|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мажот во кујна
29.9.2009 12:00:22   
mami
мм знае- кога сака да знае...не е нешто посебно и не влегува баш често во кујна, повеќе затоа што мајка му не би го оставила да готви- се она ке направи, синчето да не замара...ама кога ке е гладен, знае да си направи нешто колку да не приумре од гладuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мажот во кујна
29.9.2009 12:02:20   
mother 29
pravi ponekogas koga ke go fati merak.ama posle dve peralni za sadovi ne mi stasuvaat!site mozni sadovi vo kujnata gi upotrebuva!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 11:38:21   
stojanoskad
uzasen e!ne znae da gotvi bukvalno nisto nitu pak ima zelba da nauci.


(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 11:40:55   
Glück90
znae ama go mrzi a koga mi treba pomos doaga i bez da mu kazam znae sto treba da pravi ali ne e toa tolku cesto

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 11:43:06   
AUMAMA
Ej taman mi se pogodi temava, da ne imate nekoja CD od Hrana i Vino?iako ne znam kako bi go zela ama...Fala

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 14:51:53   
majka 79
znae ponekogas da isprzi jajca...i 3-4 pati vo zima da svari ckembe corba.pa posle toa kraj nemozam na kujnata da i najdam.
ama podobro samo da cistam otkolku da ja varam, smrdi korni....bljak

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот AUMAMA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 19:58:06   
Pepelaska *
мм многуу убаво готви така и ме прелажа user posted image ама никогаш не влегува во кујна сега 

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 20:25:54   
rina13
mm samo cisti niz stan toa znae,ama za gotvenje ne da ne go biva znae samo tostovi da zgmeci ama tolku tvrdi gi pravi da mavnes so niv covek da ubies so negovite tostovi treba vnimatelno zabi se vo prasanjeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Мажот во кујна
16.2.2011 20:37:44   
Snowhite RR
Знае да прави макарони со некаков во моментот измислен сос, потоа пици, да испржи компири, јајца и варени јајца знаеuser posted image , па мислам толку, мислам дека знае и друго, ама до сега само ова има правено, а да има и риба пржено, а исто така и увијачи, ама готови увијачи од Промес, другото јас го готвам, тој може само да ми помогне, а може и да ми одмогне, зависи од ситуацијаuser posted image , а за кујната не правам муабет, мислиш дека ќе тргне после неговото готвење, се што може ќе зафати, ќе извалка, да ти се одмили и јадење и се кога ќе ја видиш кујната



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Мажот во кујна
17.1.2013 15:27:42   
Mihaela 2010
uff minatata nedela mazle nastupi vo kujna i prijatno me iznenadi ai mu se pogodi jadenjeto....
vo posledno vreme nesto se sekna,samo sledi kulinarski emisii zapisuva recepti..izgleda mu zdosadija moive jadenjauser posted image user posted image
Mnogu ubav stek napravi,prelieni so pecurki slanina i vrat,kecap,senf i kaskaval...
Ve iznenaduvaat mazive??

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Мажот во кујна
17.1.2013 15:37:44   
vezilka RR
Уф, знае се да напраи, ама нешто не ме изненадува..така на пример ја си идам дома и ме чека со спремен ручек, јок. Секогаш кога готви, тоа е оти така му било кажано. Знае така некад да праша со пола уста, да готвам јас денес? user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Мажот во кујна
17.1.2013 15:39:45   
AnnaMolly RR
Јас не можам да се пожалам на ова, маж ми е експерт во кујна. Обожава да готви и си смислува често свои рецепти. Зависник е од гледање 24Kitchen и од таму си зема идеи. Само има една маана, многу е спор. Се сечка полека-полека, си ужива, па после секое лупење компири на пример мие раце, па лупи моркови, па пак мие раце, па на пример пржи кромид, па пак мие раце... ама нема проблем, важно ептен помага на ова поле.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Мажот во кујна
17.1.2013 15:42:52   
miana
Jas tuka samo ke se zalam. Osven przeni jajca mm neznae nisto da zgotvi..
Nekogas i mu vikam - abe zelna sum edna vecera od tebe da jadam. Ne bre brate,ne ti faka nisto u kujna i toa etoa..Ke odi ke kupi ama ne gotvi. Svekormi za toa e prv aliga..Ne pravi nekoi specijaliteti ama znae da sprzi riba,kompiri i se i sesto sto e so przenje..Kako ne se metna ovoj mojov na nego malce ?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Мажот во кујна
17.1.2013 15:43:12   
vezilka RR
после секое лупење компири на пример мие раце, па лупи моркови, па пак мие раце, па на пример пржи кромид, па пак мие раце...


Хе,хе и јас така правам.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Мажот во кујна
17.1.2013 15:43:24   
zzaa
mm e gotvac po profesija,(raboti vo eden restorant kako gotvac)i doma mnogu cesto pravi jadenje,i toa mnogu poubavi od mene,osobeno nekoi specijaliteti koga ke napravi abe prsti da izlizes si go biva mnogu(da si go pofalam)user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 18:30:01   
Felly RR
Знае да направи супа, се замешува и во салата, а за вечера знае да направи и некој сендвич.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 18:32:08   
Bethany
Знае да направи неколку јадења, шпагети, мусака, и салати убаво прави, па кога му давам прилика да се покаже user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 18:33:15   
miana
Мм знае само јајца да испржи и не се ни труди да научи..Мислам и дека сум пишала дека многу сакам да ме изненади ама - јок

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 18:37:19   
Палешка РР
Најубаво прави хем енг егс (сланина со јајца) user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 18:51:08   
Martins mom
Тотален антиталент. Ме прашуваше еднаш како да свари јајца и замислете,ги згреши :-@

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 18:56:37   
meU87
Da bidam iskrena povekje od mene go biva, dodusha jas i retko gotvam, povekje on se zanimava so rucekot.
Moram da napomenam deka od nishto neshto pravi, go obozavam user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 19:05:58   
blond
Само ако му треба нешто од кујна, тогаш влегува. Инаку, нема шанси да зготви нешто. Освен да си спржи јајца и компири, се сомневам дека друго знае.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 19:21:20   
sandriana RR
Секогаш кога има време, пре би он да зготви, него јас...Си го бива човекот, особено за тестенини и теста.user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 19:24:57   
kapina
mojot sekogas e so mene gore dole vo kujna koga e doma i toa mi preci mnogu

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 20:25:56   
Mihaela 2010
retko vleguva ama ima srekja da go pogodi jadenjeto koga ke vlezeuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?