|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
15.7.2014 10:28:15   
ivoni4ka
jas koristev ( ne noseme veke 2 eseci peleni)user posted image prvo bekutan, ama bea mnogu kruti, pa preminavme na svajcarskite top se pokazaa osven broj 5, propustaa sekoja 2 vecer, pa preminavme na helen harper po preporaka na rr-jki i do kraj niv gi koristevme top cena i top kvalitet

_____________________________



(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 1876
   RE: Еднократни пелени
24.7.2014 17:26:38   
Dilina
Во болница користевме КанБебе, но мајка ми донесе бекутан од 3 до 5кг и се покажаа супер.. оние од 2кг се крути, ни дадоа од болница некој рекл. материјал од бекутан, и не ми се допаднаа. А ни дадоа и од памперс, па имаше 2 пеленчиња премиум. НАЈДОБРИ, но и НАЈСКАПИ.... така да не ми се даваат дупло пари... но и бекутанов вршат работа, сега за сега се супер ако нешто не се ко шо треба или идеме на канбебе или памперс премиум...

За сите што имаат можност П.Премиум се најдобри, а имаат и индикатор на секоја пелена напред да немора да ја отварате да знаете дали е мочано или какано :)

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1877
   RE: Еднократни пелени
8.8.2014 11:24:47   
Melanija RR
Имам убава вести за сите кои купуваат пеленкиuser posted image

Сега бев во Зегин и од 1 август е почната акцијата што беше најавена за намалено ДДВ на бебешки производи.
Ние си ги најдовме пелените веќе 2 месеци, биле рестриктивно но сега ги има.Даиперс 4 ка 50 парчиња сега се 499ден а беа 555ден user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1878
   RE: Еднократни пелени
22.8.2014 15:08:36   
kate18
Ние користиме КанБебе и сме задоволни до сега, невечер не ни пропуштило до сега, а каките неколку пати од кај ноџето, е сега не знам дали дека се големи или не стегам доволно. На почетокот користевме Памперс премиум,ам дупло се поскапи и мислам дека нема потреба...Сега ми мерак да ги пробам Пафис, во тинекс се на акција,па ќе видиме. Влажни марамчиња користиме Baby care, супер се и без парабени...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1879
   RE: Еднократни пелени
22.8.2014 15:36:10   
Melanija RR
Мене Пафисот не ми се јасни,големите пакувања се дезејнирани и 66 пелени 915 ден ,па тоа е цена ко памперс.Акциите траат кратко а после па по старо.Ок беа но потполно иста мекост имаат и Даипер предобри се да знаев од раѓање ќе ги купував тие

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 1880
   RE: Еднократни пелени
2.9.2014 11:38:40   
sonc90
moze li nekoj koj sto e informiran da kaze nesto povekje okolu ova so namalenoto DDV na bebeski proizvodi i bebeska oprema...koi se proizvodi i koja oprema ja opfakja? eve Melanija spomna za pelenite,drugo sto? bidejki imav prilika vo megjuvreme da pazaram kozmetika i vlazni maramici i cenite si se kako i prethodno pa si rekov da se informirame sto se spagja vo proizvodi so namaleno DDV...ne deka ke mi smenat nesto 10 den pomalku ama 10 od vamu,10 od tamu si se sobiraat...taka da koj znae neka kaze pa da si imame nekoi pridobivki...pozz user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1881
   RE: Еднократни пелени
8.9.2014 14:58:14   
Dilina
Штом во зегин се намалени пелените (а намалени се кан бебе знам пошто ги користиме) сигурно сите др производи покрај пелените се намалени.. јас сега кај нас во маркет приметив дека се намалени памперсот 1003д така нешто беа а за 11кг ми се чини...

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1882
   RE: Еднократни пелени
15.9.2014 15:20:24   
Melanija RR
Засега само на пелени, другото се однесува на опрема.Мислев дека е и на храна но веројатно не

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1883
   RE: Еднократни пелени
10.10.2014 8:21:53   
tincule
Ние користиме Канбебе ми се покажаа супер и плус ми се некако најблиску до памперсот само поефтини user posted image мојава ги прифати супер додека пробав и со бекутан ама газето и се направи жар црвено со пликови user posted image и ги баталив. Сега ми стојат така 80 пелени цело пакување од бекутан user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1884
   RE: Еднократни пелени
10.10.2014 9:13:54   
Melanija RR
tincule ponudi gi ako imas na nekoja bliska ili pisi ako nekoja saka tuka neka te kontaktira preku pp nemora javno user posted image ova kako idejauser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 1885
   RE: Еднократни пелени
11.10.2014 9:00:33   
tincule
Да, слободно ако има некоја мами на која и требаат имам скоро 90 бекутан пелени од 2-5 кила. Не ги користиме а немам некој близок на кого можам да ги дадам, па доколку сака некоја нека ми пише во приватна порака и нека остави телефонче. Поздрав, инаку сум од Скопје чисто да знаете user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1886
   RE: Еднократни пелени
12.10.2014 9:35:58   
tincule
Мала грешка пелените биле од 3-6 кила user posted image

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 1887
   RE: Еднократни пелени
13.10.2014 0:24:51   
Dilina
И јас имам пола пакетче бекутан од 2-5 ако сака некој слободно пп :) Ги користев, малце ни направија осип ама преминавме на 6-9кг и поччнав со кан бебе и пафис....

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 1888
   RE: Еднократни пелени
2.12.2014 14:45:25   
caciana
Vnuka mi od raganje koristi Pampers Sensitiv. Ama ima osip na kozata kade sto lezi pampersot ima bruncinja.Koi peleni se dobri za cuvstvitelna koza?user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1889
   RE: Еднократни пелени
2.12.2014 14:55:56   
Malecka23
daypers provereno!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 1890
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 11:39:35   
Maja Peovski
ЛУѓе помагајте, имамe 6 месеци, досега бевме на Кан бебе 4+ ама почнаа да ми пропиваат секое сабајле, некогас и преку ден, вчера земав од тие швајцарските и од нив пропива...user posted image имаме скоро 9 кила, незнам дали е до папмерсот или ние многу мочкаме user posted image
кој би ми препорачале вие?? инаку од почеток па до сега сме на канбебе не ми пропуштиле сега откако влеговме во 6 месец почна, сум ги пробала и тие на Hugges ама ни се вцрви газто одма, дали беше од нив незнам..user posted image

< Поракaта ја уредил Maja Peovski -- 20.1.2015 11:41:10 >

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 1891
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 13:09:00   
lukajana RR
Ние користиме бекутан и за 8 месеци ниеднаш не ни пропуштиле ама за разлика од кан бебе се покрути.Јас од раѓање ги ставам и малата ми е навикната на таква пелена а твоево на помека па пробај со дајперс тие се убави меки и добро впиваат,јас за првото ги користев и бев многу задоволна

(Одговор на членот Maja Peovski)
Непосредна врска до пораките: 1892
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 13:14:49   
Mihaela 2010
So prvoto isklucivo pampers taka ke bide i za vtoroto.probav da gi smenam, od kan bebe mi propustaa od pufis mi se nafrla i pak na pampers si se vrativ.najdobri mi se

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1893
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 14:25:00   
pepuska
Да ве прашам каде можат да се најдат швајцарските пелени ? окол у аеродромили центар особено

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1894
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 14:55:37   
Melanija RR
Некогаш е до видот на пелената,најчесто до конфигурацијата на бебето, и до меѓу големина.

Maja Peovski многу е важна бројката веќе со 9кг треба да е 4ка, но тие се од 7кг до 17кг.Незнам како производителите така глупаво ги осмислуват а има и од 11кг до 20кг user posted image која ли е логијата.

Мојот се мочаше од страна ,нели природно user posted image и пелената кога ја местам гледам страничните за лепење да се меѓу ноџето и кукот и тој агол да е затворен ,пробај.Ние сме на 4ка Даиперс и задоволна.Ноќе знае горе да има пуштено па пазам да се залепена погоре но тоа е тоа ,идеални мислам нема.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 1895
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 15:34:00   
Maja Peovski
изгледа така ке биде, мислев да не му е мал памперсот па земав 4+ од кан бебе, но пак ке пробам и некои други...Ви благодарам на сите user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1896
   RE: Еднократни пелени
20.1.2015 17:42:47   
Ilina87
Maja, мој совет пробај дајперс, јас сум многу задоволна. Не се многу скапи, а убави се. Јас за навечер му ставам памперс, а преку ден користиме дајперс.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1897
   RE: Еднократни пелени
12.2.2015 20:39:38   
sonc90
lele zeni,nie sme cudo na prirodata...site deca vaka - moeto obratno...nie ne nosime peleni,isklucivo tetra...do pred nekoe vreme non stop imavme bubulici na dundeto...a pred nekoja nedela tolku stana ozbilno sto pokraj bubulici ni se pojavi i otok i aj na lekar pa se mackavme so trista cuda i koga kazavme deka sekakvi peleni imame probano i nema spas, doktorkata ni rece da gi isfrlime pelenite i da stavame tetra i osmici(svedska)...i sega sme ko u 19 vek,od milion firmi za peleni nie sme so platneni

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 1898
   RE: Еднократни пелени
13.2.2015 14:31:46   
Melanija RR
sonc90 дали проба повеќе креми,баш сите пелени да не одговараат? Кога ќе дојде лето? Едно по едно пробувај и давај време мора нешто да се најде

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1899
   RE: Еднократни пелени
14.2.2015 1:43:32   
sonc90
Od peleni bas site sto postojat...na lekar mi velea da gi nosi bar nedela dena za da se vidi rezultat i nemase podobruvanje.a od sredstva ni dadoa kanesten,kansen,jas i stavav pavlovikeva,becutan,becutan cink oksid,becutan vitaminska mast,becutan so ribino maslo,hipermangan,eozin,kamilica caj,bez vlazni maramici (i seuste ne koristime maramici) i taka...resenie?spored doktorite resenie bese tetra......toa e...sto maki vidovme uste od dva meseci...ama pred 3-4 nedeli stana ozbilno koga se vospalija brumcinjata i togas ni rekoa deka nema igracka so genitaliite i da ne stavamee peleni i da ne briseme so maramici...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1900
Страница:   <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?