|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
7.5.2011 18:57:41   
Popce
Dr. Маја е супер, мене и на двете деца ми е матична (син ми 3,5 год. и керка ми 2 месеци). Плус е мајка на мали деца така да  има и сопствено искуство а е 100% школо на Смоковска. СИн ми многу ја сака што е исто така важно децата да ја прифатат докторката. Ако има потреба ја консултира и Смоковска, така да еве од мене само позитивно искуство!

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Педијатар
7.5.2011 19:08:01   
ikki
Ние ја носиме Андреја кај др.Иван Соколовски и многу сум задоволна од него. 

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Педијатар
7.5.2011 19:46:21   
Sarah
Popce te molam kazi mi dali Maja isto taka kako Smokovska ne brza na antibiotici ili ...? I ova ako znaes, da receme gi nosam decava kaj Smokovska a Maja mi e maticna ke ima li nekoj problem od strana na Maja i obratno da receme koa nema da bidam pri pari i gi odnesam kaj Maja a Smokovska ne vidi pravat li nekoj problem? Znaes, jas nekako sakam da imam dobra maticna ama sepak ne sakam da se otkazam od Smokovska barem ne sea, od koja sum mnogu zadovolna a ne znam kolku lutav dodeka da najdam dobar i iskusen lekar. Moze malce sum problematicna ama ako znaes kazi mi i fala ti na odgovorot, drugo e koga vaka znaes od iskustvo na drug. POzdrav do tebe

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Педијатар
7.5.2011 20:21:09   
oliva
aj ako mozete nekoj da mi dade broj od smokovska i kade raboti

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Педијатар
8.5.2011 8:51:38   
Sarah
Oliva ona ima ordinacija vo aerodrom blizu kaj palma slatkarnicata (otprilika cisto orientaciono ti kazuvam). Brojot e 2468 141. Ako ne trebal da go pisam brisete me pa ke ti pustam vo PP.

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Педијатар
8.5.2011 9:52:08   
oliva
fala sarahuser posted image

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Педијатар
9.5.2011 14:13:02   
Popce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Popce te molam kazi mi dali Maja isto taka kako Smokovska ne brza na antibiotici ili ...? I ova ako znaes, da receme gi nosam decava kaj Smokovska a Maja mi e maticna ke ima li nekoj problem od strana na Maja i obratno da receme koa nema da bidam pri pari i gi odnesam kaj Maja a Smokovska ne vidi pravat li nekoj problem? Znaes, jas nekako sakam da imam dobra maticna ama sepak ne sakam da se otkazam od Smokovska barem ne sea, od koja sum mnogu zadovolna a ne znam kolku lutav dodeka da najdam dobar i iskusen lekar. Moze malce sum problematicna ama ako znaes kazi mi i fala ti na odgovorot, drugo e koga vaka znaes od iskustvo na drug. POzdrav do tebe


Tokmu toj e nasiot model. Ne sum primetila deka Dr. Maja se luti. A za antibiotici ne se zaletuva voopsto.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Педијатар
9.5.2011 15:13:41   
blue_blue
Смоковска е во пензија, така што нема работно време. Доаѓа во ординација на закажани термини и тоа само од сабајле. И кога работеше раб време и беше од 8 до 14 и секоја прва сабота исто од 8 до 14. На телефон не се јавува никогаш после тоа време (освен ако не си и не знам што). Не може да ти биде матичен доктор пошто не работи со плави картони. Секој преглед е 600 денари, наплаќа дури и потврда за во градинка за здраво дете 100 денари. Контрола е 200 денари. Инаку секоја чест на нејзините квалитети како доктор, ретко се наоѓа во градов некој стручен и способен како неа. Таа Маја што работи во нејзината ординација мене воопшто не ми се свиѓа, не е пдеидјатар, два пати бевме кај неа - ни еден од тие два пати не знаеше што и е на ќерка ми - едниот пат ми рече за окото дека има инфекција и ми даде антибиотски капки, а кога не и поминуваше по 5 дена ја однесов на очен лекар и тој ми рече дека нема никаква инфекција џабе и ставам капки, тоа и е од некој механички удар/притисок на окото, само што ја виде од врата ми го кажа ова, пред и да ја прегледа, а и кога ја прегледа тоа испадна. Ако некој сака тел од Смоковска го има во порака погоре, не е избришан, ако го испришат во меѓувреме, пишете ПП, ќе ви го испратам. Инаку јас ги префрлив моите деца кај Др Радица Маџоска и многу сум задоволна. Работи во две смени во поликлиника Ѓорче Петров, со плави картони. Исти тип како Смоковска е, не дава антибиотици, се знае, ептен има искуство и супер е со децата. Многу е подостапна и се јавува на тел.

ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Dali mopze nekoj da mi prati na PP broj od Dr. Smokovska i da mi kazete rabotno vreme? Kolku sto razbrav ne rabotela so kartoni, ili?

I jas sakam da go nosam kaj nea.....sega seuste go nosam kaj Drasko vo Sistina no sekako mora da ima maticen lekar....i jas sakam broj na PP

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Педијатар
9.5.2011 17:23:45   
oliva
i jas sakam da go prefrlam detevo kaj radica,no mi kazaa deka kaj nea imalo mnogu guzva i trebalo mnogu da se ceka pa sega neznam sto da pravam,po se izgleda ke go nosime kaj radica,inaku sakav smokovska da go pregleda ane maja koja ne e pedijatar

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Педијатар
9.5.2011 17:29:32   
oliva
i dali nekoj gi nosi decata vo neuromedika i kako ste zadovolni od pedijatrite sto rabotat tamu

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Педијатар
10.5.2011 14:40:02   
blue_blue
Олива,

Точно е дека кај Радица има гужва, но без разлика на тоа она на секое дете му посветува должно внимание. И кај Смоковска има гужва, не толку ама има...Е сега има финти user posted image  Во среда околу после 18:30 не знам зошто ама нема никој. Прва смена не знам многу како е дека не идам, ама втора смена ако дојдеш околу 19:15 - 19:20 исто така нема да чекаш, зошто веќе нема да има никој. Кај Радица работи и една млада докторка-Данче која е исто многу ОК, па ако ти се брза а не е нешто страшнп Данче ќе ве прегледа, ако нешто не е сигурна ќе ја викне Радица.

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Педијатар
10.5.2011 15:17:29   
mamadeja
Jas go nosam moeto dete vi Neuromedika kaj d-r Nabil. Ima guzva ama si zakazuvas jas sum mnogu zadovolna.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Педијатар
10.5.2011 16:57:53   
oliva
fala blue -blue,definitivno odime kaj radica,inaku deneska go odnesov kaj smokovska i sum  mnogu zadovolna,ama moram da imam maticen za upati i bolovanja

(Одговор на членот mamadeja)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Педијатар
21.6.2011 15:33:36   
miana
Jas ja nosam malata kaj Dr.Radmila Stojanovik Fenomenalna doktorka samo edinsvteno nesto sto me nervira e uzasnata guzva kaj nea. I ne prima novi pacienti bidejki limitot i e nadminat...Prima samo so vrski...Za nadminat broj na pacienti fondot im plaka pomalce pari po pacient,mislam po 12 denari a kako se zgolemuva brojpt i po pomalce pa zatoa izbegavaat za da ne rabotat za dzabe..Ginekolozive i zabarive nemaat gajle,nadminuvaat bidejki i vi naplakaat za uslugata ( im se isplati ) a pedijatrite ne naplakaat i zatoa rabotat za dzabe...Poz

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Педијатар
23.6.2011 11:35:34   
dostickage
kade raboti taa Radmila Stojanovic?Vo Cento da ne e?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Педијатар
23.6.2011 11:48:22   
miana
da da .... vo cento e

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Педијатар
23.6.2011 11:57:23   
vida
i jas go nosam sin mi kas Radmila i sum prezadovolna samo sto i mene me nervira guzvata.I vistina ne prima novi pacienti sin mi g primi samo zaradi imeto Danilo user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Педијатар
23.6.2011 13:24:49   
miana
Nie so vrski preku patronaznata inace - jok :) Eve sega se mislam dalipak da ja nosam malava...Imase visoka T cetiri dena,pravevme ispituvanja,ne bese grloto , nekoj virus.Sega nema T ama pocna da iskasluva slaem..Neznam dali da ja nosam ili da ja ostavam da si go iskasla?

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Педијатар
24.7.2011 23:51:12   
mila 3
jas podolemoto dete go nosam kaj Lazevska ama ic ne sum zadovolna, tocno deka ne dava odma antibiotik ama nikakvi ispituvanja ne pravi, za krvna slika sto e najosnovmo treba jas da i napomenam ako ne nisto.i ednaska go nosam maloto so tempertura okolu 39 i mi vika ili virus ili bakterija user posted image epa treto user posted image
a pak taa sto i e zamena katastrofa, na sestrata i vika "birajte pacienti:, tuka pred nas. kako da sum otisla da ja vidam kako e user posted image mi zovre!
drugoto detence pocnav da go nosam kaj Radica Madzovska, i sum prezadovolna, a mladata doktorka sto e kaj nejze e zlato tolku ubavo objasnuva da ti e merak da ja slusas i obrnuva vnimanie na sekoe detence. inaku ima stvarno guzva user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Педијатар
25.7.2011 12:10:18   
Maca25
Јас ја носам ќерка ми кај Лазеска и сум задоволна од неа. точно знае што и давала претходно на ќерка ми, без да погледне во картон. Точно е тоа дека не дава антобиотици одма, а и крвна слика не и прави на секое течење на нос и кашлање. Ние во 2010 и почеток на 2011 бевме дури 2 пати месечно кај неа. Ќерка ми крева одма висока Т и таа не советуваше да пробаме прво природно да ја спуштаме, па ако видиме дека продолжува да се качува е тек тогаш парацетамол.
Кај неа има навистина многу гужва, ама докторката е супер и на секого топло му ја препорачувам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Педијатар
29.7.2011 13:42:24   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: majmunce

Вака,мамички јас сум од Прилеп и матична докторка на моето бебе е д-р Лилјана Мрческа на уред. Докторката е фина и сестрата исто но не сум задоволна од начинот на кој треба да ги објасни фазите на развојот на бебето во кој месец што му се развива најмногу, за добар развој со треба да му се даде за дохрана овој месец ниту да се испита крвта да се измери главцето како со имам читано во книга кои се обврските на матичниот доктор при секој преглед дали добро напредува, само го мери во килажа и тоа на мое баранје инаку ниту должина му мери и последен пат кога беше настинат му препиша алмацин сирупце за кашлица и настин и носето му течеше
јас дома му давав алмацни веке една недела и ништо. И потоа му дадов еффереглан она со му го препиша сирупче кога беше на вакцина за болки и температура и му помина за ден и пол.
Сакам подетално да објаснува на пр. во 5 месец треба да внесувас ова и ова во 7 месец тоа . Ако се обидам да ја прасам таа вели вие сте мајки треба да знајте како нема јас да ти кажувам со да му купуваш и на доктор се иди ако се има потреба и се нешто е зафатена за две минути прај преглед .......аха ќе го наслуша и толку.
Дали васите матични докторки ви обајсуваат или јас премногу барам???????? или малку да и `ржнам


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Zdravo
Kerkami ja nosam na pedijatar od bebe :) Kaj dr.Radmila vo Skopje vo cento...Se rodi mnogu malecka 2650kg a izlegovme 2510kg...Ja nosev sekoj mesec na pregled i se sto me interesirase ja prasuvav doktorkata i nikogas se nema sluceno da ne mi kaze...
Sekkoj mesec sama mi kazuvase sto treba i sto smee a sto ne treba i sto ne smee.Za nesto sto mene me interesira dali smee ( na primer za smoki-okolu 7 mesec) me sovetuvala..
Od nea sum prezadovolna,edistveno sto ne mi se dopaga e ogromnata guzva kaj nea....



ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Jas odev kaj Kartalova, sega e vo penzija. Me sovetuvase (bez da ja prasam) sto da mu davam na bebeto sekoj mesec, redovno ispituvanje na krv kako i dolzina i kilaza. Ne gledase dali nekoj ceka, tuku prvo tebe ke te istintri ubavo pa posle ke prodolzi so drug


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: majmunce

Вака,мамички јас сум од Прилеп и матична докторка на моето бебе е д-р Лилјана Мрческа на уред. Докторката е фина и сестрата исто но не сум задоволна од начинот на кој треба да ги објасни фазите на развојот на бебето во кој месец што му се развива најмногу, за добар развој со треба да му се даде за дохрана овој месец ниту да се испита крвта да се измери главцето како со имам читано во книга кои се обврските на матичниот доктор при секој преглед дали добро напредува, само го мери во килажа и тоа на мое баранје инаку ниту должина му мери и последен пат кога беше настинат му препиша алмацин сирупце за кашлица и настин и носето му течеше
јас дома му давав алмацни веке една недела и ништо. И потоа му дадов еффереглан она со му го препиша сирупче кога беше на вакцина за болки и температура и му помина за ден и пол.
Сакам подетално да објаснува на пр. во 5 месец треба да внесувас ова и ова во 7 месец тоа . Ако се обидам да ја прасам таа вели вие сте мајки треба да знајте како нема јас да ти кажувам со да му купуваш и на доктор се иди ако се има потреба и се нешто е зафатена за две минути прај преглед .......аха ќе го наслуша и толку.
Дали васите матични докторки ви обајсуваат или јас премногу барам???????? или малку да и `ржнам



Матичната на Миа Др.Ирена Москова објаснува се, буквално ти дроби како да го гледаш детето. Ако не си задоволна премести се мајмунче.
Инаку Др. Мрческа му е сеуште матична на Марио и комшивка ми е. Многу ја почитувам и добра докторка е, но Миа ја запишав кај Москова.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas licno na pocetokot bev mnogu zadovolna od mojot doktor,ama ima premnogu guzva i mnogu se nabrzina pregledite vo posledno vreme.
na sekoj mu treba vnimanie,posebno na bremenite so prvo dete,se sakam da prasam,nema vreme......
inaku dobar e covekot ama ne odam za na kafe tuku da mi objasni po nesto sto ne razbiram....

i taka ...
mnogu se ceka iako imas zakazano,velguvaat preku red,butkaaat ah lele ovoj nas mentalitet,ama toa e vo mojot grad ima samo 2ca privtni ginekolozi,i kaj poprvo. sepak mozat da si napravat nekoj red ..........
ete toa samo mi preci,sto nema dovolno vnimanie da posveti za sekoj.....


ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817 RR

на почетокот многу но откако му ја утна дијагнозата за сипаниците односно му даде антибиотик и му ги стопирасе една нелеа па откако престанавме да го пиеме антибиотикот послем неколку дена сами излего а икога отидов ми вика сигурно му иле сипаници и првиот пат но се стопирале со антибиотикот но што да правам само една е педијатар во тој дел од скопје а до центар да го носам ми е далеку



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Педијатар
29.7.2011 13:48:54   
Felly RR
И јас ја носам Матеа кај Д-р Москова, и многу сум задоволна. Баш како што пишала Палешка, се објаснува детално, дури и да не ја прашаш сама објаснува.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Педијатар
29.7.2011 13:52:15   
Martins mom
Презадоволна сум од мојата матична, а + и тука ми е во комшии и во било кое време ми стои на располагање-др.Весна Темелковска, ептен е млада ама полна со знаење и има одличен пристапuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Педијатар
30.7.2011 23:29:26   
majmunce
фели а дали ке мозам да ја променам матицнава дали знаес несто да не треба да помини некој период или мозе кога сакаш да се смени. Значи на матеј му е од кога се роди ама сакам да ја сменам. дали ке ми дад одјава???????????

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Педијатар
31.7.2011 9:43:17   
Felly RR
Не сум сигурна. Мислам дека треба да помине одреден период, па после да ја смениш, ама колкав период - не знам. Ајде ако има некој поинформиран нека пише.

еве што најдов:
„Избраниот лекар може да се промени во случај на:
1. престанок на работа на избраниот лекар;
2. промена на местото на живеење односно на работа на избраниот лекар или на осигуреното лице;
3. во други случаи по барање на осигуреното лице, односно лекарот.
ЧЛЕН 20
Промената на избраниот лекар се врши со пополнување на нов образец ИЛ - 1 како изјава за избор на лекар.
При промена на избраниот лекар, здравствениот картон се пренесува кај новоизбраниот лекар.
Одјавата и новата изјава за избор на лекар од став 1 на овој член новоизбраниот лекар ги доставува до подрачната служба на Фондот.“

Не пишува ништо , после одереден период.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?