|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  73 74 [75] 76 77   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
21.5.2014 23:16:04   
Ellyllon
Zdravo mamichki,

ajde i jas da spodelam iskustvo. Od ragjanje do pred nedela dena koristevme can bebe, super se pokazaa. Minatata nedela nachekav bekutan na promocija, mi dadoa probni 4 peleni, poubavi se definitivno od can bebe. Ich ne mirisaat, ubavo stegaat na mesheto i suvi sme cela nokj.

Inache gi imam probano i pampers (pola paketche propushtija pelenite) i puffis ama tie nekako kako topche se sobiraa koga kje se izmochkashe bebush.

_____________________________

Never let a bad day make you feel like you have a bad life.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 1851
   RE: Еднократни пелени
22.5.2014 0:06:37   
elenak
Ellyllon тоа што се собира како топче е од гелот што го содржат. А Бекутанот не се ли премногу крути? Така имам слушано, инаку ние сме веќе долго време со Дајперс, супер се, и цена и квалитет. Памперс користевме на почеток ама почнаа да пропуштаат многу и ги сменивме, преминавме на Дајперс. Е сега во последно време нешто има некои проблеми, многу често се случува да нема 5-ка низ продавниците и аптеките, па еднаш моравме да земеме нешто друго и ни ги препорачаа Хелен Харпер. Не знам дали е навика ама некако мене дајперсот ми се најубави, не би менувала. Додуша јас би веќе летово без ставање било какви ама ќе видиме шефицата дали ќе ми го прифати предлогот.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ellyllon)
Непосредна врска до пораките: 1852
   RE: Еднократни пелени
4.6.2014 13:02:55   
babybee
Девојки дали сте слушнале за пелени за на плажа и дали ги има некаде кај нас?
Некаде прочитав на некој странски сајт беше дека има пелени за на плажа еднократни и за повеќе употреби, значи и за бањање во вода. Дали остои такво нешто кај нас или ќе треба да менуваме пелени на 5 мин. на море?

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1853
   RE: Еднократни пелени
4.6.2014 13:31:47   
sandriana RR
За пелените за на плажа да провериш во ДМ имаше едно време на Huggies и нa Baby Love.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот babybee)
Непосредна врска до пораките: 1854
   RE: Еднократни пелени
4.6.2014 22:55:04   
princessa
Во дм има сигурно, нивната марка babylove е супер и ми е испробана неколку пати. Сум користела и на babydream швајцарски ама незнам дали во мкд ги има. На Huggies ги имам еднаш користено и ги купував некаде 6 евра 12 парчиња. А тие од дм беа ептен ефтини 12 парчиња некаде мислам за 4 евра.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1855
   RE: Еднократни пелени
12.6.2014 16:42:20   
vezilka RR
Земав на Канбебе и за чудо ми се допаднаа. Му ставив синоќа и до сабајле додржа, не пропушти. Ај ќе видиме ко ќе потпорасне и поише ќе.мочка. Сега за сега арни се.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1856
   RE: Еднократни пелени
13.6.2014 10:43:48   
sandriana RR
Canbebe ги користиме/користевме (бидејки речиси се одвикна Т од пелени) последнава 1,5 година, и јас имам само пофални зборови за нив - и цена и квалитет.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1857
   RE: Еднократни пелени
13.6.2014 10:55:11   
AnnaMolly RR
Канбебе ги користев за Филип долго време, а тоа беше пред 3 години. Презадоволна бев, а тогаш уште немаа еластични лепенки.
сега кумашинката ги користи и видов бајаги се сменети, скоро 90% како Памперс личат. Меки, тенки и убави. Би требало да се уште подобри од порано.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1858
   RE: Еднократни пелени
13.6.2014 11:44:23   
Felly RR
Јас па воопшто не бев задовлна од кан бебе - може ги смениле сега user posted image Пред 3 години кога купив еднаш за М, на секое мочкање се преслекувавме, зошто буквално на секое мочкање и прокиснуваа. Ем дете водено, ем кој знае колку пелени во денот и сменував.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1859
   RE: Еднократни пелени
13.6.2014 14:57:59   
Ilina87
Ние пред некој ден ги сменавме пелените од pampers се префрливме на daipers, финансиски не се издржуваше, и задоволна сум засега, не прокиснал. А колку пари се canbebe за над 8 кг?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1860
   RE: Еднократни пелени
14.6.2014 11:09:13   
sandriana RR
А колку пари се canbebe за над 8 кг?

Во Стокомак се најефтини и сите бројчиња се иста цена - 560-580 негде беа, а во Зегин околу 680 со влажни марамици.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 1861
   RE: Еднократни пелени
14.6.2014 11:34:50   
belabela
Дајперс најдобри и цена и квалитет

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1862
   RE: Еднократни пелени
15.6.2014 16:21:00   
Ilina87
Фала Sandriana за информацијата, биле доста поефтини. Јас не пратам толку затоа што мм ги купува user posted image

(Одговор на членот Ellyllon)
Непосредна врска до пораките: 1863
   RE: Еднократни пелени
16.6.2014 21:41:12   
cece333
значи дефинитивно да пробате bello ПЕЛЕНИ ги прави истата фирма ontex како canbebe ,ги имаат направено исти како канбебе,многу се ефтини 260 ден 36 парчиња .
за првото користев само памерс и потоа дајперс,а за второто канбебе и сега пробав бело .
Пробајте ништо не губите ,ефтини се ги има во сите аптеки (има во продажба и стари пакување и тие не се лоши )

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 1864
   RE: Еднократни пелени
18.6.2014 23:55:45   
Melanija RR
Се решив да го сменам Бекутан 4ка.Не само 1 во ден да пропуштат туку почна и по 2-3 во ден па неможе да е лошо наместена, ок некогаш неочекувано за 2 саати е преполна.Еве деновиве приметив М попладне ги преполнува пелените од сабајле полу празна ја менувам.И еве денес Пафис првата пак пропушти ама некако по голема ми делува а тие се килограмите.Навистина се тенки и меки ,ги кревам повисоко но на препони некако млитаво стои ластичето user posted image
Машко е ,но не внимава да му го креват нагоре може има улога,ама по ногавица моча и плус кога ќе го подостава во дубак баш таа се истатат таа десна страна го крева нонстоп ноџето го потпира на страницата.
Незнам што да мислам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cece333)
Непосредна врска до пораките: 1865
   RE: Еднократни пелени
19.6.2014 10:36:40   
Dilina
Мамички јас за почеток спремив канбебе едно мало пакетче од 14 пелени, 130 ден беа од аптека ги земав. Што ќе ми кажете, доволно ли ќе се за во болница? Или да земам уште?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1866
   RE: Еднократни пелени
19.6.2014 12:58:40   
Felly RR
Па може уште едно пакетче да си спремиш.user posted image Обично три дена се останува во болница, па така ако сметаш за во денот дека ти требаат 7-8 пелени, нема да ти стигнат. Е сега, во болница не им ги менуваат толку често, како ние дома на 3 саати, ама ти имај си уште едно паковање дома, па ако ти затреба, да може некој да ти донесе.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1867
   RE: Еднократни пелени
19.6.2014 15:38:33   
princessa
Дилина ќе ти треба уште едно пакување, за секој случај имај си повеќе. По 6-7 парчиња на ден ќе ти требаат.
Јас користам скоро цело време памперс и досега најубави ми се. Е сега синко ме изненадува зашто е машко и некогаш се измочкува цел, незнам како ама нагоре му оди изгледаuser posted image user posted image user posted image . И тогаш ни памперс ни ништо не помага. Со ќерка ми го немав тој проблемuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1868
   RE: Еднократни пелени
19.6.2014 15:48:04   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Мамички јас за почеток спремив канбебе едно мало пакетче од 14 пелени, 130 ден беа од аптека ги земав. Што ќе ми кажете, доволно ли ќе се за во болница? Или да земам уште?

Мој совет купи си најголемо паковање и земи си го половината со тебе, се кине баш на средина пола за дома пола за во болница и готово. Помалите пакувања секогаш се поскапи. Поздравче


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1869
   RE: Еднократни пелени
19.6.2014 18:08:58   
Melanija RR
Да двапати денес Пафисот пушти user posted image сега гледам Бебилов има миди од 4 до9 кг и Дајперс до 10кг.М ми има околу 8.500кг па можно е да 4 ки ( од 7 до 18кг) да му се големи ??? Како може 10кг да е разлика во еден број ми нема логика макс треба да е на 5 кг.
СЕ мислам уште тие Дајперс до 10кг да ги пробамеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1870
   RE: Еднократни пелени
19.6.2014 19:30:57   
Dilina
Мало паковање земав за во случај да не не му одговараат. Ама ќе земам уште едно пошто како што кажувате нема да бидат доволнио. user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1871
   RE: Еднократни пелени
20.6.2014 10:58:21   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Мало паковање земав за во случај да не не му одговараат. Ама ќе земам уште едно пошто како што кажувате нема да бидат доволнио. user posted image

Дилина ќе му одговараат било какви со какви ќе почнеш со такви и ќе се навикнете, не се замарај за тоа. Поздравче!!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1872
   RE: Еднократни пелени
20.6.2014 16:48:19   
Ilina87
Melanija, пробај дајперс, јас задоволна сум. Ги сменав памперс со дајперс и досега не прокиснал. Е сега за навечер не знам, не сум пробала дајперс, имам уште памперс и за преку ноќ од нив ставам.

(Одговор на членот Ellyllon)
Непосредна врска до пораките: 1873
   RE: Еднократни пелени
23.6.2014 19:07:21   
Dilina
Ве послушав, земав канбебе уште едно паковање мало, пошто едно веќе имав земено. Прееска ги гледам и едвај се воздржувам да не ги отворам да видам какви се (инаку незнам како изгледаат пелени во животот 2 пати сум земала дете во рака па видете колку сум неука....) user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 1874
   RE: Еднократни пелени
14.7.2014 20:45:27   
anaana
dali nekoj gi probal tie pelenite lino star?
i kaj mozat da se kupat?
vidov na fb nekoj marketi za niz skopje ama ne znam kaj se tie marketi
ajde iskustva

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1875
Страница:   <<   < Претходна страница  73 74 [75] 76 77   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  73 74 [75] 76 77   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?