|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
26.12.2012 11:27:07   
miana
Broj za kontakt i kade se naoga plis :)

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Педијатар
26.12.2012 11:30:41   
Malecka23
ti prativ pp

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Педијатар
26.12.2012 14:17:12   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Broj za kontakt i kade se naoga plis :)


Чисто за инфо...тука е уште 2 дена, после ќе патува. мене А почна нешто да ми кашла, па се мислам да и го однесам утре. фул е нема место за овие 2 дена ама ја се мислам да и појдам..

а бре мианке од кога ти зборев ја за наша Нада user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Педијатар
9.1.2013 12:45:07   
Natasa981
Majkicki zdravo ,sakam da ja smenam maticnata pedijatarka na detevo pa mi treba sovet za nekoj normalen doktor, kakvi se vasite iskustva..Konkretno, detevo 5 dena mi izgore od tempertura ,ja odnesovme kaj maticnata i ni rece aa nisto ne i e, zabi i rastele..So 39,6 T ne rastat zabi i toa 5-6 dena po red..Seuste davame brufeni i eferalgani se otru detevo, strav mi e na svoja raka antibiotik da davam ,sakam bris da i zemat ama kako da go izvedam toa, nemozam da otsustvuvam od rabota..Sreka bea praznici pa ne bev na rabota,ama ete i denes ista pesna, malku e poarna, ama krvnata slika i e katastrofa, teska anemija..Kako i da e, maticnata ne mi dade ni 3 dena boleduvanje!!Kako da izleguvam od rabota, nemam denovi od odmor, pa za da pravam ispituvanja koj ke me pusta od rabota 3-4 saati da me nema od visenje po kliniki..??!Normalno li e ova do kade se svede naseto zdravstvo?? Pa zar mora da bide detevo skraja da e tezok slucaj pa samo za na specijalist da se praka i taka da se dobiva boleduvanje??Pa bar sedum dena ima pravo da mi dade bez specijalisti i trista cuda! razbiram jas zloupotrebi na boleduvanjata ama ne e valjda deka samo so teska klinicka slika davaat boleduvanje??! Izivinete ocajna sum, nemozam da se smiram

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Педијатар
9.1.2013 14:39:33   
Pepelaska *
Наташа, прво ви посакувам да оздравите побрзо.А тоа за боледување сите така прават сега , катастрофа е.
МИслам дека можеш да појдеш кај друга докторка на преглед и да не си пациент.Не сум од Ск ама се надевам мамичките од Ск ќе ти препорачаат некој добар доктор.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Педијатар
9.1.2013 14:50:35   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Majkicki zdravo ,sakam da ja smenam maticnata pedijatarka na detevo pa mi treba sovet za nekoj normalen doktor, kakvi se vasite iskustva..Konkretno, detevo 5 dena mi izgore od tempertura ,ja odnesovme kaj maticnata i ni rece aa nisto ne i e, zabi i rastele..So 39,6 T ne rastat zabi i toa 5-6 dena po red..Seuste davame brufeni i eferalgani se otru detevo, strav mi e na svoja raka antibiotik da davam ,sakam bris da i zemat ama kako da go izvedam toa, nemozam da otsustvuvam od rabota..Sreka bea praznici pa ne bev na rabota,ama ete i denes ista pesna, malku e poarna, ama krvnata slika i e katastrofa, teska anemija..Kako i da e, maticnata ne mi dade ni 3 dena boleduvanje!!Kako da izleguvam od rabota, nemam denovi od odmor, pa za da pravam ispituvanja koj ke me pusta od rabota 3-4 saati da me nema od visenje po kliniki..??!Normalno li e ova do kade se svede naseto zdravstvo?? Pa zar mora da bide detevo skraja da e tezok slucaj pa samo za na specijalist da se praka i taka da se dobiva boleduvanje??Pa bar sedum dena ima pravo da mi dade bez specijalisti i trista cuda! razbiram jas zloupotrebi na boleduvanjata ama ne e valjda deka samo so teska klinicka slika davaat boleduvanje??! Izivinete ocajna sum, nemozam da se smiram


Нате, појди кај Набил во неуромедика или кај Нада кај ред кафе...ако треба повеќе инфо барај ме.

поздрав до Л и побрзо да оздравете

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Педијатар
9.1.2013 14:51:42   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Majkicki zdravo ,sakam da ja smenam maticnata pedijatarka na detevo pa mi treba sovet za nekoj normalen doktor, kakvi se vasite iskustva..Konkretno, detevo 5 dena mi izgore od tempertura ,ja odnesovme kaj maticnata i ni rece aa nisto ne i e, zabi i rastele..So 39,6 T ne rastat zabi i toa 5-6 dena po red..Seuste davame brufeni i eferalgani se otru detevo, strav mi e na svoja raka antibiotik da davam ,sakam bris da i zemat ama kako da go izvedam toa, nemozam da otsustvuvam od rabota..Sreka bea praznici pa ne bev na rabota,ama ete i denes ista pesna, malku e poarna, ama krvnata slika i e katastrofa, teska anemija..Kako i da e, maticnata ne mi dade ni 3 dena boleduvanje!!Kako da izleguvam od rabota, nemam denovi od odmor, pa za da pravam ispituvanja koj ke me pusta od rabota 3-4 saati da me nema od visenje po kliniki..??!Normalno li e ova do kade se svede naseto zdravstvo?? Pa zar mora da bide detevo skraja da e tezok slucaj pa samo za na specijalist da se praka i taka da se dobiva boleduvanje??Pa bar sedum dena ima pravo da mi dade bez specijalisti i trista cuda! razbiram jas zloupotrebi na boleduvanjata ama ne e valjda deka samo so teska klinicka slika davaat boleduvanje??! Izivinete ocajna sum, nemozam da se smiram


Ako ti e za nekakva uteha bris mozes da si zemes i popladne vo Avicena ili Sistina ili Adria Lab... drugi ne mi teknuvaat vo momentov i ne ti treba nikakva preporaka od lekar za da si zemes bris.
Jas i mene koga me boli grlo si odam taka. Za razlika od drugite Sistina vo samiot bris ispituva i prisustvo na gabicki ne samo na patogeni bakterii.
Avicena i Adria Lab se 35 denari za bris od nos i od grlo a Sisitina e 700 denari za dvata brisa so toa sto ispituva i gabicki.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Педијатар
9.1.2013 15:48:28   
Natasa981

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Majkicki zdravo ,sakam da ja smenam maticnata pedijatarka na detevo pa mi treba sovet za nekoj normalen doktor, kakvi se vasite iskustva..Konkretno, detevo 5 dena mi izgore od tempertura ,ja odnesovme kaj maticnata i ni rece aa nisto ne i e, zabi i rastele..So 39,6 T ne rastat zabi i toa 5-6 dena po red..Seuste davame brufeni i eferalgani se otru detevo, strav mi e na svoja raka antibiotik da davam ,sakam bris da i zemat ama kako da go izvedam toa, nemozam da otsustvuvam od rabota..Sreka bea praznici pa ne bev na rabota,ama ete i denes ista pesna, malku e poarna, ama krvnata slika i e katastrofa, teska anemija..Kako i da e, maticnata ne mi dade ni 3 dena boleduvanje!!Kako da izleguvam od rabota, nemam denovi od odmor, pa za da pravam ispituvanja koj ke me pusta od rabota 3-4 saati da me nema od visenje po kliniki..??!Normalno li e ova do kade se svede naseto zdravstvo?? Pa zar mora da bide detevo skraja da e tezok slucaj pa samo za na specijalist da se praka i taka da se dobiva boleduvanje??Pa bar sedum dena ima pravo da mi dade bez specijalisti i trista cuda! razbiram jas zloupotrebi na boleduvanjata ama ne e valjda deka samo so teska klinicka slika davaat boleduvanje??! Izivinete ocajna sum, nemozam da se smiram


Нате, појди кај Набил во неуромедика или кај Нада кај ред кафе...ако треба повеќе инфо барај ме.

поздрав до Л и побрзо да оздраветеFala na site.. andriance, Nabil i Nada rabotat kako maticni pedijatri i dali primaat novi pacienti..?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Педијатар
23.1.2013 13:33:47   
eli07
Majkicki sakam da go smenam pedijatarot pa da cujam vase mislenje za ordinacijata na Dr. Smokovska.Slusnav deka ona raboti samo privatno,a drugi dve doktorki nejzina skola navodno rabotele so plavi kartoni.Kakvi iskustva imate so niv (posto ne mi se plaka privatno) i kade tocno im se naogja ordinacijata.Dali se zaedno so Smokovska?Thank you user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Педијатар
23.1.2013 13:55:03   
blue_blue
Смоковска е закон и тешко дека за неа ќе најдеш лоша критика. Работи само од 8 до 13:00 и само приватно и само од пон до петок (порано работеше и секоја прва сабота ама сега веќе не). За преглед зема 600 ден, плус за лекови нели ако ти препише, плус за потврда за здраво дете за градинка мислам 100 или 200 ден и беше тарифата. Во истата ординација работат и Звезда и Маја, тие ваљда се во смени (порано беше Смоковска од сабајле а Маја попладне). Ординацијата е позади нова железничка, кофа одиш по онаа едносмерната улица позади трговскиот Скопјанка што излегува на бул Јане Сандански. Од десна страна некаде на околу 300 метри после Скопјанка ке видиш стари згради и табла Д-р Смоковска тука треба да свртиш десно, пред зградата има детско игралиште. Инаку за Звезда не знам ништо,ама Маја освен што работи кај Смоковска со друго ништо не и е слична на неа. Прво не е педијатар, туку општ лекар, второ нема толку искуство и трето не влева сигурност дека знае што е со детето. Два пати сму ја носела ќерка ми кај неа и двата пати не постави дијагноза и одговорите и беа - што знам, може да е и ова и она. Вториот пат бевме за модро око (ќерка ми легнала да спие и така станала) и таа прво се извади од памет демек шо и е, а после ми дае Тобрекс капки кои после 3 дена ставање не помогнаа воопшто. Кога ја однесов на очен лекар ми кажа дека се работи за механичка повреда на окото настаната од притисок или некој удар, просто кажано модрица и ќе си помине само од себе како било која модрица и дека боже мој антиботски капки нема да помогнат. После таа епизода јас завршив со Маја, а и со со ординацијата на Смоковска. За Смоквска немам никаков лош збор, баш напротив, ама нит можам секогаш да искачам од работа од сабајле, нит за две деца да ги издржам трошците кај неа, нит пак да се возам од Карпош до Аеродром за преглед.

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

Majkicki sakam da go smenam pedijatarot pa da cujam vase mislenje za ordinacijata na Dr. Smokovska.Slusnav deka ona raboti samo privatno,a drugi dve doktorki nejzina skola navodno rabotele so plavi kartoni.Kakvi iskustva imate so niv (posto ne mi se plaka privatno) i kade tocno im se naogja ordinacijata.Dali se zaedno so Smokovska?Thank you user posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Педијатар
23.1.2013 22:25:57   
eli07
Znam deka Maja e opst lekar ne ni mislev kaj nejze da odam ali ovaa Zvezda kao demek bila ok dr. Vo sekoj slucaj fala mnogu za informaciite :)

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Педијатар
24.1.2013 9:01:27   
Malecka23
Да се надоврзам за Маја.Минатиот пат кога бевме кај Нада влезе внатре и таа Маја.На моите 300000прашања Нада секогаш одговараше со логичен одговор но во дискусијата се вклучуваше и таа Маја луѓе не слушнав ни една паметна раб каоглуп пример:збориме за кашичките на хипп демек едни со шекери други без и Нада ми вика слушај нема кашичка без шеќер раб е дали го пишува или не чисст маркетинг вика давај слибодно кашички не е страсно демек ти не и даваш чист шеќер па да се плашиш и Маја аа не никако како шеќери не смее нема во кашичките шеќери!!!И Нада само ја погледна и си продоживме со муабетот.
А за Нада конкретно имам веќе пишувано вреди за сите пари предглед 600денари ама внатре бевме 1ч сто патати женава не праша сакате ли уште нешто да ме прашате,ја со список од многу прашања се поминавме,се што требаше да знам дури и ми запиша женава

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Педијатар
24.1.2013 9:55:45   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Смоковска е закон и тешко дека за неа ќе најдеш лоша критика. Работи само од 8 до 13:00 и само приватно и само од пон до петок (порано работеше и секоја прва сабота ама сега веќе не). За преглед зема 600 ден, плус за лекови нели ако ти препише, плус за потврда за здраво дете за градинка мислам 100 или 200 ден и беше тарифата. Во истата ординација работат и Звезда и Маја, тие ваљда се во смени (порано беше Смоковска од сабајле а Маја попладне). Ординацијата е позади нова железничка, кофа одиш по онаа едносмерната улица позади трговскиот Скопјанка што излегува на бул Јане Сандански. Од десна страна некаде на околу 300 метри после Скопјанка ке видиш стари згради и табла Д-р Смоковска тука треба да свртиш десно, пред зградата има детско игралиште. Инаку за Звезда не знам ништо,ама Маја освен што работи кај Смоковска со друго ништо не и е слична на неа. Прво не е педијатар, туку општ лекар, второ нема толку искуство и трето не влева сигурност дека знае што е со детето. Два пати сму ја носела ќерка ми кај неа и двата пати не постави дијагноза и одговорите и беа - што знам, може да е и ова и она. Вториот пат бевме за модро око (ќерка ми легнала да спие и така станала) и таа прво се извади од памет демек шо и е, а после ми дае Тобрекс капки кои после 3 дена ставање не помогнаа воопшто. Кога ја однесов на очен лекар ми кажа дека се работи за механичка повреда на окото настаната од притисок или некој удар, просто кажано модрица и ќе си помине само од себе како било која модрица и дека боже мој антиботски капки нема да помогнат. После таа епизода јас завршив со Маја, а и со со ординацијата на Смоковска. За Смоквска немам никаков лош збор, баш напротив, ама нит можам секогаш да искачам од работа од сабајле, нит за две деца да ги издржам трошците кај неа, нит пак да се возам од Карпош до Аеродром за преглед.

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

Majkicki sakam da go smenam pedijatarot pa da cujam vase mislenje za ordinacijata na Dr. Smokovska.Slusnav deka ona raboti samo privatno,a drugi dve doktorki nejzina skola navodno rabotele so plavi kartoni.Kakvi iskustva imate so niv (posto ne mi se plaka privatno) i kade tocno im se naogja ordinacijata.Dali se zaedno so Smokovska?Thank you user posted imageОва го потврдувам и јас. Нас ни е матична Маја, ама само на папир и само кога Нада не беше тука. И ништо не ми заврши работа. и ја се откажувам од неа, затоа гледам секогаш да идам кога е Звезда на смена ако ми е итно.

Исто така, и ја сум била внтаре кај Нада кога била и Маја ( инаку седи за да учи од Нада) и мислам дека само механички седеше таму.
За Нада, нема доволно зборови да се опише прво нејзиниот пристап како доктор кон децата и нас родителите, потоа нејзината стручност и посветеност. Точно, си плаќаш приватно ( мене ми зема 500 зашто имаме матичен тука) ама имаш бре на располагање цел час. Добиваш одговор на сите прашања, а некогаш лекувањето може да пројде и по телефон (она го знае мој А и јас еднаш имав и таков случај одкако ми препишаа антибиотик да ја барам неа на домашен)!

Не знам. ја сеуште не сум нашла друг доктор на кој може да му верувам, а бидејќи Нада кај и да е ќе се повлече мислам дека би отишла кај Набил по она што го слушам и читам за него.


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Педијатар
13.2.2013 9:55:27   
oliva
mamicki dali nekoj gi nosi decata vo promedika i kakvo iskustvo imate so tamosnite pedijatri?

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Педијатар
30.5.2013 11:35:54   
natasapop26
Zdravo majki!
Doktor Davceva od Idadija za 1 mesec odi vo penzija, ke imala zamena mlad pedijatar. Sakam ako znaete da mi preporacate pedijatar ama od onie vo Idadija (Mlinbalkan) posto najmnogu ni odgovara blizinata. Vi blagodaram odnapred!
Pozdrav

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Педијатар
30.5.2013 11:38:14   
Yummy Mammy
Samo nemoj kaj Lakinska, imam pisuvano nekade prethodno, da ne se povtaram, najdi ja preku search. A mislam deka mladata dr. Vesna, e OK.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот natasapop26)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Педијатар
9.6.2013 11:24:36   
natasapop26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Samo nemoj kaj Lakinska, imam pisuvano nekade prethodno, da ne se povtaram, najdi ja preku search. A mislam deka mladata dr. Vesna, e OK.


Fala mnogu. A Vesna li se vika zamenata za dr. Davceva? I dali znaete nesto za Starkova?
POzdrav

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Педијатар
9.6.2013 18:58:23   
Octavia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


За Нада, нема доволно зборови да се опише прво нејзиниот пристап како доктор кон децата и нас родителите, потоа нејзината стручност и посветеност. Точно, си плаќаш приватно ( мене ми зема 500 зашто имаме матичен тука) ама имаш бре на располагање цел час. Добиваш одговор на сите прашања, а некогаш лекувањето може да пројде и по телефон (она го знае мој А и јас еднаш имав и таков случај одкако ми препишаа антибиотик да ја барам неа на домашен)!

Не знам. ја сеуште не сум нашла друг доктор на кој може да му верувам, а бидејќи Нада кај и да е ќе се повлече мислам дека би отишла кај Набил по она што го слушам и читам за него.И јас за Смоковска имав слушнато само пофалби и помалото го носев кај неа приватно едно време, ама престанав кога ми кажа една блиска случај кога СМоковска на дете (мало, 2-3 годинј) на нејзина колешка не и открила дека боледува од леукемија. Знам дека женава е одличен педијатар, не негирам, но ете во тој случај имала страшна утка. А и го носеле детево нон стоп, се жалело тоа сиротото на разни работи, главоболки, ноџињата дека го болат и Х други симптоми, но женава не била упорна со испитувањата туку ги убедувала родителите дека малово е љубоморно на новороденото братче/сестриче (не знам што било, не е ни важно) и дека затоа ги измислува симптомите, за да добие повеќе внимание, дека така ја манифестира љубомората и сл. Но родителиве ги јадела јанѕа, што се вели, отишле кај друг лекар и со испитувањата се открило дека детенцево има леукемија... user posted image . Не сакам со ова да кажам дека женава ги греши сите дијагнози, далеку од тоа, не ете тука направила пропуст кој можел да биде фатален и јас после овој податок веќе не отидов кај неа, премногу ми беше... ете, шубе ми е некако соодветен збор.

(Одговор на членот natasapop26)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Педијатар
14.6.2013 12:07:56   
miana
Ајде да ве известам дека решив конечно да менувам педијатар.
Колку и да мислите дека не е ок др.Радмила,јас сепак мислам дека е добар педијатар,но јас решив да ја менувам зошто ја нема кога ми е најпотребна а и поради некои пропусти до сега што ми ги има направено. Сега е на одмор,одам приватно кај една наша докторка .
Инаку ке ги префрлам кај Педијатар Славица Тодоровска св.Пантелејмон.Знам дека за неа имате добро мислење и не се довумев воопшто.
Нареднава недела ке го направам и ова..
Ај сега совет како да и соопштам на другава докторка,зошто ја напуштаме?user posted image
Поздрав

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Педијатар
14.6.2013 12:14:05   
sandriana RR
Бидејки не ти одговара тајмингот, на пример. Кога таа е на работа, ти не си во можност да појдеш, и обратно. Најбезболно.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Педијатар
14.6.2013 13:22:01   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да ве известам дека решив конечно да менувам педијатар.
Колку и да мислите дека не е ок др.Радмила,јас сепак мислам дека е добар педијатар,но јас решив да ја менувам зошто ја нема кога ми е најпотребна а и поради некои пропусти до сега што ми ги има направено. Сега е на одмор,одам приватно кај една наша докторка .
Инаку ке ги префрлам кај Педијатар Славица Тодоровска св.Пантелејмон.Знам дека за неа имате добро мислење и не се довумев воопшто.
Нареднава недела ке го направам и ова..
Ај сега совет како да и соопштам на другава докторка,зошто ја напуштаме?user posted image
Поздрав


Dali se iskonsultira so dr.Slavica prvo? Zatoa sto koga jas sakav da ja izberam za maticen doktor, uste pred edno 4 god, najkulturno me otkaci i mi kaza deka veke e prebukirana, ima premnogu maticni pacienti i fondot ne i dozvoluva da zeme poveke od toa (zasto neli treba da prosiri i vraboti poveke lica za poveke pacienti da drzi). Za pregledi primase sekogas, no naplakase privatno. I toa jas bev preku epten bliski prijateli pratena kaj nea. Mozebi rabotite se smenile do sega, prasaj si prvo.
A za starava maticna, tie raboti se sekogas nezgodni. No, zakonski ti ne si obvrzana nea nisto da ja izvestuvas. Odis fino lepo kaj noviot maticen, tamu popolnuvas i potpisuvas sto ke ti dadat, i oni te prijavuvaat vo fondot. Po sluzbena dejnost stariot maticen dobiva izvestuvanje da go prefrli kartonot i podatocite kaj noviot maticen. Jas vaka napraviv, na starata nit i se javiv, nit nisto, se si zavrsi novata doktorka.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Педијатар
14.6.2013 13:29:29   
miana
konsultirano user posted image
A kako kartonot ke go zemam za decata i dokumentite? Moze toa taka,fondot da gi prefrli kaj novata doktorka?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Педијатар
14.6.2013 20:09:43   
Maca25
Миана, мора сама да си го земеш картонот од кај матичната, заедно со едно ливче за одјава, и сето тоа го носиш кај тој што ќе го избереш за матичен. Може и преку фондот, но подолга е процедурата, плус нема како картонот да си го земеш.
Јас без никаков срам или да ми е глупо од старата матична, отидов, ја прегледа ќерка ми, и се заблагодарив и си го земав картонот и се одјавив. Она беше запрепастена, ама тоа е тоа. За мое дете кога се работи, не признавам грешки.
Одма си го однесов кај новиот педијатар што го избрав, во Промедика. Бев кај неколку доктори на консултации пред да го направам изборов, и докторкава ми изгледаше најсолидна.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Педијатар
15.6.2013 12:36:24   
oliva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Миана, мора сама да си го земеш картонот од кај матичната, заедно со едно ливче за одјава, и сето тоа го носиш кај тој што ќе го избереш за матичен. Може и преку фондот, но подолга е процедурата, плус нема како картонот да си го земеш.
Јас без никаков срам или да ми е глупо од старата матична, отидов, ја прегледа ќерка ми, и се заблагодарив и си го земав картонот и се одјавив. Она беше запрепастена, ама тоа е тоа. За мое дете кога се работи, не признавам грешки.
Одма си го однесов кај новиот педијатар што го избрав, во Промедика. Бев кај неколку доктори на консултации пред да го направам изборов, и докторкава ми изгледаше најсолидна.

маца дали си задоволна од докторката во промедика,моите деца се таму,но уште ги немам однесено,секогаш ги носам прво кај смоковска

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Педијатар
15.6.2013 13:45:33   
mommy_angels RR
Моето е во Промедика,ја обожавам докторката,секогаш објаснува,детално прегледува,антибиотик кога мора,достапна на телефон и најбитно ептен фина,стрплива и љубезна со детето.... ова што реклама удрив user posted image ,ама ваква сум секаде , си ја фалам,оти ретко се наоѓа добар доктор user posted image

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Koj mesec
Jana9

Koj mesec ke odite na letuvanje?

Juni (0%)

Juli (50%)

Avgust (50%)

Septemvri (0%)

Oktomvri (0%)

Nema da odime (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!