|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Облека за трудници
13.10.2010 12:07:13   
AnnaMolly RR
За тие што ниско го носат бебето препорачувам да ги избегнуваат трудничките фармерки со медицински ластик. Јас си купив такви од Премаман, мноооогу ми беа убави. Ама дека јас ниско го носев Филип (а кога ги купив не знаев), многу ме стегаа и ме болеше стомакот кога ќе седнев, па ги носев само 2-3 недели. После си купив исто од Премаман пообични труднички пантолони со огромен памучен растеглив материјал за да расте мешето. Сега откако се породив фармерките со медицински ластик ги утепав од носење :) 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Облека за трудници
6.12.2010 10:08:53   
jasmina18031990
Jas bas i ne kupuvam obleka samo edni trudnicki pantaloni za izleguvanje a za doma samo po trenerki poudobno ne mozi da bidi


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Облека за трудници
6.12.2010 21:46:18   
Pepelaska *
Cela bremenost ja pominv vo eden fustan za 450 denari user posted image  ama bese leto, a imam i dva para trudnicki pantaloni koi i sega si gi nosam, a bluzi si nosev obicni ni jas ne sakav da go krijam stomakot, go prcev nanapred, eh kolku ubavo bese user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Облека за трудници
12.1.2011 10:44:01   
Anestis
Труднички панталони може да најдете во Марди - ако има во вашиот град. Не се нешто модерни, ама мене за на работа ми се екстра, а и не  се скапи 700 -1000 денарι.
А за по дома- во средно бев во кошаркарски филм влезена па сите блузи си ги купував онака широчки- раперски, па се најдоа за сега ( среќа шо и по 10 и повеќе години се сеуште здрави) user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Облека за трудници
31.3.2012 15:54:58   
amateuress
гледам темава подолго време не е активна, ама налетав на нет на ова:

и решив да го споделам, зашто додека бев трудна скоро ништо од нашиве бутици за трудници не ми беше по вкус, а и тоа што ми се допаѓаше ми беше ПРЕскапо за квалитетот.
знам дека асос имаат бесплатна достава до мк за пратки поефтини од 45 евра, а за броевите на страната има мерки во см.

се надевам дозволено е да се ставаат вакви линкови user posted image
Nadvoresni linkovi se zabraneti

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 31.3.2012 16:10:39 >

(Одговор на членот Anestis)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Облека за трудници
31.3.2012 16:30:21   
amateuress
ок, страницата е асос, во делот распродажба, има посебна категорија maternity и има мн убави и релативно ефтини ствари.

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 1:09:01   
mmbucko
Вчера во Стружанка во трговски си купив преубаво фустанче, ептен профи елегантно, ко создадено за трудници за само 65о ден и преубаво блузиче за 380 ден. Ако се погледне малку настрана може да се најдат преубави парчиња..... Впрочем голем дел од гардеробата ккоја ја носам и сега ми е од репертоарот на регуларната ама како да сум знаела се приспособува user posted image user posted image

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 8:25:40   
meU87
Едвај чекам да се затопли времево, имам милион фустанчиња кои би можела да си ги носам и во бременоста. До неодамна ми фалеше во гардеробата нешто потесно, ми се смачи од широка облека, едноставно сакав да се почувствувам секси user posted image , фармерките тесни ми се точни , но се до моментот кога треба да ги закопчам горе user posted image , па испаднаа од игра. Уште сега не ми се даваат пари за труднички панталони, од никогаш додуша не сум ги ни сакала , па оставив да помине пролетта и летото, имам доволно гардероба, здравје за есен ќе морам да се снабдам со некои панталончиња user posted image
Во врска со панталониве, многу ме иритира фактот што се толку скапи, а искрено и не ми е јасно зошто се, кога не се ништо посебни , ниту пак бараат посебно внимание при изработка(освен огромниот ластик горе, наместо копчиња и патент )user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 9:35:52   
mami2
meU87 не мораш да купуваш нови труднички фармерки, јас старите ги преправав во такви. Купував материјал - трико како цевка, без рабови, многу е ефтино. На шнајдер старите фармерки ги преправав за 150-200 денари. Со парите за еден пар такви фармерки што се носат два-три месеци, по породување ќе си купиш нови за згодната мама кога го шета бебчо. 

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 9:56:33   
topce
јас барам такво трико, од женски пазар го купуваше или од некоја продавница.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 10:33:49   
mami2
Од ГТЦ, на втори кат, помеѓу Пирамида и Елит беше продавницата, голема за материјали, ама не ми текнува името.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 10:45:35   
topce
макпримат мислам беше и се префрлија во скопјанка ама ќе проверам и во трговски.
благодарам

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 11:07:43   
temjana
јас сеуште не сум си купила ништо специјално за трудници а искрено и не верувам дека ќе го направам тоа. Золва ми е покрупна и ми испрати милион работи од нејзе што мене ми се големи и вака на трудно ама баш ми е гајле, битно комотно ми еuser posted image Инаку речиси се ме собира и од старите алишта освен панталоните неможам горното копче да го закопчам ама не се познава со блуза одозгораuser posted image Со добри комбинации сеуште можеме да бидеме модерни и атрактивниuser posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Облека за трудници
23.4.2012 16:21:02   
meU87
Денес сум спасена во однос на оваа тема. Другарка ми , ми ги позајми нејзините труднички фармерки, а ми кажа и како да си ги стокмам старите, па мислам дека нема да има потреба да фрлам пари за се на се 2месеца. Само недела две од мај и октомври ќе ми бидат проблематични, другите месеци со фустанче ,нема да има проблем. user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Облека за трудници
6.11.2012 14:42:50   
ritatomic
Citam nekoi od vas gi prepravale starite farmerki i neznam kao ste gi prepravale , zarem ne se zdebelivte i vo delot na butinite, gzot.... Na mene starite farmerki mi se tocni epten i nema sansi samo da im dodadam triko koga nema sansi da gi oblecam vo delot na gzot i nozete gore vo butinite. Drugo prasanje mi e sto nosite zimno vreme odozgora, kakva jakna i dali ima po nasive butici jakni za trudnici. Pozdrav

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Облека за трудници
6.11.2012 16:30:38   
Hunny
Јас имав само стомак, друго се ми остана исто. Зимата си го носев капутот што го носев и пред да останам бремена. значи до 8-ми месец. Последниот месец се затопли , па си продолжив со мантил, струкиран како и капутот. Инаку во 8-ми месец си купив труднички фармерки и панталони, зошто другите почнаа да ме стегаат и не ми беше пријатно.

(Одговор на членот ritatomic)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Облека за трудници
6.11.2012 17:22:49   
Sandric
Dole vo Bunjakovec kaj KAM markt ima edna prodavnica za trudnici Eva mislam deka se vikase , ima mnogu ubavi rabota i mislam deka zenata od Amerika gi nosi, nesto rodnini ima tamu ili taka nesto pa i prakaat....

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Облека за трудници
6.11.2012 18:27:35   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Dole vo Bunjakovec kaj KAM markt ima edna prodavnica za trudnici Eva mislam deka se vikase , ima mnogu ubavi rabota i mislam deka zenata od Amerika gi nosi, nesto rodnini ima tamu ili taka nesto pa i prakaat....

Ехее Ева најубави работи има, Јас што си купив една туника и ролка лани ова време, сега си ги носам на хеланки и сите ме прашуваат од кај ми сеuser posted image
А за фармерките што си ги купив труднички многу сум среќна, затоа што таман ми се и сега пошто тие всушност се фармерки со сошиено парче ликра(што изгледа како боди)

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Облека за трудници
9.7.2013 15:05:25   
JovanaJ
Dali kaj nas po prodavnicive za trudnicka obleka se prodavaat "Bellaband", neznam kako bi se vikale na makedonski bidejki ne sretnav nikade. Toa e kako pojas, elasticen (ne medicinski) koj se nosi vrz pantaloni ili farmerki, i so negova pomos mozat da se nosat otkopcani. Mislam deka mnogu bi koristelo posebno vo prvite meseci. Vrz nego si nosis bluza ili bilo sto i ako malku se gleda doaga kako druga bluzicka odozdola. Ako uspeam da stavam ke stavam i slika, ama se nadevam deka ke me razberete na sto mislam.
Ama objasniv a moze ima i makedonsko ime/zbor za ova user posted image .

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Облека за трудници
9.7.2013 15:15:05   
vezilka RR
Нешто вакво?

user posted image

Јас не сум видела. Може има по тие поопремените.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Облека за трудници
9.7.2013 15:21:53   
JovanaJ
Da bas takvo! Mislam deka bi bilo prakticno ama jas ne sum videla do sega...fala ti Vezilka.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Облека за трудници
2.6.2014 18:02:23   
Dilina
Ајде дебелки мамички, пукајте кај има убави широки фустанчиња :D

Јас едвај чекам да се стопли па да изнакупувам од оние шаренките широчките фустани до земја, да може и после да се носат, не само за сега :)

А инаку немам труднички панталони само од инат дека не давам 1500-2000 за нешто што ќе го носам 3-4 месеца. Тренерчиња, хеланки, фармерки имам едни од теранова со ластик (сигурно биле 600д максимум) 2ра година ми се и ги убив сега од носење и сега...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Облека за трудници
3.6.2014 11:44:36   
sandriana RR
Баш во Рамстор Мол, во ГрупоФиори донеле такви летни фустани, и убави широки летни панталони, горе со ластик, што никогаш не излегуваат од мода. И Мана фешн имаат обично универзални ствари за ефтини пари, сепак се зависи од вкусот, нели user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Облека за трудници
3.6.2014 18:49:09   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Баш во Рамстор Мол, во ГрупоФиори донеле такви летни фустани, и убави широки летни панталони, горе со ластик, што никогаш не излегуваат од мода. И Мана фешн имаат обично универзални ствари за ефтини пари, сепак се зависи од вкусот, нели user posted imageuser posted image user posted image user posted image утре ќе истражувам по бутките :D

во мана стално си купувам ама фустани гледам на фб немаат сега нешто многу голем избор освен еден црно бел таков долг мн убав и секако дека го нема веќе :D

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Облека за трудници
3.6.2014 18:52:09   
Dilina
aaahh го има го има го имаааа ете уште утре си го зимам инаку ефтини се многу и со квалитет се добри user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Do koga?
Jana9

Do koga imase grcevi vaset_o bebe?

1 nedela (17%)

2 nedela (17%)

3 nedela (0%)

4 nedela (0%)

40 dena (67%)

nad 40 dena (0%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!