|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:47:00   
arh_diz
Jas prvo ja vadam vloskata i mu ja meram so nogata , ako odgovara mu gi probuvam m da ne go macam obleci sobleci

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 9:52:16   
Beatris
Е да, и тоа е практично, ама не се вадат влошките на сите кондурчиња, некои се залепени

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Кондури за дете
27.4.2012 10:16:54   
Natuska85
Ние последно земавме на рибок и баш така излегоа згодни, се вади влошката и има како нога исцртана до каде смее да оди ножето.Над горната линија кога веќе ќе биде ноџето значи мали се.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Кондури за дете
30.4.2012 8:22:56   
Felly RR
Постовите за ортопедски чевли се префрлени во соодветната тема. КЛИК

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Кондури за дете
30.4.2012 18:42:59   
penelopa
Едно прашање- какви кондурчиња- сандали препорачувате за на лето и посебно за на плажа?
Има некој нешто вакво купено user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Кондури за дете
10.5.2012 18:22:47   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Ve molam da mi kazete kakvi konduri  da kupam za bebco -9 meseci skoro, saka da patka.
Jas mislam deka e mal za odenje ama aj.
E sega neznam kakvi konduri da kupam, a me  faka misla i deka se stopluva ke mu se svari nodzetouser posted image

Lele kolku prasanjauser posted image ....znaci ako imate iskustvo  kazete kade da kupam.
Fala.
ИЗВОРНА ПОРАКА: jagodica


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Ve molam da mi kazete kakvi konduri  da kupam za bebco -9 meseci skoro, saka da patka.
Jas mislam deka e mal za odenje ama aj.
E sega neznam kakvi konduri da kupam, a me  faka misla i deka se stopluva ke mu se svari nodzetouser posted image

Lele kolku prasanjauser posted image ....znaci ako imate iskustvo  kazete kade da kupam.
Fala.i nie sme devet i pol meseci i i imam zemeno ubaj cevlicki zatvoreni se br 20 malku ni se golemi ama ne gi nosime stalno samo za izlegvanje a i da i gi oblecam gi soblekva i bosa odi ako patka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Ve molam da mi kazete kakvi konduri  da kupam za bebco -9 meseci skoro, saka da patka.
Jas mislam deka e mal za odenje ama aj.
E sega neznam kakvi konduri da kupam, a me  faka misla i deka se stopluva ke mu se svari nodzetouser posted image

Lele kolku prasanjauser posted image ....znaci ako imate iskustvo  kazete kade da kupam.
Fala.Најдобро е меки патичиња, што можат целосно да се виткаат. Скоро сите познати марки на спортска опрема прозведуваат такви патичиња, сигурна сум дека ќе најдеш - види и во аутлетот во Борис Трајковски, таму може да најдеш по пониски цени.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 10.5.2012 18:23:16 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Кондури за дете
11.5.2012 9:37:05   
Beatris
Или меки патичиња, а уште подобро никакви! Патичињата за надвор, дома по чорапки со гумички одоздола да не се лизга. Најдобро е да биде босо колку што може повеќе

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Кондури за дете
11.5.2012 23:19:42   
stela
Daj stvarno kazete kade da se najdat ubavi letni obuvki, sandalki i kakvi im kupuvate za vo gradinka za letno vreme?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Кондури за дете
11.5.2012 23:35:48   
Beatris
Има убави во Кико, Цицибан во Пеко, гледам сега и Фродо имаат некои нови... треба да се разгледа

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Кондури за дете
12.5.2012 12:59:32   
penelopa
Ние за лето на user posted image му земавме Geox сандали отворени со две лепенки.
Такви земавме зошто првите чевли кои ги носи од проодување беа иста марка и сум приметила тие му се најудобни- дома имам уште 2-3 пара чевли од друга марка ама со нив ко да незнае да оди - се сопнува итд. Планирам да му земам уште едни сандали замо да се затворени од напред а од страна отворени - убави имаат Примиџи, Педипет, Суперфит само треба на лице место да проба кои навеќе ќе му лежат.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Кондури за дете
13.5.2012 12:08:43   
Snowhite RR
Ние купивме од Пеко, цицибан, сандаличина отворени, меки, демек тие да бидат само за во градинка, таму да ги оставаме во шкафчето, ама тој не сака да ги слечи, уште за спиење што не ги носи. Па така секој ден си ги враќаме дома, па навечер јас ги чистам за следниот ден. Сега планирам уште едни да му земам, по можност исти, или слични едните за дома, другите за во градинка

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Кондури за дете
19.7.2012 12:19:52   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Можеби местото на моето прашање не е за оваа тема, ама не знаев каде да прашам. Бендисав едни патичиња бебешки за моево шмизле, ама не знам каде ги има. Ги видов во каталог на Локо Кроко но немаат бела боја во помали броеви, само над 22. Станува збор за овој модел на кондурче
user posted image
а имам видено и други дечиња со овој модел така да сум сигурна дека ги има и на други места. Ако сте ги виделе или имате купено вакви, ве молам посочете ми каде да си купам и јас. :$_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Кондури за дете
1.8.2012 12:01:26   
elenak
Вчера ги купивме првите вистински патичиња на user posted image и цел ден не можем да им се изнагледамuser posted image Мали сме уште за паткање ама есенва сигурно ќе ни користат.


< Поракaта ја уредил elenak -- 1.8.2012 12:03:18 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Кондури за дете
8.8.2012 11:45:36   
amateuress
само да ви пишам една идеја за чевлички за дете во лето - опинчиња.
јас му купив пред 2 недели - помеки - здравје, ептен лесно се виткаат, а кожата е прекрасна, плус само 300 ден се :)
бебево ги изнаноси, ептен е мерак за нив, ќефови.

а и нека се знае дека е македонче, етно стил фураме user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Кондури за дете
30.8.2012 12:04:16   
penelopa
Мамички има ли некој користено чизмички за дожд- јас денес му земав на син ми зелени со жаба. Кај нас полека доаѓа есента и дождовитеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Кондури за дете
16.9.2012 20:43:17   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Незнам дали има ваква тема, ако не слободно префрелете ме..Керка ми има 11 месеци и веке почнува сама да прави чекорчиња, се движи по мебелот а да не спомнувам колку сака да стои и да ја паткаме.. user posted image Прашањето ми е ,какви обувки (кондурчиња,патичиња и сл.) се најпогодни за првите чекори..? Ортопедот ме посоветува да и купам од било која поасална марка патичиња, гумирани доле, а меки во изработката.Со какво искуство сте вие..? Какви да и купам..?_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Кондури за дете
17.9.2012 0:12:35   
kikicka
Ние лани имавме и цело време ногата и испаѓаше од чизмата.
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Мамички има ли некој користено чизмички за дожд- јас денес му земав на син ми зелени со жаба. Кај нас полека доаѓа есента и дождовитеuser posted image_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Кондури за дете
17.9.2012 0:13:37   
kikicka
user posted image user posted image
Јас до сеганемам сретнато опинци,ама сакам баш интересни ми се.Од каде ги земавте?
ИЗВОРНА ПОРАКА: amateuress

само да ви пишам една идеја за чевлички за дете во лето - опинчиња.
јас му купив пред 2 недели - помеки - здравје, ептен лесно се виткаат, а кожата е прекрасна, плус само 300 ден се :)
бебево ги изнаноси, ептен е мерак за нив, ќефови.

а и нека се знае дека е македонче, етно стил фураме user posted image_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Кондури за дете
17.9.2012 8:17:46   
Gardenia
kikicke опинчиња имаш во стара чаршија ќе прошеташ извадени им се надвор

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Кондури за дете
7.11.2012 9:58:21   
hrabra
mamicki ajde malku pomos kade moze da najdam evtini cizmiski za devojce od 1,5 najverojatno br 23,24...vo okolijaqta na aerodrom i lisice? gledam cenive vo biser epten visoki ...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Кондури за дете
7.11.2012 11:44:58   
Luci
Храбра позади Бисер, кај вовчето, до слаткарата имаш дуќан за кондури и облека. Јас на М. од таму му земав патичиња за во градинка пред неколку месеци и не ги платив скапо, околу 400 денари мислам дека беа. Така да намини, сигурно ќе најдеш убави , квалитетни и ефтини

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Кондури за дете
7.11.2012 13:10:03   
anaana
od koja vozrast kupuvate anatomski kondurcinja? nie imame skoro 8 meseci ama gledame denovive deka se isprava sama.. ke se fati na naslonot od kaucot i ke se ispravi. sega doma sedi ili vo onie meki sto se kako pupinja, so krzno vnatre ili po corapcinja. ama zaradi ova sto se isprava dali da kupam nekoj anatomski? da ne e premnogu rano? jas i kupiv od merak froddo 17ka brojce onaka bidejki mi bea ubavi ama sega i se mail ke si gi cuvame novi za spomen :)))
nekoj sovet?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Кондури за дете
7.11.2012 13:36:21   
Annet
anaana mislam rano ti e da kupuvas,bidejki nadvor nema da seta zimava....ke treba cizmi da kupuvas....neznam,jas se zafrknav taka zemav 21br za proletta ista vozrast bese kako tvoeto,eve stojat,podobro da si pominete so toplincinja zimava ili nekoi pomeki paticinja.pa za prolet taman ke bidete za setanje,za trcanje,znaci za 4 meseci taman ke si kupite ubavi pa i poskapi..neznam jas taka mislam
a jas ti gi preporacuvam DSM Ortopedika)

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Кондури за дете
7.11.2012 13:50:56   
Beatris
анаана не почнувај уште од сега да фрлаш пари, затоа што кондурчиња апсулутно не ви се потребни. Најубава обувка е никаква! Откако ќе прооди (значи да си оди убаво и стабилно детето) ќе и земеш анатомски кондурчиња и тоа само за надвор. Изборот е огромен - Цицибан, Фродо, Кеги...итн.

Сега за сега, само патичиња со мек ѓон. За некој месец ќе се утепаш пари давајќи за обувки, така да не брзај уште од сега

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Кондури за дете
7.11.2012 13:56:05   
anaana
mene mi e strav da ne i se iskrivi nodzeto vo ovie mekive. bidejki ona potprena na naslonot od kaucot stoi... ovie krzneni sto gi imame i se ubavi i topli ama da ne napravam belja zatoa mi e strav

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?