|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кондури за дете
6.4.2012 13:46:02   
lilicka
РР какви чевлички или патичиња ни препорачувате за проодување до сега паткавме со едни патичиња од Адидас специјанлни за бебушки слични такви неможам да најдам во Мк??
Гледав Најк ама некако ми се тврди за неа исто и Рибок некој совет???
Имаме 8,5 месециuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Кондури за дете
6.4.2012 14:19:11   
mami2
Јас за двете деца купував меки патичиња од Пума. Ги има до број 21-22 а се продаваат во нивните продавници и во продавниците на Пеко, околу 1600 денари

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Кондури за дете
6.4.2012 14:31:15   
Beatris
Постојат и од Најк меки патичиња, исто како Адидасот баш ме чуди што не си нашла. Ние имаме Адидас, Пума се исто супер, а и New Balance

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Кондури за дете
7.4.2012 16:43:53   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

РР какви чевлички или патичиња ни препорачувате за проодување до сега паткавме со едни патичиња од Адидас специјанлни за бебушки слични такви неможам да најдам во Мк??
Гледав Најк ама некако ми се тврди за неа исто и Рибок некој совет???
Имаме 8,5 месециuser posted image


Мислам дека Пума се најмеки. Јас ти ги препорачувам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Кондури за дете
7.4.2012 17:05:06   
vanessa30
Da mislam i jas deka puma se najmeki,ali odi kaj slata Boris Trajkovski, tamu ima dva dukani vo prizemjeto i mozes da najdes ubavi paticinja ako se outlet ima dosta izbor barem za decinja, za vozrasni nema bas nesto. Pred malku se vrativme od tamu.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Кондури за дете
7.4.2012 17:23:08   
Maca25
И во Пеко има Пума.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Кондури за дете
20.4.2012 10:13:13   
Bububebe
За user posted image зедов патичиња најк. Ама внатре немаат анатомска влошка,може да ги носи или за џабе фрлени пари user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Кондури за дете
20.4.2012 10:20:49   
JovanaJ
Nas ni rece ortoped deka nema potreba da se nosat anatomski vlsoki za dete, deka toa pernice od strana samo ke mu oteznuva koga ke odi i deteto ke nastojuva da ja krivi nogata i sansite da se pojavi deformitet ke bidat pogolemi.
Misalm deka nema vrska toa sto nemaat pernice duri i poubavo.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Кондури за дете
20.4.2012 10:26:48   
Bububebe
Фала Јована user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Кондури за дете
20.4.2012 10:32:33   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

РР какви чевлички или патичиња ни препорачувате за проодување до сега паткавме со едни патичиња од Адидас специјанлни за бебушки слични такви неможам да најдам во Мк??
Гледав Најк ама некако ми се тврди за неа исто и Рибок некој совет???
Имаме 8,5 месециuser posted image


Мислам дека Пума се најмеки. Јас ти ги препорачувам.


Има Адидас бебешки во Спорт М во Скопје. Ќерка ми износи два пара такви. Сега има скоро 1 годинка, и  купивме Најк, со нормален ѓон, потврди

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Кондури за дете
20.4.2012 23:05:05   
Џесика
Ние земавме патики пролетни од Bublegummers во Бата, многу се убави, црвени, модел како All star и многу се меки, еластични, лесни за носење... е сеа ќе видиме како ќе се покажат.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Кондури за дете
20.4.2012 23:19:05   
SkCura77
Ние добивме патичиња АДИДАС на подарок, демек биле од оние првите за проодување, специјални. Мене ми се чини како син ми да има ВИСОК РИС, не знам дали ќе ме разберете, делот помеѓу прстите и зглобот од ноџето како да му е повисок, како повисок свод. Ни јас ни ММ немаме такви нозе па не знам што кондурки да му земеме, зашто сум слушнала дека има некои специјални кондурки, баш ќе се распрашам. Се мислам да го прашам ортопедот, зашто сите ми викаат да го оставам босо или по чорапи додека проодува, а патичињата да ни бидат само за дотеровка. Дали некоја мајка има детенце со слично ноџе? Да се консултираме информативно

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Кондури за дете
21.4.2012 7:10:25   
kikicka
Прашај ја Ана Моли нејзин Ф има висок рис баш имаше пишувано од каде зимаат ,или прочитај поназад на постовите .ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Ние добивме патичиња АДИДАС на подарок, демек биле од оние првите за проодување, специјални. Мене ми се чини како син ми да има ВИСОК РИС, не знам дали ќе ме разберете, делот помеѓу прстите и зглобот од ноџето како да му е повисок, како повисок свод. Ни јас ни ММ немаме такви нозе па не знам што кондурки да му земеме, зашто сум слушнала дека има некои специјални кондурки, баш ќе се распрашам. Се мислам да го прашам ортопедот, зашто сите ми викаат да го оставам босо или по чорапи додека проодува, а патичињата да ни бидат само за дотеровка. Дали некоја мајка има детенце со слично ноџе? Да се консултираме информативно_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Кондури за дете
21.4.2012 9:08:47   
arh_diz
Sin mi ima visok ris samo super fit dosega mu kupuvam , mada i adidas patiki imame probano sto se na lepenka moze da gi oblece.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Кондури за дете
26.4.2012 21:27:49   
Annet
nie denes kupivme cevlinja za I eve vakvi mnogu se ubavi anatomski se br 20.user posted image cinea 1200 denari makedonsko proizvodstvo se;-)se nadevam ke gi iznosi

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 7:39:06   
kikicka
Ке ги износи секако,честита мнг се убави. Ние првите најмногу ги износивме вакви само затворени скроз.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 8:45:15   
dostickage
Jas mu kupiv Nike na sin mi. Super bea na oko ama nekako sto znam kako tesni da mu bеa i mu kupivme posle Adidas. Tie ne mu se tesni sega za sega. 

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 27.4.2012 8:54:56 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 8:51:50   
kikicka
Достичка а сте пробале да ги извадете влошките од најк патичињата? Ние така кога и земавме најк некако ја стегаа ,па ја извадовме и добри и беа.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 8:58:20   
Felly RR
Ние имаме патичиња, па сега купивме вакви, сандалчиња.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 8:58:25   
Annet
fala poubavi da si kupite ama sega odkoga prespav se mislam dali 21 br da zemam ovie 20 se? lelee znaci neodlucna sum epten ,ima lufta 1 cm??????????????????bre dolga noga so ima i visok ris ima........mm ke me utepa a da zemam ja 21 ke si gi nosi poise??? ihihh user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:02:20   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Достичка а сте пробале да ги извадете влошките од најк патичињата? Ние така кога и земавме најк некако ја стегаа ,па ја извадовме и добри и беа.


alal da ti e , ic ne mi tekna . kje ja izvadam popladne.

tenks user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:03:07   
Felly RR
Anet, кога мериш за должина, гледај со ножето згазнато на подот да и биде и да има еден прст слободно. А не со кренато ноже, зошто така ќе ги свитка прстињата и ќе ти покаже повеќе место дека има. Ако така има еден прст, тогаш таман и се, да не и бидат па ептен големи, зошто сега почнува да патка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:15:12   
kikicka
user posted image да да,јас баш на чорапчињата забележав ,цела нога и беше смачкана,после тоа ништо. Ова финта од мм,он ме научи user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Достичка а сте пробале да ги извадете влошките од најк патичињата? Ние така кога и земавме најк некако ја стегаа ,па ја извадовме и добри и беа.


alal da ti e , ic ne mi tekna . kje ja izvadam popladne.

tenks user posted image_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:28:32   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Anet, кога мериш за должина, гледај со ножето згазнато на подот да и биде и да има еден прст слободно. А не со кренато ноже, зошто така ќе ги свитка прстињата и ќе ти покаже повеќе место дека има. Ако така има еден прст, тогаш таман и се, да не и бидат па ептен големи, зошто сега почнува да патка.

Da. Jas napraviv vakva greska lani, mu merev so krenata noga i ispadaa patikite tesni/mali. Kolku mi bese krivo, ke puknev kolku glupavo postapiv! Baska i nemase drug broj pa ostanaa taka skoro neiznoseni....

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:33:30   
kikicka
Јас прво така ,проверувам,па ја застанувам ,мерам и после и јатуркам малку ногата зада видам до каде ке отиде.ако има еден прст луфта зимам.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?