|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
14.2.2015 13:56:19   
Melanija RR
sonc90 во темата Проблем со црвено газе има многу совет.
Јас би ти рекла да пробаш уште маст од невен во Зегин и Цинк оксин на Бекулино туба бело розева ја има во Тинекс. За осетлива кожа батали Бекутан

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1901
   RE: Еднократни пелени
15.2.2015 13:34:10   
sonc90
da,da,znam za temata,muabetot samo mi bese deka od ednokratni peleni nie ne koristime nisto user posted image inaku fala mnogu,ke kupam uste denes...vredi da se proba,i onaka vekje nema sto da izgubime

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1902
   RE: Еднократни пелени
15.2.2015 18:06:07   
kokicekokice
Mamichki treba da gi kupam prvite peleni za bebus, sega pochnavme da se spremame pa me interesira od Pampers koi da gi kupime od 2-5, 3-6kg ili od 4-9 kg? Malku sum zbunka:)

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1903
   RE: Еднократни пелени
15.2.2015 22:32:25   
lukajana RR
Јас би купила од 3-6 така купував и за моите деца и мислам дека е таман од 2-5 се добри ако е помало бебето ама ако е 4кг ке бидат кнап а од 4-9 тоа се веке големи .А ти кажаа ли колкаво е отприлика user posted image можеш и по тоа да се ориентираш нивните пресметки се +-300гр

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1904
   RE: Еднократни пелени
15.2.2015 22:38:55   
kokicekokice
Pa vo 32nedela bese 2200..., do kraj ako teram pretpostavuvam ke bide dokaj 4kg...a moze si u pravo, ke cekam do kraj pa ke vidam koj broj peleni da zememe user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1905
   RE: Еднократни пелени
15.2.2015 22:45:07   
Ilina87
Мое мислење од 2 до 5кг и да се роди поголемо пак ќе му бидат точни. Од 3 до 6 кг се доста поголеми и сигурно ќе му прокиснуваат.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1906
   RE: Еднократни пелени
16.2.2015 8:01:44   
sandriana RR
И така за почеток се купува мало пакување, па и јас препорачувам 2ка да си купите пелени, од 2-5 кг, па ќе видите како му одговараат. Зошто не е само големината според килажа, туку и конституција на бебе.
Ние на пример, од 2ка директ на 4ка се префрливме, те. само едно пакување 3ка потрошивме, па веднаш на 4ка сме, од 3 месеци. Илина не е некое крупно или дебело бебе, но има бутчиња, и 4ката и одговара во горниот дел повеќе од 3ка.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 1907
   RE: Еднократни пелени
16.2.2015 14:44:18   
sonc90
od 2-5 kg se taman i za 5 kg bebe a ne pak ako se rodi so 4 kg...kupi od najmalite so najmalku peleni vnatre...ke im kazes vo apteka deka ti se za vo bolnica(za samo sto rodeno bebe) i oni odma znaat koi da ti gi dadat...a i kako sto kaza sandriana,posle niv odma ke kupis od 3-6 kg poshto pelenite brzo se trosat i veke od 3 meseci(so Gospod napred) ke pocnete 4 da nosite...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1908
   RE: Еднократни пелени
2.3.2015 15:38:48   
lolla RR
Од раѓање сме со Памперс премиум и планирам уште месец дена да терам со нив, или пак до промена на бројче здравје. Многу се добри пелениве,ама пак каде што му е чмарчето и кај што му се преклопуваат јајцињата има како излупена кожичка малку. И не знам што да и правам, се мислев дали талк ке помогне, бидејки кремите не помагаат.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1909
   RE: Еднократни пелени
19.3.2015 17:20:14   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sonc90

lele zeni,nie sme cudo na prirodata...site deca vaka - moeto obratno...nie ne nosime peleni,isklucivo tetra...do pred nekoe vreme non stop imavme bubulici na dundeto...a pred nekoja nedela tolku stana ozbilno sto pokraj bubulici ni se pojavi i otok i aj na lekar pa se mackavme so trista cuda i koga kazavme deka sekakvi peleni imame probano i nema spas, doktorkata ni rece da gi isfrlime pelenite i da stavame tetra i osmici(svedska)...i sega sme ko u 19 vek,od milion firmi za peleni nie sme so platneni

За убав почеток на новата игра со подароци, бидејќи нашите пријатели EVY BABY ги следат и дискусиите на нашиот форум, одлучија да ја изненадат сонц90 со пакет производи, со надеж дека пелените EVY BABY ќе бидат решение за вашиот проблем.
Искрено и јас се надевам сонц, ќе добиеш информации кои податоци се потребни за да си го подигнеш подарокот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1910
   RE: Еднократни пелени
31.3.2015 19:01:29   
sonc90
jas duri sega citam...fala mnogu i ke moze li da mi kazete kako da si go zememe svojot podarok?ili pak kade da se obratam?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1911
   RE: Еднократни пелени
23.4.2015 17:31:04   
marchi
so tie tetra peleni ne se spuruva gazeto i ne se pojavuvaat crvenila rastrienost i potparuvanje.nie sve imame probano.sekoja mozna pelena.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1912
   RE: Еднократни пелени
23.4.2015 19:01:14   
Mihaela 2010
I so dvete koristam samo Pampers.do sega se pokazaa epten i ne bi menuvala.ja cekam nagradata na Evy baby pa da gi probame i tie ako se pokazat ke premineme na nivuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 1913
   RE: Еднократни пелени
23.4.2015 19:20:58   
Malecka23
JAs pak ic ne sum zadovolna od Pampersot.So Mila gi koristev a sega so Marko zemav Can bebe i super se.Nit mi propustile a i imaat super cena.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1914
   RE: Еднократни пелени
24.4.2015 10:29:16   
marchi
nie vo momentov koristime svajcarski peleni vo kiper market gi ima.ama ne se mnosgu dobri.povremeno gi menuvame so can bebe.eftini se

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 1915
   RE: Еднократни пелени
24.4.2015 12:00:16   
Cvekelencule
Ние пробавме се живо и диво скоро една година користевме Бекутан и кога сменивме бројка на бекутан врој 5 катастрофа пропуштаја премногу потоа памперс и тие денски беа супер ама на вчер друга песна канбебе 5 мали 6 големи абе полудев и на крај дајперс и се спасив сега тараме со нив а женскиве ги пораснав со Бекутан ама маживе многу мочаат user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 1916
   RE: Еднократни пелени
24.4.2015 14:00:05   
Melanija RR
Да да проблем е тој меѓу број .Кога М беше 7-8 кг се му пушташе , и еве веќе 8 месеци сме на Даипер 4ка .

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 1917
   RE: Еднократни пелени
24.4.2015 15:58:05   
Cvekelencule
Да Меланија проблем со бројкиве голем и машкиве така мочаат напред мочан и прокиснат ама назад сув барут user posted image е сега дајперс петка користиме и е супер па плус со омекнувач гратис даваат со нив самана розев и е преубав поздрав

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1918
   RE: Еднократни пелени
25.4.2015 17:38:24   
lukajana RR
Сепак мислам дека не е до пелените туку до полот на бебето,кај мене Л нон стоп прокиснуваше ,а на Ј никогаш не и пропуштила пелената.
Девојчињата мочкаат на средина а машките на страна или нагоре и мислам дека затоа им пропушта пелената.
Може и не е до тоа само кај мене така се погодило ,ама горе доле со исти пелени сум експериментирала и кај двајцата и различно се покажале

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 1919
   RE: Еднократни пелени
26.4.2015 8:21:17   
lolla RR
Decki aj malku pomos od poiskusni. Za brojkite na pelenite i kilazata po sto se vodite? L ima pet ipol kila otprilika ama 3kata peleni koi se za do devet kg mislam deka mu se mali. Imam 4ka i tie se za od devet kg ama mi licat deka mu se po ok. Si izmisluvam deka mu se mali trojka ili i drug ima vakvo izkustvo?

Uste sme na pampers premium.. super e mada neklgas protekuva ako ne go nAamestam dobro.

< Поракaта ја уредил lolla -- 26.4.2015 8:22:37 >

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1920
   RE: Еднократни пелени
26.4.2015 9:48:22   
Malecka23
Ne se vodi spored brojkata i kilazata vodi se spored gradb ata na bebeto i koi mu se ok peleni.Ako 4ka odgovaraat i ne ti propustaat ne go preziluvauser posted image znaci deka se ok.Eve pr kerka mi ima 12kg a peleni 5ka koristime.Tie 4kata pre pre premnogu i propustaat i ne odgovaraat na gradbata

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1921
   RE: Еднократни пелени
26.4.2015 10:09:45   
lolla RR
Fala mnogu Malecka.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 1922
   RE: Еднократни пелени
26.4.2015 11:08:20   
lukajana RR
Lolla и јас користам поголеми пелени,имаме 10 кг. а користам пелени 5ка од 12-25 кг. четворката и е некако кратка а овие ми се покомотни.
Види според детето како ви одговара така,сите бебиња се различни user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1923
   RE: Еднократни пелени
26.4.2015 12:56:20   
Melanija RR
Da lolla еве обратко од lukajana RR , М има 10,5кг а користи 4ка Даиперс. Многу зависи и од кои пелени, и да кај машки пуштаат од горе или евентуално од страна, а кај газето скоро и да нема.
Најчесто се со 2 кг кон помалуку, ако се за од 9кг на 7 кг одговараат.Голем размак е во бројката,пробај како беа не мини туку миди од 4 до 10кг, некаде од 4 до 9кг.Незнам дали има такви на памперс

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1924
   RE: Еднократни пелени
6.5.2015 22:34:46   
lukajana RR
Денес ги добив Еви бејби пелените и одма ги пробавмеuser posted image меки се ,еластични и преубаво мирисаат,ме бендисааuser posted image


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1925
Страница:   <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?