|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
26.10.2011 15:01:02   
Luci
Не го ни спомна а и јас заборавив зошто веќе си купивме и го ставам по пола саат дневно отприликаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ние бевме вчера кај Видоевски и ок е, не дека е нешто не знам што да паѓам у несвестuser posted image Не сум ни нешто wowww задоволна. Син ми има 9 месеци за 2 дена и единствено што ни покажа беше да не го држам под мишка туку за рачињата кога го исправам за да станува. За овој преглед ни беше наплатено 1000 денари, ехо не ни правеше бидејќи се прави до 8 месеци, 8 и пол максимум



Луци што ви кажа за дубак?



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Ортопед
26.10.2011 16:58:08   
vida
sin mi negde od 6 i pol meseci go stavam u dubak.Na pocetokot kratko vreme dodeka da se privikne a sega nema gajle samo sparta niz dnevna.E treba mnogu pazenje,sam ne go ostavam nikako ide pravo u stekerite,kabel nekoj ako ima da go iskluci ili na masa ako ima nesto da frli na zemja user posted image Mnogu e cvrst na nodjinjata go stavam i na krevetceto si se drzi na stranicata i si stoi.Lele koga mi porasna sinceto user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Ортопед
27.10.2011 11:27:21   
Annet
sinoka bevme na ortoped,ja vide samo malku gimnastita,nisto posebvno ne me prasa....i pak po 1 mes na eho?? ne mi se veruvase deka traese 2 min pregledot........katastrofauser posted image

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Ортопед
29.10.2011 21:39:06   
jana81
zdravo mamicki nie napravivme dva meseci itreba da odime na ortoped samo uste se mislam kade da odam. prvo mislev kaj vidoevski ama nekako me predomisluvaat mi ja preporacuvacuvaat dr. Kalicanin Maja mi se cini deka se vikase od sistina, ama ne sretnav nekoja mamicka da pisuva iskustvo od kaj nea.
ajde ako nekoj ima iskustvo neka pise pozd

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Ортопед
29.10.2011 22:13:56   
Andriance
I nie zakazavme prv pregled kaj ortoped..i ja se mislev koj..i na kraj Vidoevski..da vidime kako kje pomineme..kolku za info..pred 3 dena koga se javiv da zakazam...prv sloboden termin 07.12 user posted image
sega ne znam na koj pedijatar da go odnesam???????

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Ортопед
30.10.2011 8:46:24   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

I nie zakazavme prv pregled kaj ortoped..i ja se mislev koj..i na kraj Vidoevski..da vidime kako kje pomineme..kolku za info..pred 3 dena koga se javiv da zakazam...prv sloboden termin 07.12 user posted image
sega ne znam na koj pedijatar da go odnesam???????
.

Adriance ako se raboti za novorodence i prv pregled, Vidoevski prima i na nezakazano, so toa sto ke si pocekas da pominat prvo zakazanite, pa megju termin ke ve primi. Jas bas pred nekoj den bev i koga se javiv da najavam deka sakam da dojdam, mi rekoa nema problem, ne mozete da imate zakazano koga ne znaete koga ke se porodite user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Ортопед
1.11.2011 17:20:52   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: jana81

zdravo mamicki nie napravivme dva meseci itreba da odime na ortoped samo uste se mislam kade da odam. prvo mislev kaj vidoevski ama nekako me predomisluvaat mi ja preporacuvacuvaat dr. Kalicanin Maja mi se cini deka se vikase od sistina, ama ne sretnav nekoja mamicka da pisuva iskustvo od kaj nea.
ajde ako nekoj ima iskustvo neka pise pozd

Ja se porodiv vo Sistina i voopsto ne sum zadovolna od Maja.Koga dojde vo soba mi rece deka user posted image e super da mu stavam sirok povoj doma i kontrola na 2 meseci.Koga go odnesov maloto da mu pisam maticen pedijatar dr. cita vo kartonceto pisala deka ima kontraktura na kolkovi user posted image Me fana strasna panika se javiv da zakazam kaj nea i da vidam sto ne e vo red souser posted image i zosto ne mi kaza uste vo bolnica za taa dijagnoza sto ja pisala no bese na odmor .Nemozav da ja cekam pa zakazav kaj Ivanka vo Remedika go pregleda i kaza deke nema ni K od kontraktura.

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Ортопед
10.11.2011 13:28:42   
bilevlade
Ќерка ми има 8 месеци и 2 недели.таа веќе мози да стои на нози со моја помош таа и оди.....слабичка е но ногу е пргава.дали мислите дека не е убаво да се става на нози.ја немам сега скоро однесено на ортопед.поз.user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Ортопед
11.11.2011 9:31:46   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: bilevlade

Ќерка ми има 8 месеци и 2 недели.таа веќе мози да стои на нози со моја помош таа и оди.....слабичка е но ногу е пргава.дали мислите дека не е убаво да се става на нози.ја немам сега скоро однесено на ортопед.поз.user posted image

Deca na taa vozrast i prooduvaat - neka ne te cudi..Ako ne te predupredile na ortoped deka nedaj boze nesto ne e vo red ,deka ne treba da ja stavas na noze - togas nemoj inaku slobodno....Eve kaj mene komsice proode na 9 meseci..takada...Vnukami tocno na godinka....Koj pokasno koj porano..Na kerkami do 9 ti mesec ne i bese razvieno jadroto ubavo i ne smeev da ja stavam ama kaj vas ako si e se vo red ako ne ve predupredile togas neka seta....

(Одговор на членот bilevlade)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Ортопед
21.11.2011 18:02:46   
Tanjicka
imavme zakazano za vo Majcin dom na 1 dekemvri i preeska, sestra mi otide do kaj maticnata da mi zeme upat i ne i dale zasto nieden maticen veke nedaval uputi za majcin dom samo za Rumunska, imalo zabrana od Ministerot
, zapoznaen li e nekoj so ova?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Ортопед
24.11.2011 10:16:17   
Anicka82
Moze da mi ispratite broj od Vidoevski vo PP. Fala 

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Ортопед
24.11.2011 10:48:28   
Sandric
A od rumunska nekoj da ima broj za zakazuvanje?

(Одговор на членот Anicka82)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Ортопед
25.11.2011 1:05:52   
Ana26
Здраво мамички...и јас сум од групата на "фанови" на Видоевски кој е и наш лекар, и со мм сме големи противници на широкиот повој, меѓутоа уште пред да одам кај видоевски...така да моето user posted image нема ни ден поминат со широк повој! колку за пр. нас ни ставале тетри и шведски меѓутоа затоа што немале еднократни пелени, и колку што се информирав од моите, во тоа време не повивале надворешно т.е. ко фишеци значи не само што не ни биле раширени нозете туку ни биле споени и не сме можеле да мрднеме... па еве сите израснавме, и одиме и трчаме еве и деца сме родиле...па што ни фали бре??? user posted image
А јас сум наскоро на преглед кај видоевски но до тогаш ќе пукнам...моево user posted image точно на 2м и 1 недела почна да се поткрева со главчето сака да седне, ја триев очи кога ја видов-не ми се веруваше, знам дека е прерано ама а ја фатам за рачињата она ете ти ја, па и се нервира зошто не може скроз да се крене... зошто така рано??? мн.се загрижив, па шо ќе правам допрва?? има ли некој нешто слично вакво случено?

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Ортопед
25.11.2011 11:34:33   
Sandric
Ne mozam da poveruvam deka za vo Rumunska bolnica prv sloboden termin e vo fevruariuser posted image
Nema dovolno ortopedi vo drzavava ili sto e problemot???

(Одговор на членот Ana26)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Ортопед
25.11.2011 11:45:49   
miana
Jas posledno sto slusnav za Vidoevski e deka ja kacil cenata..... Ke si odam vo rumunska a nedaj boze ako ima nekakov problem - ke odam kaj Vidoevski..

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Ортопед
25.11.2011 12:03:00   
Sandric
Eve sega se javiv da prasam, so eho 1400 den, bez eho 1000 den

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Ортопед
27.11.2011 11:43:36   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ana26

Здраво мамички...и јас сум од групата на "фанови" на Видоевски кој е и наш лекар, и со мм сме големи противници на широкиот повој, меѓутоа уште пред да одам кај видоевски...така да моето user posted image нема ни ден поминат со широк повој! колку за пр. нас ни ставале тетри и шведски меѓутоа затоа што немале еднократни пелени, и колку што се информирав од моите, во тоа време не повивале надворешно т.е. ко фишеци значи не само што не ни биле раширени нозете туку ни биле споени и не сме можеле да мрднеме... па еве сите израснавме, и одиме и трчаме еве и деца сме родиле...па што ни фали бре??? user posted image
А јас сум наскоро на преглед кај видоевски но до тогаш ќе пукнам...моево user posted image точно на 2м и 1 недела почна да се поткрева со главчето сака да седне, ја триев очи кога ја видов-не ми се веруваше, знам дека е прерано ама а ја фатам за рачињата она ете ти ја, па и се нервира зошто не може скроз да се крене... зошто така рано??? мн.се загрижив, па шо ќе правам допрва?? има ли некој нешто слично вакво случено?



Даа Ана26 ние уште од болница главата ја креваше ,не е за верување али стварно,и јас се мислев зошто ова дете толку сака да седне ,и се ја ставав на транспортер пополнет одоздола да не е скроз дупка, да биде навалена или на релаксатор ,и така се се креваше никако не беше за оставање ,веке од 4 месеци по малку па 5 месеци седеше али не беше стабилна.после веќе се правеше.


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ana26)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Ортопед
27.11.2011 16:08:49   
Annet
nie sme 3 ipol mes,i Iva se krevase so glavceto i nozinjata od odma od koga se rodi , a sega eve ja ceka se kreva,lezi i se kreva saka da sedi;-)a ako neka se krevaat toa e ubavo samo neka rastat...podobro da se zilavi odkolku mlitavki;-)

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Ортопед
28.11.2011 11:37:22   
dacineli
i jas sakam da zakazam pregled kaj Vidoevski,ne sum od Skopje a na ovoj broj sto go najdov na net,nikoj ne se javuva,pa me interesirase da ne go smenile brojot???aj nekoja mamicka neka mi go pise brojot vo pp,ve molam.user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Ортопед
28.11.2011 11:41:38   
miana
dacineli nema opcija kaj tebe da se prati pp...Neznam zosto
ke probam tuka Dr.Vidoevski Goran - Ortomedika
02/3233-044

071/350-605

Ul.Debarca br.35 Skopje

08-16h Ponedelnik ,sreda i petok

10-18 Vtornik i cetvrtok
ako go objavat ok ako ne sorry..Pisi mi ti pp pa ke ti odgovoram

(Одговор на членот dacineli)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Ортопед
28.11.2011 14:28:44   
bibusot
ne se javuvaj da zakazes kaj Vidoevski,zosto sloboden termin ima duri vo januari,nie bevme pred edna nedela i ne primi na nezakazano,koga ke najde megu termin sloboden,otidovme porano i pocekavme samo polovina cas!!! pozzz

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Ортопед
28.11.2011 16:03:11   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: bibusot

ne se javuvaj da zakazes kaj Vidoevski,zosto sloboden termin ima duri vo januari,nie bevme pred edna nedela i ne primi na nezakazano,koga ke najde megu termin sloboden,otidovme porano i pocekavme samo polovina cas!!! pozzz


Исто и ние не закажавме се јавивме во мај месец ни рекоа дојдете во август или дојдете па чекајте во меѓувреме некој ако закасни па да се пикнеме,и така направивме од Неготино пали кола и дојдовме Ск,пред нас имаше некој кај докторот и се надевавме дека ќе закаснат закажаните ама не закаснаа па и нив ги почекавме и оп ни дојде ред за 15мин влеговме и средивме работа.така да ако ви е итно одете ако не може да си закажите.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bibusot)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Ортопед
28.11.2011 16:28:09   
Annet
nie pr pat ke odime na eho na ortoped vo sreda,moze li da mi goopisete toj pregled?? pls:)

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Ортопед
28.11.2011 16:42:01   
kikicka
не е страшен голи ножиња и дупе и ја гледа на ехо нормално на колкчињата и тоа е ти кажува што како моторика .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Ортопед
28.11.2011 23:31:29   
Ana26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

a ako neka se krevaat toa e ubavo samo neka rastat...podobro da se zilavi odkolku mlitavki;-)


Да, да се согласувам целосно, баш ми е убаво што е пргавко бепче user posted image .....па добро ете имало полно бебиња што така правеле... не се секирам веќеuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?