|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
29.7.2011 8:58:33   
Snowhite RR
Можеш кај Карески да одиш, јас таму го носев, добар е

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Ортопед
30.7.2011 17:07:45   
bombica
Ako moze predlog za ortoped vo Sistina user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Ортопед
30.7.2011 17:43:21   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: majmunce

Za eho kaj novorodencinja so pisuva neznam kade i kaj koj na drugo mesto Dajte nekoj drug da pobaram mislenje.so me cini ako si imam i drugo mislenje.


Мајмунче, на тоа место кај што пишува за ехо за новоренчиња, на вратата има распоред, кој доктор кога е, мислам дека беа четворица. Ако сакаш кај друг да одиш, ќе видиш на кој датум е, и ќе треба да си закажеш. Ама кај нас обично прашуваат кај кого си бил првиот пат, па пак тој да те прегледува.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Ортопед
31.7.2011 13:05:18   
majmunce
fala, ke probame

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Ортопед
13.8.2011 23:26:13   
mila 3
kade ima ordinacija dr.vidoevski? ke moze da mi go pisete brojceto od kaj nego?

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Ортопед
25.8.2011 14:15:45   
majmunce
барам тел.број од било кој ортопед во прилепската болница затоа што цел ден звонам и никако да заказам за на ортопед, мора да се закажи денеска, ги молам сите што знаат нека пишат, оти нерви искинав.........

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Ортопед
25.8.2011 14:45:24   
blue_blue
ординацијата се вика Ортомедика, се наоѓа во билизина на универзална сала. Во приватана порака ти праќам број и адреса дека вака ако го напишам јавно на форумов некој од администраторите ќе го избрише - не смеело да се рекламира

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

kade ima ordinacija dr.vidoevski? ke moze da mi go pisete brojceto od kaj nego?

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Ортопед
25.8.2011 14:51:19   
rina13
moze i na mene da mi pratis br bas sakam kaj nego da idam so user posted image em mi e blisku em sum slusnala deeka e mn dobar

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Ортопед
25.8.2011 15:17:50   
Octavia
За кај Видоевски само бидете спремни дека ќе ви закажат за едно 2 месеци од сега... Јас заради тоа утнав една контрола... user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Ортопед
25.8.2011 16:49:52   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

За кај Видоевски само бидете спремни дека ќе ви закажат за едно 2 месеци од сега... Јас заради тоа утнав една контрола... user posted image

a stanuva zbor za privatna ordinacija,neli? ne rabotat so kartoncinja?

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Ортопед
25.8.2011 17:00:21   
Octavia
Приватна ординација е и не работат со сини картони, но има МНОГУ гужва, од цела Македонја одат. Преглед чини 1200 ден.

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Ортопед
25.8.2011 18:10:28   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: majmunce

барам тел.број од било кој ортопед во прилепската болница затоа што цел ден звонам и никако да заказам за на ортопед, мора да се закажи денеска, ги молам сите што знаат нека пишат, оти нерви искинав.........


Мајмунче, јас имам само од амбулантата долу, кај што ги прават прегледите, ако ти помогне ќе ти го пратам во пп. АМа најверојатно е истиот број на кој и ти си ѕвонела.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Ортопед
25.8.2011 18:12:42   
lilicka
Devojki moze da mi pisete brojce od dr.Vidoevski i kade tocno se naoga??
Vi blagodaram odnapreduser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Ортопед
5.9.2011 15:40:52   
tnade
nie pred ena nedela bevme na ortoped i mi rece sirok povoj da stavame samo navecer uste tri meseci, (inaku Teodora sega ima sest meseci) navodno jadrencata se uste i bile mali, koga tocno se formiraat?

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Ортопед
5.9.2011 15:45:01   
vida
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Devojki moze da mi pisete brojce od dr.Vidoevski i kade tocno se naoga??
Vi blagodaram odnapreduser posted image

I mene mi treba brojce ama hitno ve molam koj go znae neka pise user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Ортопед
5.9.2011 15:59:05   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

nie pred ena nedela bevme na ortoped i mi rece sirok povoj da stavame samo navecer uste tri meseci, (inaku Teodora sega ima sest meseci) navodno jadrencata se uste i bile mali, koga tocno se formiraat?


Тнаде кај секое дете различно и индивидуално мислам дека е формирањето на јадренцата,отприлика мислам дека од 4-6 месеци им се формирани веќе.Кај моето на 3 месеци веќе имаше формирано јадренца и докторот ми кажа да не ставам повеќе широк повој,иако јас и до тогаш не стававuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Ортопед
5.9.2011 16:14:40   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Devojki moze da mi pisete brojce od dr.Vidoevski i kade tocno se naoga??
Vi blagodaram odnapreduser posted image

I mene mi treba brojce ama hitno ve molam koj go znae neka pise user posted image



Вида пиши на гугл Д-р Горан Видоевски ортопед или  ПЗУ „Ортомедика“ Скопје ќе ти излезе мислам бројот од Златна книга,кај мене мм го има запишано во мобилен после 5 ќе ти го пишам ако не го најдеш до тогаш


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Ортопед
5.9.2011 16:28:50   
vida
Fala mnogu Natuska85 go najdov vo zlatnata kniga. Lele sega da zakazam moze za 23 oktomvi ama kasno ni e sega imame skoro 6 meseci nisto ke moram pak vo rumunska...

Модератор: Според правилата на РР, избришан е телефонскиот број ,ако го бара некој можеш во приватна порака да му го пратиш


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 5.9.2011 16:49:18 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Ортопед
5.9.2011 16:46:18   
Natuska85
Вида јас ти ја препорачувам др.Иванка Стефановска од Ремедика.Одличен доктор.Ние треба да се јавиме наредно кај неа една недела пред да направиме 6 месеци.Имам погоре пишувано за нашето искуство во Румунска со дотичниот доктор Орце и од тогаш никогаш повеќе тамуuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Ортопед
5.9.2011 18:25:28   
vida
I jas voopsto ne sum zadovolna od rumunska ni zakazaa nareden pregled kraj na avgust a uste ne pocnale so rabota nema ni sestri ni doktori katastrofa mislam.E sega ke se javam Natuska85 kaj sto mi preporaca pa ke vidime kako ke pomineme.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Ортопед
7.9.2011 12:43:34   
Annet
nas ni kazaa da odime na ortoped po 2 meseci od raganje,ama ja sakam da ja odnesam denovive za sekoj slucaj...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Ортопед
7.9.2011 12:46:30   
miana
Annet moj sovet ti e da odis koga ti rekle..Deteto e gledano koga se rodilo i nema potreba pred dva meseca dago nosis pak ..Doktorite znaat najdobro sto i koga treb ada se vidi kaj bebe takada nemora uste tolku malo da go maltretiras deteto...Neka pominat 2 meseca pa nosi go...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Ортопед
7.9.2011 12:49:17   
Annet
ok miana fala ti;-)) ajde ke pocekam uste 1 mesec:)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Ортопед
7.9.2011 13:30:45   
Natuska85
Анет нема потреба да брзаш,освен ако нешто ти изгледа дека не е ок.Ние бевме на полни 3 месеци прв пат на ортопед и се беше супер,дури и јадренца имаше веќе формирано.Сега наредна контрола ни е на една недела пред да наполни 6 месеци.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Ортопед
26.9.2011 10:59:26   
dushice
jas se javiv denes kaj vidoevski i mi zakazaa kontrola na 14 noemvri a nie ovaa nedela polnime 6 nedeli a na kartonceto mi pisuva na 6 da ja odnesam na kontrola i sega neznam sto da pravam dali da cekam do 14 noemvri ili na drugo mesto da ja nosam

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?