|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
26.9.2011 11:32:37   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

jas se javiv denes kaj vidoevski i mi zakazaa kontrola na 14 noemvri a nie ovaa nedela polnime 6 nedeli a na kartonceto mi pisuva na 6 da ja odnesam na kontrola i sega neznam sto da pravam dali da cekam do 14 noemvri ili na drugo mesto da ja nosam


Vidoevski s super ortoped. Ama ako ne sakas da cekas, mozes da ja odneses vo Re Medika . Istotaka super ortoped. Pa nareden pat ke zakazes porano kaj Vidoevski :)). Moze i ne tolku strasno ama jas si zapazuvav takvi rokovi...a doktorkata vo Re MEdika bese stvarno super, se ni objasni, ne sovetuvase...

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Ортопед
26.9.2011 18:40:11   
majmunce
матеј утре ќе го носам на контрола за колкчињата на 3 месеци не му беа оформени целосно и сега ке видиме дали е се во ред инаку тој стои на нозе в дубак седи го паткам не сака да седи само или да лежи, еве уште една недела ка има 7 месеци

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Ортопед
14.10.2011 14:23:49   
mila mama
Знае ли некој колку чини преглед кај ортопед во “Ре медика“? Сакам да ја однесам Е.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Ортопед
14.10.2011 15:11:49   
Luci
Ние ќе одиме кај Видоевски на 24-ти октомври. Марио ќе има тогаш 8 месеци и 25 дена, ме интересира дали ви препорачува д-рот користење на дубак?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Ортопед
14.10.2011 15:32:50   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Знае ли некој колку чини преглед кај ортопед во “Ре медика“? Сакам да ја однесам Е.


Мила мама,преглед е 800 ден.ехо 600 ден.или обратно,ама ич не ми тенува.Барав фискалната ама сум ја фрлила.Ние на 30ти овој месец имаме закажано кај др.Иванка Стефановска


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Ортопед
14.10.2011 15:34:08   
mila mama
Фала ти многу Натушке!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Ортопед
14.10.2011 15:42:59   
hrabra
d-r vidoevski dozvoluva dubak samo ako e cvrsto deteto ako samo si ja drzi glavata...i sl...nas ni dozvoli od 6 meseci...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Ортопед
15.10.2011 13:57:08   
sone
Мила мама,преглед е 800 ден.ехо 600 ден.или обратно,ама ич не ми тенува.Барав фискалната ама сум ја фрлила.Ние на 30ти овој месец имаме закажано кај др.Иванка Стефановска


Pregled kaj Ivanka vo Remedika e 1000 denari ama samo pegled bidejki mojot egolem ima 4 godini, a inaku so eho zaedno mislam deka bese 1300 ili 1400 ako e bebe i ako treba da se gleda na eho.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Ортопед
15.10.2011 14:19:02   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: sone

Мила мама,преглед е 800 ден.ехо 600 ден.или обратно,ама ич не ми тенува.Барав фискалната ама сум ја фрлила.Ние на 30ти овој месец имаме закажано кај др.Иванка Стефановска


Pregled kaj Ivanka vo Remedika e 1000 denari ama samo pegled bidejki mojot egolem ima 4 godini, a inaku so eho zaedno mislam deka bese 1300 ili 1400 ako e bebe i ako treba da se gleda na eho.



Фала Соне, пробав да закажам, ама многу се чека брее, што ќе правам, не знам...

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Ортопед
15.10.2011 14:44:39   
Calypso
Ako sakate da odite na privatno, a da ne cekate mnogu, t.e ic, odete vo Filip II. Nie bevme tamu so maliot, kaj Dr. Dimova, i mi se dopadna iskreno, ne za drugo, vreme ni posveti i mi kaza se sto sakam da znam, duri i poveke. 1200 den. plativme, ama ne gi zalam parite, pa sakam kako sto treba da pomine pregledot, a ne radi reda, kako sto bese vo Majcin Dom. Tamu mnogu se razocarav uste na prviot pregled, taman koga sakav da ja prasam nesto doktorkata posle zavrsenoto eho na kolkcinjata, mi rece "ene ti ja vratata", demek da ne sum pravela guzva, oti imalo mnogu sto cekale. E pa neka doagja vo zakazanoto vreme, a ne koga ke i tekne. Jas znam deka prvo mora da si gi zavrsi obvrskite na klinika, i samata sum del od zdravstvoto, znam kakov haos vladee, ama ova ja premina sekoja mera. Kakov e toj odnos?user posted image Zatoa poarno ke odam privatno, za deteto pari ne zalam.
A vo Filip II koga se javiv, mi zakazaa za naredniot den, znaci ne se ceka mnogu.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Ортопед
15.10.2011 14:53:57   
mila mama
Супер инфо Calypso! не ни знаев дек во Филип Втори се вршат и детски прегледи. Ќе пробам да се јавам во понеделник да закажам. Иначе ова ќе ни биде прв преглед на ехо, а имаме година дена. Во странство се врши само физички преглед, но не и инструментален, т.е не се прави ехо.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 15.10.2011 14:54:48 >


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Ортопед
15.10.2011 15:04:13   
sone
Супер инфо Calypso! не ни знаев дек во Филип Втори се вршат и детски прегледи. Ќе пробам да се јавам во понеделник да закажам. Иначе ова ќе ни биде прв преглед на ехо, а имаме година дена. Во странство се врши само физички преглед, но не и инструментален, т.е не се прави ехо.


Spored odgovorot pretpostavuvam deka nadvor od MKD ziveete. Eho pregledi kaj nas se pravat do 6-7 mesec, a potoa ne. Vie navistina ste zakasnile. Ama OK, ako ziveete vo stranstvo. Inaku imam slusano za Filip II deka se dobri, ama jas moite gi nosam vo remedika od bebinja i zatoa ne bi ja menuvala d-rkata. A deka se ceka tocno e deka se ceka. Jas imam zakazuvano i mesec dena odnapred za da gi odnesam vo zakazan termin.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Ортопед
19.10.2011 13:22:35   
Sarah
Ke ve molam dali nekoj znae kolku kosta pregled kaj vidoevski so eho i bez eho? Bese odamna pa sum zaboravila. Isto dobiv informacija deka ne rabotel veke vo ortomedika. Ako ova e tocno kade sega raboti i ima li nekoj brojce? FAla

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Ортопед
19.10.2011 13:26:08   
Luci
Работи во Ортомедика, само ординацијата е преселена во Дебар маало од пред месец дена отприлика, позади пазарчето Буњаковец, поточна адреса Ул. Дебарца бр. 35
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Ke ve molam dali nekoj znae kolku kosta pregled kaj vidoevski so eho i bez eho? Bese odamna pa sum zaboravila. Isto dobiv informacija deka ne rabotel veke vo ortomedika. Ako ova e tocno kade sega raboti i ima li nekoj brojce? FAla


< Поракaта ја уредил luci -- 19.10.2011 13:30:25 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Ортопед
20.10.2011 17:38:48   
biba sk
Moeto bebe ima 3 meseci.Od raganje sme so sirok povoj.Pred 1 nedela bevme na kontrola na ortoped i ni preporacaa kaivcinja zatoa sto levoto kolkce ne i e dobro oformeno ne i e vlezano vo zglobceto .Ova go narekuvaat displazija nja kukce.No bebeto ne go podnesuva se nervira nemoze ni da mrdne so tie kaivcinja.Mnogu sum isplasena.Moram da odam i na drug ortoped da vidam i vtoro mislenje zosto stvarno sum ocajna. /ima li nekoj slucaj kako mojot da mi preporaca nesto?Mene mi go preporacaa dr vidoevski.fala vi odnapred

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Ортопед
25.10.2011 12:46:07   
libra.n
Kade mozam da zakazam za pregled, ne na privatno, tuku so kartoni i upat od maticen. Vo bukurest mi zakazaa duri vo dekemvri.

(Одговор на членот biba sk)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Ортопед
25.10.2011 13:33:18   
Luci
Во Мајчин дом прв слободен термин е 1-ви декември, баш денес закажував за сестра ми
ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Kade mozam da zakazam za pregled, ne na privatno, tuku so kartoni i upat od maticen. Vo bukurest mi zakazaa duri vo dekemvri.


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Ортопед
25.10.2011 14:24:55   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: biba sk

Moeto bebe ima 3 meseci.Od raganje sme so sirok povoj.Pred 1 nedela bevme na kontrola na ortoped i ni preporacaa kaivcinja zatoa sto levoto kolkce ne i e dobro oformeno ne i e vlezano vo zglobceto .Ova go narekuvaat displazija nja kukce.No bebeto ne go podnesuva se nervira nemoze ni da mrdne so tie kaivcinja.Mnogu sum isplasena.Moram da odam i na drug ortoped da vidam i vtoro mislenje zosto stvarno sum ocajna. /ima li nekoj slucaj kako mojot da mi preporaca nesto?Mene mi go preporacaa dr vidoevski.fala vi odnapred

Nie bevme isto takov slucaj kade kolkceto ne bese oformeno na 3 meseci. Togas odevme na ortoped vo majcin dom i ni dadoa da nosi t.n. korektivni gakici, neznam dali e isto so kaivcinjata. Nie gi nosevme i toa dosta dolgo dodeka pocna da sedi i posle se bese vo red. Ama ne mu smetaa, samo mu gi vadev navecer mi bese zal da spie so niv.
Ama prestanav da odam vo Majcin dom otkako na eden pregled ni rekoa da nosi "sini" na nozete zatoa sto odese malku navnatre so dvete nozinja. Imavme 2.5 godini koga ni go kazaa toa. E toa veke mi bese strasno i nekako somnitelno i otidovme kaj Dr. Vidoevski. Toj rece deka nema deformiteti i deka nema potreba da nosi sini, samo da vnimavame na obuvkite da bidat meki i da se vitkaat kaj prstinjata, i normalno pravilno sedenje.
Sega imame skoro 5 god. i veke ne odi navnatre so nozete i nnogu mi e milo sto pobaravme vtoro mislenje.
Malku ti izbegav od prasanjevo user posted image , ama kako i da e, mozebi i ne e loso da si vidis vtoro mislenje, Dr. Vidoevski e mnogu dobar ortoped nie sme mnogu zadovolni...

(Одговор на членот biba sk)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Ортопед
25.10.2011 15:59:39   
hrabra
vidoevski se preseli na dr mesto javi im se na tel ke ti objasnat kade e kaj pazarceto kaj bunjakovec.....za mene toj dr e najdobar...koga ja nosev ema na vakcina letovo vo jane sandanski ne ispanici dr demek glavata samo na edna str ja drzi pa ke se iskrvi....itn...vidoevski koga ja vide rece deka neva vrska dete rodeno so carski ne moze takov problem da ima....ni pokaza samo ednostavni vezbi lezenje na stomak i vnimanieto da i bide na obratnata str.....taka da sega imame 7,5m bevme od togas do sega 2 pati kaj nego super si e....na 7dekemvri ke odime na kontrola bez eho...a inaku prasa za cena 1400den e so eho a mislam deka 800den e bez eho ama ne sum sigurna....pozuser posted image

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Ортопед
26.10.2011 12:13:19   
Yummy Mammy
Dali nekoj moze da mi dade kontakt od novata ordinacija na dr. Vidoevski?

Inace jas samo nego go priznavam za ortoped. Sega se porodiv vo Sistina, i tamu nekoi novi ortopedi preporacuvaat sirok povoj, a jas posto ne sum majka po prv pat znam deka sirok povoj e odamna isfrlena preventivna praktika (osven se razbira ako nema potreba za toa). Sega sakam Vidoevski da go vidi maloto i on da mi kaze sto ponatamu.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Ортопед
26.10.2011 12:17:58   
miana
ti prativ PP
brojot e ist i ti go pisav za sekoj slucaj..Vidoevski e the best

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Ортопед
26.10.2011 12:25:36   
Luci
Ние бевме вчера кај Видоевски и ок е, не дека е нешто не знам што да паѓам у несвестuser posted image Не сум ни нешто wowww задоволна. Син ми има 9 месеци за 2 дена и единствено што ни покажа беше да не го држам под мишка туку за рачињата кога го исправам за да станува. За овој преглед ни беше наплатено 1000 денари, ехо не ни правеше бидејќи се прави до 8 месеци, 8 и пол максимум


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Ортопед
26.10.2011 12:48:08   
lilicka
Kade ima sega ordinacija dr.Vidoevski???

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Ортопед
26.10.2011 12:58:31   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ние бевме вчера кај Видоевски и ок е, не дека е нешто не знам што да паѓам у несвестuser posted image Не сум ни нешто wowww задоволна.


Pa da...sekoj razlicno iskustvo user posted image . Nie koga bevme kako na predavanje. Knigi vadese da mi objasni sto poubavo, znaci onaka so fakti zosto smeta deka taka i taka treba da se postapi. Mozebi deka bevme za vtoro mislenje...neznam.
Vo sekoj slucaj veke ne go menuvam ortopedot.user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Ортопед
26.10.2011 13:15:07   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ние бевме вчера кај Видоевски и ок е, не дека е нешто не знам што да паѓам у несвестuser posted image Не сум ни нешто wowww задоволна. Син ми има 9 месеци за 2 дена и единствено што ни покажа беше да не го држам под мишка туку за рачињата кога го исправам за да станува. За овој преглед ни беше наплатено 1000 денари, ехо не ни правеше бидејќи се прави до 8 месеци, 8 и пол максимум



Луци што ви кажа за дубак?


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?