Облека за трудници (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Во очекување на дететоПорака


Палешка РР -> Облека за трудници (18.6.2009 7:48:21)

Ставајте слики,кажувајте што и како би требало да носат, што истовремено изгледа убаво но е и удобно...
Знаете ли некои вакви специјализирани продавници кај нас?

[image]http://www.littlerinch.com/wp-content/uploads/2007/10/shrug.Jpg[/image]

Еца -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:24:55)

Облеката во бременоста е многу важна работа затоа што во секој момент со секое движење телото мора да биде слободно не затегнато.Од искуство кажувам дека прво е најважна долната облека која исклучиво мора да биде од природен материјал и многу комотна ... Баш вчера си купив едно фустанче од Фемили,ќе можам да си го носам и по породувањето[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
mami -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:35:30)

јас имав само една блуза и едни труднички панталони купено, бидејќи во прво време носев само мои пошироки панталони и маички, а после фати лето па бев цело време во сукњи и фустани...а инаку кај нас специјализираните продавници се изгор скапи и се нервирам зошто за нешто што ке го носам неколку недели треба да платам повеќе од 1500 ден...а нешто интересно може да се најде и во обичните продавници
Палешка РР -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:45:48)

Сакам комотна и удобна облека, но не сакам да го кријам стомакот со оние бабски туники.
Има специјализирани бутици за трудници, од каде купувам панталони, а блузи може да се купат секаде.


Mammy -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:47:58)

Ајде добро утро и од мене..
Да си трудница летно време е супер..
Во последно време има многу убави шарени, памучни фустанчиња кои супер се и за трудници и за нормални [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]..
Еден од поефтините дуќани за облека за трудници е Артемнида во ГТЦ на трети кат..
За разлика од другите дуќани, е доста поефтин..
И мене најомилен, ама малку скап дуќан ми е ЛЕА во Буњаковец..
Така да баш се наоѓа и облека за на работа и за слободно време..
Јас досега купив 4 фустанчиња, ленени панталони за трудници, елегантни панталони за на рАбота, фармерки - класични и 3/4, маички, кошулки, гаќички и сл....[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Најголем проблем ми се обувките..Бидејќи отекувам и ми треба удобна обувка, си купив супер сандалки од Геокс..
Моите нозе го заслужуваат тоа...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Еца -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:49:16)

Па да јас имам три пара труднички пантолони и еден пар фармерки, а блузи баш си ноисам комотни и оние кои многу убаво ми го истакнуваат мешето[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:51:00)

колку гордо си се чувствував кога ке си облечев маички што ми го истакнуваа мешето...најмерак ми беше, си шеташ и сите те гледаат...ах..сакам пак...
Палешка РР -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:53:18)

Симпатичнооооооо.....

[image]http://img219.imageshack.us/img219/1651/img7603dt7.jpg[/image]
mami -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:55:01)

интересно..иако малку прекратко за мој вкус...
Палешка РР -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:55:12)

Еве уште неколку интересни модели


[image]http://shop.hm.com/media/products/675/MM675_0578_010R_65613.jpg[/image]     [image]http://shop.hm.com/media/products/675/MM675_0577_020R_66903.jpg[/image]    

[image]http://shop.hm.com/media/products/655/MM655_0898_115r_65189.jpg[/image]     [image]http://shop.hm.com/media/products/655/MM655_0902_105R_59405.jpg[/image]

[image]http://shop.hm.com/media/products/655/MM655_0905_026R_64935.jpg[/image]     [image]http://shop.hm.com/media/products/675/MM675_0574_070R_64927.jpg[/image]  


mami -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 8:59:57)
[image]http://www.funmum.com/images-db/product/977/product_standard/0q143u3w4k3y4921.jpg[/image]
mami -> RE: Облека за трудници (18.6.2009 9:03:20)

http://www.funmum.com/larger_image?image_url=/images-db/product/273/product_large/0p831k7s9z6a829q.jpg&height=675&width=450][/link] [image]http://www.funmum.com/images/loadingAnimation.gif[/image]
Еца -> RE: Облека за трудници (24.6.2009 22:17:16)

Преубави модели, мој стил на облекување дефинитивно [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
mis. -> RE: Облека за трудници (10.7.2009 23:25:32)

Добра трудничка гардероба по пристапни цени има во ГТЦ во сутерен до слаткарницата Шехерезада.
Палешка РР -> RE: Облека за трудници (2.8.2009 7:42:22)

Обожавам вакви фустанчиња, прекрасен избор за ова лето

[image]http://www.ellos.no/images/products/large/07160/07160-016ells_0966048.jpg[/image]
mother 29 -> RE: Облека за трудници (10.9.2009 13:40:33)

[image]http://ecx.images-amazon.com/images/I/41mUcBvtTQL._SX280_SH35_.jpg[/image][image]http://media.laredoute.fr/UK/Redoute/Product/picture/324160364_0001_PP_1.jpg[/image][image]http://www.cravematernity.co.uk/public/pictures/products/standard/drs200_l2.jpg[/image][image]http://www.cravematernity.co.uk/public/pictures/products/standard/DRS200_l1.jpg[/image]
penelopa -> RE: Облека за трудници (31.7.2010 14:38:56)

[image]http://www.popek.si/media/catalog/product/cache/1/image/375x500/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/D/S/DSC_0283.jpg[/image]

Vakvi si kupiv denes, ke gi utepam od nosenje [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
kikiki -> RE: Облека за трудници (31.7.2010 17:59:23)

Prekrasni se i jas sakam isti takvi :-)
Тања РР -> RE: Облека за трудници (31.7.2010 23:04:26)

Баш со два пара вакви и еден пар црни пантолони со истиот крој ја поминав цела бременост.
Добар избор Пенелопа[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
mama26 -> RE: Облека за трудници (31.7.2010 23:42:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

[image]http://www.popek.si/media/catalog/product/cache/1/image/375x500/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/D/S/DSC_0283.jpg[/image]

Vakvi si kupiv denes, ke gi utepam od nosenje [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

vakvi imav cela bremenost gi nosev seuste gi cuvam .super se
mama26 -> RE: Облека за трудници (31.7.2010 23:45:50)

[img]http://shop.hm.com/media/products/675/MM675_0577_020R_66903.jpg[/img]      i vakvi bluzicki
Natuska85 -> RE: Облека за трудници (13.10.2010 10:50:38)

Женски од кај да најдам вакви фармерки како на Пенелопа, додуша и тазе трудница сум не сум прошетала уште по продавниците ама  да си знам...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
И сакам уште да ве прашам, хулахопки кога носам дали да ги спуштам доле под стомачето или скроз нагоре да ги дигам,дали знаете како е попрепорачливо?
Палешка РР -> RE: Облека за трудници (13.10.2010 10:54:25)

Natushka85, има хулахопки за трудници, јас носев до 9-ти месец. Не се сеќавам на која фирма беа, но побарај, има во специјализираните продавници за хулахопки.
mami2 -> RE: Облека за трудници (13.10.2010 11:12:40)

Совет од Наташа Беквалац кој го прочитав и е логичен:
- одбираш твои стари, драги износени фармерки
- купуваш трико ткаено како круг (има во Матекс)
- одиш на шнајдер да ги преправи старите фармерки
Со 2000 - 2500 денари колку што се фармерките за бремени по породување си купуваш нови кои се носат подолго од четири месеци.

Фармерки за трудници има во ГТЦ подрум, Беверли Хилс, Буњаковец
Natuska85 -> RE: Облека за трудници (13.10.2010 11:26:32)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Natushka85, има хулахопки за трудници, јас носев до 9-ти месец. Не се сеќавам на која фирма беа, но побарај, има во специјализираните продавници за хулахопки.


Фала ти Палешка,стварно незнаев,ама затоа сте вие тука[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>