пошироките работи што веќе ги имам. Би купила нови хулахопки и хеланки, овие веќе стегаат. Најзгодно на работа ми е во фустанче, па тоа е прва опција, но секако не трудничко туку обично, што ќе може да се носи и после. И јас сум за тоа да се дотеруваме, ич не сакам кога ќе видам трудници облечени во партали или секој ден во исто. Секако, да не се претерува и да не се фрлаат пари за џабе, но како што секогаш сакам да сум средена и дотерана, сега па ептен ми е мерак user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 12:39:56   
Hopeful RR
Девојки, ајде и овде да ве потпрашам user posted image

Дали некоја знае кај можам да најдам труднички хеланки и труднички хулахопки, ама најобични, црни? Барав низ град, не можам да најдам, или не знам кај да барам. Во Ваикики трудничката колекција им е боже ме опрости - синтетика, грозни дизајни, бои... бљак. Не сакам што било да носам, сакам добро да изгледам, посебно како трудничка :) Си нарачав специјално прслуче и труднички хулахопки од алиекспрес, ама којзнае кога ќе стигнат.

Немам многу опции за облека зимава, па планирам така да комбинирам. Досега се снаоѓам со облеката што ја имам, ама не уште за долго. Или не ме собира, или ме собира и не стои добро, а хулахопките и хеланките ме стегаат дури и спуштени под стомак, а сакам да ми е покриен. Плус моево мешко дека дупло, расте експоненцијално user posted image

< Поракaта ја уредил Hopeful -- 12.12.2014 12:40:59 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 12:51:54   
kokicekokice
Hopeful, zar mislish deka od Aliekspres ke dobies 100% pamuk? Trudnicki helanki bi trebalo da ima I vo Bunjakovec vo podrum vo butichinjata za trudnici.Jas vo tc.Bunjakovec vo 1 prodavnice sto drzat pizami, chorapi isl.(gleda pozadi kaj parkingot na kjoshot) kupuvav gaki za trudnici I vidov deka prodavaat I hulahopki za trudnici.Mislam deka bea od Penti I bea okolu 200den.

< Поракaта ја уредил kokicekokice -- 12.12.2014 12:53:57 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 12:54:31   
Mihaela 2010
uff za hulahopki jas posledno si kupiv od SP,samo pogolem broj,za primer 70-75 kg,i dobri mi se sega za sega,a znam so prva bremenost kupuvav specijalni,ama se si mislam deka gi kupiv od premama i si gi barav ama nemozam da gi najdam
I jas pred nekoj den bev u Waikiki da si kupam nekoja kosula,ama bas bea uzasni,nemase nisto ,i na kraj od kaj mene u maalo edno dukance si kupiv mn ubava mekana rolka,i edno kako djemperce so napred tri kopcinja samo,bas ko za trudnici

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 12:55:24   
lolla RR
Јас скоро се што имам (фармерки, хеланки и сукња) ми се од Буњаковец во подрумот, од продавничката што е одма кога ке се симнеш по скалите, кога ке се свртиш према дуќаните за трудни, тој од десната страна. Фармерките и сукњата се сон, искрено најудобни и најубави од било кои други што имав претходно (на некоја фирма Rooster). Таму имаш се. Хеланките им се од 600-1000 денари и има и зимски со меко од внатре. Не се лоши. Има и блузи, капути, џемпери, фустани не се лоши, треба да си видиш што ти одговара.

Хулахопки труднички имам на Пенти, а ги купив исто од буњаковец од продавничка до бивша Асторија, сега мислам Кофи тајм е. Ваикики имаа едни слатки фустанчиња, со 30% полиестер ама не добар е материјалот, сиви на боја. За прслуче, мене не ми одговараше ништо, сега имам на Дореми неколку беби долчиња и со нив терам.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 12:56:58   
Melanija RR
Hopeful пошироки хеланки со мои незнам 80 па и кусур кила си најдов во Македонка во Скопјанка ,незнам низ Ск дали има друга.Биле прилепски и имаше и подебели .Некои биле на Пелистер а фирма Пелистер знам имаат страна на нет па види каде се имаат во продажба.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 12:59:27   
Hopeful RR
Прслучето од алиекспрес го има една другарка и е памучно, и проверено квалитетно, затоа го купувам user posted image а за хулахопките - беа многу евтини, па си викам ај барем да видам. Тие се обични тенки, не ни мора да се памучни. Дебели зимски ќе земам од тука, секако.

Инаку kokicekokice, добро што ме потсети за продавницата во Буњаковец, фала ти, немаше ни да ми текне да прашам таму. А баш и гаќички ми требаат user posted image

За џемпери и блузи не е проблем, се наоѓа, ама за доле ми е збунка. Барем едни хеланки да најдам па ќе ги носам со блузи и долги џемпери... Знам има во H&M, ама најрано после Нова година би можела да одам да видам... Ќе проверам секако во Скопјанка.

< Поракaта ја уредил Hopeful -- 12.12.2014 13:00:53 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 13:02:15   
Bethany
Hopeful jas si kupiv pred nekoj den trudnicki crni hulahopki na Penti, od Vero. Bea okolu 200 i nesto denari.
super se, bas se nameneti za trudnici.

Pred nekoj den od Vaikiki zemav trudnicki iscepani cevka farmerki i edna fina potenka tunika so natpis: mom number one user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 12.12.2014 13:03:12 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 13:07:32   
lolla RR
Јас гаќи труднички решив да не купувам. И хулахопките и фармерките и сукњата се со дел до под гради и си викам уште гаќите да се до таму ми фалат. И си купив од буњаковец на Јасмил со понизок струк и поголем број (42) 4-5 пара и имам за секој ден за на работа. По 250 денари се и убавки се меки, лесен ластик. А за по дома најдов исто ниски во тоа во буњаковец по 120 денари и изнакупив за често менување.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 13:18:36   
Hopeful RR
Па такви изгледа и попаметно е, скроз ниски, со лабав ластик. Ионака сум с'клетчика и полудувам со сто слоеви на мене, па може некои само за спиење да земам, друго ниско. Ќе си земам и јас од тие на Пенти, и евтини се.

Фала ви девојки user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 13:51:49   
kokicekokice
Jas si iznakupiv sekakvi, I niski od jasmil, I trudnicki, i pamuchni od pazar, sekakvi, samo da mi e pokomotno I onaka chesto ja menuvam dolnata obleka pa kakvo raspolozenje takvi gaki oblakam user posted image Sega uste bebi dol nemozam da najdam so tenki preramki, toj sto go imam mi e so debeli I ne mi pravi keif, se osekam kako gips da nosam.

< Поракaта ја уредил kokicekokice -- 12.12.2014 13:55:05 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Облека за трудници
12.12.2014 14:02:02   
Hopeful RR
Мојот беби дол е пазарски, а еднаш купив од оние во Веро, во делот кај долна облека, и ок е, мек. Тогаш сакав постегнати, демек за вежбање, и овој не ми чинеше, таман да го актуелизирам user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Облека за трудници
16.9.2015 11:37:20   
Kvisko
Јас сега ја видов темава и ептен ми се виде корисна. ИНаку и јас почнав со купување трудничка гардероба летово се извлекував на мојата нормална гардероба.
До сега купив од Waikiki хеланки и панталони тегет ептен меки и убави и памучни. Не беа ни нешто прескапи хеланките беа 700 денари а панталоните беа околу 1300. Во споредба со специјализираните бутици за трудници цените се топ. Во специјализираните бутици панталони беа околу 2000 денари.
Плус моите беа во Грција па таму ми направиле шопинг на есенски работи и сега имам и едни панталони и неколку туници и џемпери од Premama и едно џемперче и кошула од H&M (кај нив како и за останатата гардероба ич не ми се допаѓа што не е 100% памук ама ќе врши работа).
Сега треба само да го решам прашањето за прслук. Читав на српски сајтови за некои специјализирани во Women Secret ама не сум отишла да проверам. Гаќи си купив поголем број од Women Secret сега кога имаше попусти и ми дојдоа по околу 150 денари едни. Се мислам да докупам уште поефтинки чисто за менување да имам.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Облека за трудници
16.9.2015 12:14:02   
Felly RR
Јас цела бременост ја поминав со мојата нормална гардероба, не купив ништо трудничко. Само си прилагодив едни панталони - беа растеглив материјал, па им го извадив коланчето горе и им сошив дел од памучни хеланки во делот за стомакот. Може и дека не одев на работа последните месеци, бев на боледување, па не ми затреба ништо посебно, главно бев во летни фустанчиња, и од оние летни панталони како шалвари, со ластик горе што се.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Облека за трудници
16.9.2015 13:29:25   
sandriana RR
Сега треба само да го решам прашањето за прслук. Читав на српски сајтови за некои специјализирани во Women Secret ама не сум отишла да проверам


Kvisko, каков конкретно прслук бараш? Некои посебни перформанси?
Јас за двете бремености си купував од Зелен пазар солидни памучни прслуци за доилки, по цена од 150 денари, и си терав со нив и бременост и доење. После не можам да ги носам, големи ми се user posted image
Мој совет е, ако немате некоја реална причина, не фрлајте пари на специјални скапи ствари, кога може да се адапираат и секојдневните парчиња, кои ќе се искористат и понатаму.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Облека за трудници
16.9.2015 13:50:17   
Hopeful RR
Се слагам, само евтина облека во бременост. Јас нарачав прслуче од Алиекспрес за 5 долари, и е совршено, уште го носам, плус другарка ми ми подари два од H&M, памучни, и тие се супер, само поскапи се.

Во H&M не е се синтетика, хеланките им се памучни и многу добри, а исто и трудничките блузи и маички. Гаќички купив од една продавничка во Буњаковец и беа супер во почетокот, на помало меше, но кога станав поголема, само ме стегаа и носев обични ниски.
Инаку, во Скопје не можев ништо да најдам, или лош материјал, или лош дизајн, што исто така ми е битно. Повеќето работи што ги купив од H&M можам да ги носам и сега, со мала корекција._____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Облека за трудници
16.9.2015 14:15:22   
Kvisko
Не барам никаков посебен прслук само ич не ми текна дека може да има на пазар. Sandriana фала за советот. Овие нормалниве полека ми стануваат мали и морам да најдам соодветно решение.
За облека мислам дека сум ок за есенва ако дојде некогаш и ќе ми остане само јакна/капут и толку.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Облека за трудници
27.10.2015 17:56:26   
SOLE
Девојки а од кога обично почнува да се познава мешко, јас сум во деветта недела уште сум си исто, ништо не ми се познава и плус се близнаци, инаку ослабев 3 кила пошто повраќав и немам апетит, така да се уште сум си со истата гардероба.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Облека за трудници
28.10.2015 10:25:57   
Kvisko
Имаш уште време. Мене почна да ми се познава ама јас да и мм да го приметуваме некаде накај 12-13 недела. До тогаш си бев иста. Дури и кога почна да се познава на почеток не беше јасно дали сум се здебелила па од тоа е рипнато или сум бремена. Дури некаде накај 16-17 недела почна убаво да се познава. Кај тебе веројатно ќе биде побрзо ама имаш уште време.
Мене трудничка гардероба ми затреба дури после 20 недела или малку покасно.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 73
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali so trcanjeto i pesacenjeto po lenta (sprava) se slabee?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!